Su tėvu E. Muskas turi daug bendro. Jie abu gimė ir užaugo Pietų Afrikoje, abu yra verslininkai ir abu laikomi kontraversiškomis asmenybėmis. Jie net kalba labai panašiai, šokinėdami nuo vienos minties prie kitos, teigė žurnalistė Marija Jevstafjeva.
Elonas Muskas gimė 1971 m. Jo tėvas buvo inžinierius, verslininkas ir miesto tarybos narys, o motina dirbo modeliu.
Tėvams išsiskyrus, E. Muskas daugiausia gyveno su tėvu Pietų Afrikoje. 1989 m. jis persikėlė į motinos tėvynę Kanadą.
Pasak tėvo, E. Muskas buvo „geras berniukas, problemų nekeliantis vaikas“. Jis visada gaudavo tai, ko norėdavo, todėl sūnaus sėkmė jo nenustebino.
Šiandien E. Muskas vadovauja pirmaujančioms JAV bendrovėms: elektromobilių gamintojai „Tesla“, socialiniam tinklui „X“ ir kosmoso bendrovei „SpaceX“. Be to, jis taip pat yra JAV Vyriausybės efektyvumo departamento, kurį įsteigė D. Trumpas, vadovas.
Tėvo ir sūnaus santykiai buvo nelengvi
Pranešama, jog daugelį metų jie nebendravo. Viename interviu E. Muskas atskleidė, kad turėjo sunkią vaikystę ir mokyklos laikais iš jo buvo tyčiojamasi.
„Mokykloje mane persekiodavo gaujos, bandydavo sumušti iki gyvo kaulo, o paskui grįždavau namo – ten irgi būdavo baisu“, – E. Muską citavo jo biografė Ashley Vance.
Kitoje Walterio Isaacsono parašytoje biografijoje apie E. Muską buvo teigiama, kad jo brolis taip pat teigė, jog tėvas smurtavo prieš jį ir brolį: „Jis galėjo rėkti dvi ar tris valandas iš eilės, vadindamas mus beverčiais ir apgailėtinais.“
Vis dėlto E. Muskas vyresnysis nemano, kad savo vaikus auklėjo žiauriai, tačiau atsakydamas į žurnalistės užduotą klausimą prisiminė, kad tarnavo kariuomenėje: „[Kariuomenėje] nėra nieko žemiau tavęs. Tu esi žemesnis už sraigės.“
Jo nuomone, tokia santykių sistema ugdo charakterį ir daro žmogų stipresnį.
Viename interviu E. Muskas savo tėvą pavadino „siaubingu žmogumi“, todėl žurnalistė klausė E. Musko vyresniojo, ką jo sūnus turėjo omenyje.
„Tiesą sakant, nežinau, kodėl jis taip pasakė. Esu įsitikinęs, kad laikui bėgant jis dėl to gailėsis“, – atsakė jis.
Mokė sūnų nevadinti žmonių kvailiais
E. Muskui vyresniajam M. Jevstafjeva priminė įvykį, kai jo sūnus viešai pažemino Lenkijos užsienio reikalų ministrą, pavadindamas jį „mažu žmogeliuku“.
Jis atsakė, kad nuo vaikystės mokė sūnų nevadinti žmonių kvailiais, net jei jis pats taip manė. Tačiau, jo nuomone, politika yra ypatinga sritis, kurioje tokie apsikeitimai įžeidimais vyksta dažnai, o kitą dieną konflikto dalyviai gali tapti sąjungininkais.
Paklaustas, ar kada nors jautė gėdą dėl savo sūnaus, E. Muskas vyresnysis teigė, jog veikiau dėl jo nerimavo.
Prakalbo apie žavėjimąsi Putinu
Žvelgdamas į praeitį, E. Muskas vyresnysis pasakojo, kad buvęs Pietų Afrikos Respublikos prezidentas Frederikas Willemas de Klerkas, kurį jis gerai pažinojo, kartą davė jam svarbų patarimą.
Kai jis jam pasiūlė įvairių idėjų šaliai, prezidentas atsakė, kad valdant valstybę svarbu atsižvelgti į visų žmonių interesus, net ir tų, kurie neturi ypatingų intelektinių gebėjimų.
E. Muskas vyresnysis pridūrė, kad E. Muskas įpratęs dirbti kitaip: jis visada atsirenka geriausius iš geriausių.
„Jis įpratęs dirbti su vienu procentu ar net mažiau žmonių, o politikoje to daryti negalima. Deja, ten tenka dirbti su žmonėmis, kurie atsitiktinai yra populiarūs ir turėtų būti, pavyzdžiui, tavo kabinete, bet jie gali būti visiški idiotai“, – pažymėjo jis.
Pokalbio metu E. Muskas vyresnysis teigė, kad jų šeima tam tikra prasme žavisi Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Jo nuomone, „jei į Putiną žvelgiame tiesiog kaip į žmogų, o ne tarptautinės politikos kontekste, sunku jam nejausti pagarbos.“
Kai žurnalistė paklausė, ar E. Muskas sakė ką nors panašaus apie V. Putiną, jis patvirtino, kad jų nuomonės panašios.
Jis paaiškino, kad aplinkiniai dažnai bando įtikinti kitus nepasitikėti V. Putinu, tačiau pats jį laiko stipraus lyderio pavyzdžiu.
Atsakydamas į pastabą, kad būtent V. Putinas pradėjo karą Ukrainoje, E. Muskas vyresnysis paprieštaravo, kad „tik laikui bėgant bus galima suprasti, kas iš tikrųjų jį pradėjo“.
Toliau jis kalbėjo apie E. Musko poziciją dėl Ukrainos. Pasak jo, karo pradžioje suteikti Ukrainai prieigą prie palydovinio interneto tinklo „Starlink“ atrodė teisingas sprendimas, tačiau laikui bėgant konfliktas užsitęsė.
Jis kategoriškai atmetė prielaidą, kad sūnaus pozicijos pasikeitimą lėmė verslo interesai, sakydamas, kad jų šeima turi visko ir jai nereikia papildomų pinigų.
Paklaustas, ar jis galėtų papasakoti ką nors apie savo sūnų, ko nežino plačioji visuomenė, bet ką, jo manymu, svarbu žinoti, E. Muskas vyresnysis atsakė, kad E. Muskas yra drovus žmogus, jam nedrąsu ant scenos ir dar reikia išmokti kalbėti prieš minią.
„Elonas visada kalba labai greitai, kad galėtų greičiau užbaigti kalbą“, – pažymėjo jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!