Rezoliucija buvo priimta nepaisant JAV nepritarimo, o prieš ją balsavo devynios šalys - JAV, Rusija, Baltarusija, Eritrėja, Kongas, Malis, Nikaragva, Nigeris ir Sudanas.
JAV prezidentui Donaldui Trumpui siekiant taikos susitarimo tarp Rusijos ir Ukrainos, Vašingtonas vis labiau švelnina savo toną Rusijos atžvilgiu.
Komentuodamas balandžio 16 d. rezoliuciją, J. Shrieras sakė, kad Vašingtonas jai nepritarė dėl nuolatinių pareiškimų apie karą Ukrainoje, kuriuos JAV laiko „nenaudingais siekiant pažangos taikos labui“.
„Tarptautinės taikos ir saugumo palaikymas, įskaitant taikų ginčų sprendimą, yra pagrindinis tikslas, dėl kurio buvo įsteigtos Jungtinės Tautos “, – sakė J. Shrieras ir pridūrė, kad JAV remia pastangas dėl karo Ukrainoje nutraukimo.
Anksčiau, vasario 24 d., JAV balsavo prieš JT Generalinės Asamblėjos rezoliuciją, kuria dar kartą patvirtintas Ukrainos teritorinis vientisumas ir Rusija įvardinta kaip agresorė.
Vietoj to JAV parėmė atskirą, ne tokią konfrontacinę JT Saugumo Tarybos rezoliuciją, kurioje vengiama tiesioginės kaltės ir plačiai raginama nutraukti konfliktą. Po kelių dienų JAV atsisakė pasirašyti Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) pareiškimą, kuriame smerkiama Rusijos agresija.
Kovo 11 d. Džidoje vykusiose derybose Ukraina ir JAV anksčiau susitarė dėl visiškų 30 dienų paliaubų. Rusija atmetė šį pasiūlymą, jeigu į jį nebus įtrauktos nuolaidos, kurios pakenktų Kyjivo gebėjimui apsiginti, įskaitant visišką užsienio karinės pagalbos sustabdymą.
Nors JAV vadovaujamos diplomatinės pastangos užbaigti karą tęsiasi, Ukrainos pareigūnai teigia, kad Rusija ir toliau primygtinai reikalauja maksimalistinių nuolaidžiavimų ir nerodo didelio noro siekti visapusiško taikos susitarimo. Kyjivas tvirtina, kad yra pasirengęs visiškai nutraukti ugnį, jei Maskva sutiks atsakyti tuo pačiu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!