REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugeliui veržiantis diržus dėl pragyvenimo išlaidų, vienas vyras apskaičiavo, ar jam būtų palankiau iškeisti butą Sietle (JAV), socialinį gyvenimą ir dabartines išlaidas į nuolatinį būstą kurorte, kuriame „viskas įskaičiuota“. Vašingtono mieste gyvenantis turinio kūrėjas Benas Keenanas vasarį internete pasidalijo savo mintimis šiuo klausimu, sukeldamas diskusijas ir daug juoko.

Daugeliui veržiantis diržus dėl pragyvenimo išlaidų, vienas vyras apskaičiavo, ar jam būtų palankiau iškeisti butą Sietle (JAV), socialinį gyvenimą ir dabartines išlaidas į nuolatinį būstą kurorte, kuriame „viskas įskaičiuota“. Vašingtono mieste gyvenantis turinio kūrėjas Benas Keenanas vasarį internete pasidalijo savo mintimis šiuo klausimu, sukeldamas diskusijas ir daug juoko.

REKLAMA

Įraše kūrėjas atskleidė, kad jo asmeninės mėnesio išlaidos siekia apie 4 tūkst. JAV dolerių (3760 eurų), todėl jis nusprendė internete ieškoti geriausių Meksikos kurortų „viskas įskaičiuota“, kuriuose už tą pačią kainą būtų galima apsistoti ir patirti visas laisvalaikio išlaidas, kurias jis šiuo metu patiria JAV, pavyzdžiui, sporto klubo narystę.

„Ar kada nors pagalvojome, kad šiuo metu iš tikrųjų pigiau gyventi kurorte „viskas įskaičiuota“ nei butuose, kuriuose šiuo metu gyvename“, – klausė nuomonės formuotojas „TikTok“ vaizdo įraše.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pradėjo skaičiuoti, kaip jo išlaidos atsieitų, jei jau rytoj susikrautų daiktus ir išvyktų į kurortą, skelbia portalas „Newsweek“.

B. Keenanas sužinojo, kad gali apsistoti aukštos kokybės „viskas įskaičiuota“ kurorte Centrinėje Amerikoje tik už 450 JAV dolerių (423 eurais) didesnę sumą, nei šiuo metu išleidžia Sietle, kad išgyventų per mėnesį.

REKLAMA

O kai patikrino, kiek jam kainuotų gyventi Dominikos Respublikoje, pamatė, kad kaina kur kas žemesnė už jo dabartines mėnesio išlaidas. Nuomonės formuotojas pridūrė, kad poros galėtų apsistoti prabangesniame kurorte už tą pačią ar mažesnę kainą, nes galėtų pasidalyti visas išlaidas po lygiai.

Vaizdo įrašas sulaukė didžiulio dėmesio

B. Keenano vaizdo įrašas buvo peržiūrėtas daugiau nei 7 milijonus kartų.

„Kai kurie mano draugai ir aš žiemą sėdėdavome ir klausdavome savęs, ar negalėtume gyventi kur nors saulėtoje vietoje pigiau nei čia per lietų ir šaltį. Tai greitai pasikeitė į „ar galėtume gyventi kur nors saulėtoje vietoje, prie jūros“, o paskui tapo „o gal tiesiog gyventi kurorte, kur yra „viskas įskaičiuota“, – sakė B. Keenanas „Newsweek“.

REKLAMA
REKLAMA

@ivebentraveling Honestly, kind of a joke but kind of serious - I might just find myself on a beach somewhere sucking down cocktails and WHAT OF IT 😩 #allinclusive #allinclusiveresort #resortlife #livehack #mexico #dominicanrepublic #travel #travellife #travelmeme ♬ Funny video "Carmen Prelude" Arranging weakness(836530) - yo suzuki(akisai)

„Suskaičiavau savo mėnesio išlaidas ir tai, ką galėčiau gauti viešbutyje „viskas įskaičiuota“, ir supratau, kad jų kaina iš tikrųjų yra gana artima. Tai buvo staigmena mums visiems, bet nesistebiu, kad ši lengvabūdiška idėja gyventi „viskas įskaičiuota“ susilaukė atgarsio tarp daugelio žmonių. Gyvenimas yra brangus ir dažnai atrodo, kad daugelis iš mūsų permoka sąskaitoms“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis vaizdo įrašas sukėlė daugybę nuomonių ir diskusijų – iki šiol jis buvo komentuotas daugiau nei 8 tūkst. kartų.

„Praėjusiais metais kruizo metu sutikau vaikiną, kuris gyveno laive. Jis tik mokėjo už WiFi, o dirbo nuotoliniu būdu. Tai mane pribloškė“, – dalijosi vienas naudotojas.

Kitas rašė: „Buvęs viešbučio darbuotojas čia! Jei tai padarėte, galite susisiekti su pardavimų skyriumi ir derėtis, galbūt pavyks gauti geresnį pasiūlymą“.

