Artimas D. Trumpo patarėjas E. Muskas buvo vienas iš pranešėjų, pasirodžiusių scenoje iki D. Trumpui atvykstant į Vašingtono areną „Capital One“.
E. Muskas padėkojo rėmėjams, po to priglaudė dešinę ranką prie širdies ir staiga ją ištiesė aukštyn. „Širdimi esu su jumis“, – pasakė E. Muskas, pakartodamas gestą.
E. Musko internetinės platformos „X“ vartotojai pastebėjo, kad šis gestas priminė nacių pasisveikinimą.
XIX a. skautų pasisveikinimas
Viena iš teorijų skelbia, kad E. Muskas ne „saliutavo“ naciams būdinga maniera, bet atliko Bellamy pasisveikinimą, kuris JAV skautų organizacijose buvo naudojamas 1892 – 1942 m.
Tai ištikimybės JAV vėliavai pažadų sakymo ritualas, kuriam jau šiek tiek daugiau nei 130 metų. Taisyklė tokia, kad tariant žodžius „Prisiekiu ištikimybę savo vėliavai“, reikia žiūrėti į vėliavą, tada pakelti dešinę ranką prie krūtinės ir staigiai pakelti ją aukštyn, nukreipiant tiesiai į vėliavą.
Pirmą kartą šį veiksmą 1892 m. spalio 12 d. per Kolumbo dieną atliko Francis Bellamy. Šis ritualas greitai tapo žinomas kaip „Bellamy sveikinimas“ ir buvo plačiai naudojamas skautų organizacijose. Vėliau nacistinė Vokietija turėjo savo pasveikinimą, kuris, kaip paaiškėjo, buvo klaidinančiai panašus į Bellamy pasveikinimą.
Vis dėlto, teisybės dėlei reikia pasakyti, kad pakėlęs ranką E. Muskas neįvykdė visų būtinų „Bellamy pasveikinimo“ atributų, pavyzdžiui, prieš ritualą jis neprisiekė ištikimybės vėliavai, kaip reikalauja skautų taisyklės (galbūt tiesiog pamiršo). Taigi, kas tai buvo iš tikrųjų, kol kas nėra tiksliai žinoma.
„Žiūrovai yra pakankamai protingi“, bet vis tiek cenzūravo
JAV kanalas CNN savo transliacijos metu daugybę kartų parodė šiuos kadrus, o laidos vedėjas atkreipė dėmesį, kad žiūrovai yra pakankamai protingi, kad patys susidarytų nuomonę dėl šio įvykio.
Vėliau CNN ir „Fox“ televizijos redagavo transliacijos įrašą ir cenzūravo dalį E. Musko judesių.
E. Muskas savo poelgio kol kas nekomentavo, tačiau platformoje „X“ pasidalino filmuota medžiaga, kurioje matyti jo parodytas gestas.
Iki D. Trumpo prisaikdinimo E. Muskas entuziastingai kalbėjo apie „Karaliaus sugrįžimą“ ir pasidalino ekrano atvaizdu, kuriame – kadaise uždrausta D. Trumpo tviterio paskyra ir oficialusis prezidento profilis.
D. Trumpas iš tviterio buvo pašalintas po 2021 m. sausio 6 d riaušių, tačiau, 2022 m. įsigijęs šią socialinių tinklų platformą, E. Muskas jo paskyrą grąžino.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!