Vladimiras Putinas, kalbėdamas Sankt Peterburge vykstančiame 80-ųjų tuometinio Leningrado deblokados metinių renginyje, kartojo Kremliaus propagandines „tiesas“: tariamai Rusija karo nenori, tariamai bandė tartis, o sprendimas pradėti taip vadinamą „spec. karinę operaciją“ buvo „sunkus, priverstinis, būtinas ir reikalingas“.
„Viskas, ką šiandien darome, įskaitant ir spec. karinę operaciją – tai bandymas nutraukti šį karą ir apsaugoti mūsų žmones, kurie tose teritorijose gyvena, tai mūsų istorinės teritorijos“, – aiškino V. Putinas.
Maža to, Rusijos prezidentas taip pat nusprendė įtraukti dabartinę Vakarų koaliciją prieš grobuonišką Kremliaus politiką į istorinį Antrojo pasaulinio karo kontekstą. Jis užsiminė, kad Leningrado blokadoje dalyvavo kariai iš „daugelio Europos šalių“.
„Mes niekada anksčiau dėl tam tikros tolerancijos ir to, kad negadintume santykių, negadinti kažkokio santykių fono su daugeliu šalių, apie tai nekalbėjome“, – pareiškė V. Putinas, tokiu būdu bandydamas savo elektoratui įteigti, jog dabartiniai įvykiai Ukrainoje ir Vakarų priešprieša Rusijai yra Antrojo pasaulinio karo tąsa.
Leningrado blokadą 1941-ųjų rugsėjį pradėjo vokiečių ir suomių pajėgos. Miestui esminių produktų tiekimą Sovietų Sąjungai pavyko atnaujinti 1943-ųjų sausį, o galutinai blokada buvo nutraukta 1944-aisiais. Leningrado blokadoje dalyvavo ispanų savanorių pagrindu sudaryta „Mėlynoji divizija“ ir tuometinės Vokietijos sąjungininkės Italijos daliniai.