Pasak V. Putino, Rusijos gynybos gamyklos jau padvigubino puolamosios technikos, ryšių ir elektroninės kovos sistemų gamybą, taip pat išsiuntė 4 000 šarvuočių ir tankų, 180 lėktuvų ir sraigtasparnių bei daugiau kaip 1,5 mln. dronų, įskaitant 4 000 FPV valdomų dronų, kariuomenei puolimui Ukrainoje.
„Puikiai žinau, ir daugelis šiandieniniame posėdyje dalyvaujančių žmonių tai žino taip pat gerai, kaip ir aš: šios puolamosios technikos vis dar nepakanka. Nepakanka“, – skundėsi V. Putinas.
Jis pridūrė, kad karinis-pramoninis kompleksas šiems metams iškėlė „dar ambicingesnius“ uždavinius nei anksčiau, o gynybos gamyklų pajėgumų didinimo programa palies daugiau kaip 400 įmonių.
„Būtina kuo labiau atsižvelgti į pasaulines karinių technologijų vystymosi tendencijas, t. y. prognozuoti ir suprasti, kokie gali būti potencialūs ginkluoti ateities konfliktai, o ateitis sparčiai artėja“, – aiškino V. Putinas.
Būtina paspartinti robotų kompleksų, bepiločių valčių, jūrinių sistemų, lazerinių ginklų, galinčių smogti bepiločiams lėktuvams ir orlaiviams, gamybą, išvardijo V. Putinas.
„Be to, laikantis nustatytų terminų ir užduočių, būtina baigti formuoti orbitinį kosminių aparatų žvaigždyną, skirtą visų rūšių žvalgybai vykdyti, suintensyvinti saugomų vietinių programinių produktų ir dirbtinio intelekto srities pasiekimų gamybą ir naudojimą, kad jie būtų naudojami integruotose automatizuotose karinės žvalgybos sistemose“, – sakė V. Putinas.
Ekonomikos augimas – beveik visas iš karinės pramonės
„Rosstat“ duomenimis, per pastaruosius dvejus metus su kariniu pramoniniu kompleksu susijusios pramonės šakos padidino gamybos apimtis 50-70 proc. ir sudarė beveik visą oficialiosios statistikos skelbiamą pramonės augimą, rašoma „The Moscow Times“. Taigi, „gatavų metalo gaminių“ gamyba 2023 m. šoktelėjo 28 %, o 2024 m. – 30,9 %; „kompiuterių, elektroninių ir optinių gaminių“ – atitinkamai 36,2 % ir 29,7 %; „kitų transporto priemonių“ – 30,2 % ir 15,1 %. Be karinių sektorių Rusijos pramonė bent nuo 2023 m. vidurio stagnuoja, o prieš 6 metus buvusį lygį viršys tik 2,9 %, anksčiau apskaičiavo ekspertai.
Artimiausių trejų metų socialinės ir ekonominės raidos prognozėje Ūkio ministerija numatė smarkiai sulėtinti karinės pramonės augimą – iki 2,5-5 proc. šiais metais ir 4,6-7,2 proc. 2026-27 metais.
Kovo pabaigoje paviešintoje Vokietijos federalinės žvalgybos tarnybos ir Bundesvero ataskaitoje teigiama, kad Rusijos valdžia, atrodo, rengiasi dideliam karui su NATO. Ataskaitoje teigiama, kad Kremlius santykius su Vakarais vertina kaip sisteminį konfliktą ir yra pasirengęs panaudoti jėgą savo tikslams pasiekti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!