Ar išaugo pragyvenimo išlaidos JAV?

Nors turinio kūrėjas juokavo, gali būti, kad jis neklysta. JAV susiduria su nuolatine pragyvenimo išlaidų krize, o daugelis amerikiečių šeimų atsidūrė ekonominiame sūkuryje, kuris kelia grėsmę pačiai amerikietiškos svajonės esmei.

REKLAMA

Spaudimas pasižymi darbo užmokesčio augimo sąstingiu, net ir infliacijai sulėtėjus po 2022 m. pasiekto aukščiausio lygio. Tai privertė milijonus žmonių atsidurti ties riba, priverčiančia juos permąstyti savo finansines strategijas ir suabejoti dabartinio gyvenimo lygio tvarumu. Apie 60 proc. amerikiečių gyvena nuo algos iki algos, o nesiliaujantis nuomos išlaidų augimas tapo papildomu iššūkiu.

@ivebentraveling Replying to @Franky Rios So is an all-inclusive cruise an even BETTER option?? 🙂 #allinclusive #allinclusiveresort #cruise #cruisetok #celebritycruises ♬ Funny video "Carmen Prelude" Arranging weakness(836530) - yo suzuki(akisai)

„Vidutinės pragyvenimo išlaidos išaugo“

Deja, ekonomikos svyravimai neaplenkė ir nuomos rinkos. Remiantis „NerdWallet“ ataskaita, 2024 m. vasario mėnesio duomenimis, nuomos kainos, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 3,5 proc.

REKLAMA

Ši tendencija rodo nedidelį sulėtėjimą, palyginti su drastiškais šuoliais, kurie buvo stebimi 2021 m., tačiau vis tiek kelia nemažą įtampą nuomininkams ir planuojantiems nuomotis būstą.

Prie nuomos kainų augimo prisideda šie veiksniai: staigus nuomos būsto statybų augimas ir sulėtėjęs ekonomikos augimas, dėl kurio, paradoksalu, laisvų patalpų lygis išlieka žemas, o nuomos kainos – aukštos.

Jasonas Anbara yra hipotekos makleris, hipotekos administravimo bendrovės „NorthLend Financial“, įsikūrusios Otavoje (Kanada), prezidentas ir įkūrėjas. J. Anbaros įmonė turi visas licencijas priimti hipotekos įmokas iš paskolos gavėjų ir siųsti jas skolintojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vidutinės pragyvenimo išlaidos itin išaugo, o vienas iš pagrindinių išlaidų padidėjimų yra nuomos ir būsto kainos, – „Newsweek“ sakė J. Anbara. – Tiek amerikiečiai, tiek kanadiečiai daugelyje miestų išgyvena įperkamumo krizę, nes pragyvenimo išlaidos gerokai viršijo vidutines pajamas. Įperkamas būstas paprastai vertinamas kaip kainuojantis mažiau nei 30 proc. asmens mėnesinių pajamų. Šiuo metu didžiuosiuose miestuose vidutinės pajamos, leidžiančios sau leisti išsinuomoti dviejų miegamųjų kambarių būstą, yra maždaug 70 tūkst. JAV dolerių (65,8 tūkst. eurų) didesnės už vidutines namų ūkio pajamas“.

Platesni ekonominiai pokyčiai

„Viena svarbiausių priežasčių – platesni ekonominiai pokyčiai, sulėtėjusi būsto statybos pradžia ir apskritai padidėjusi infliacija. Būsto nuomos augimo sulėtėjimas jau buvo problema prieš pandemiją, nors dėl pandemijos paaštrėjo tiekimo grandinės sutrikimų ir darbuotojų trūkumo problemos“, – pridūrė J. Anbara.

REKLAMA

Nesant reikiamos būsto pasiūlos, kuri patenkintų paklausą, didėja laisvų būstų nuomos kainos. Be to, dėl infliacijos mažėja dolerio vertė, todėl kyla papildomų problemų, susijusių ne tik su nuomos kainomis, bet ir su visų pragyvenimo išlaidų įperkamumu.

Minesotoje Marisa Simonetti valdo nekilnojamojo turto įmonę, kuri perka ir apverčia nebenaudojamą nekilnojamąjį turtą.

Ji sakė „Newsweek“: „Čia, Mineapolyje, dujų kainos per naktį padidėjo maždaug 40 proc. Visos išlaidos tapo didesnės, ir kai kas sakytų, kad tai susiję su politiniu klimatu. Nuo tada, kai Joe Bideno administracija pradėjo eiti pareigas, bendros išlaidos padidėjo 18 proc., maisto produktai – 21,2 proc., nuoma – 20 proc., elektra – 28,4 proc.“

„Išlaidos didėja, tačiau žmonių atlyginimai nedidėja. Apskritai jaučiamas bendras nepasitenkinimas ir stresas, o tai nežada nieko gero“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų