• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentas George`as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) trečiadienį kalbėdamas spaudos konferencijoje Baltuosiuose rūmuose, pripažino, kad Vašingtono ir Maskvos tarpusavio santykiai "sudėtingi".

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, pasak Baltųjų rūmų vadovo, nors "tai santykiai, kuriuose yra nesutarimų", Vašingtonas ir Maskva gali surasti "bendrų požiūrių į problemų sprendimą".

REKLAMA

Pasak G.W.Busho, "būtent taip" jis ketina toliau dirbti su Vladimiru Putinu, kurį jis apibūdino kaip "tą patį valingą žmogų", su kuriuo pirmą kartą susitiko ir iš karto pasiekė savitarpio supratimą 2001 metais Liublianoje.

"Tai žmogus, su kuriuo turėdavau nesutarimų ir su kuriuo sutikdavau per savo ir jo prezidentavimą", - pažymėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

G.W.Bushas pripažino, kad Rusijos ir JAV prezidentų požiūriai ne visada sutampa, pavyzdžiui, vertinant NATO vaidmenį ir veiklą.

"Aš mėginau įtikinti Vladimirą, kad NATO vaidina teigiamą vaidmenį, kad gerai turėti prie savo sienų demokratines valstybes, nes jos nelinkusios kariauti viena su kita. Aš tvirtai tikiu, kad Šiaurės Atlanto aljanso veikla turi stabilizuojamą poveikį, kuris naudingas Rusijai", - sakė JAV prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu, pridūrė G.W.Bushas, Rusijos lyderis, "matyt, su tokiu vertinimu nesutinka".

Tačiau, tęsė jis, kai Rusijos ir JAV interesai sutampa, kai abi šalys "dirba išvien, jos gali pasiekti svarbių rezultatų", be kita ko, stiprinančių ne tik jų nacionalinį, bet ir viso pasaulio saugumą.

"Mes galime drauge spręsti labai daug klausimų, ir tai svarbu suprasti Amerikos gyventojams, - pažymėjo jis. - Mes žinome, kad turime bendrų tikslų, kuriuos pasiekti yra prasmės abiem mūsų tautoms".

REKLAMA

G.W.Bushas pirmą kartą kalbėjo apie santykius su Rusija po Miuncheno konferencijos politikos saugumo srityje klausimais, kurioje V.Putinas pasakė programinę kalbą, griežtai kritikuodamas Jungtines Valstijas.

JAV vadovas priminė, kad Vašingtonas ir Maskva, nepaisydami kai kurių požiūrių į Irano ir Šiaurės Korėjos branduolinių problemų sureguliavimą skirtumų, galiausiai sugebėjo juos įveikti JT Saugumo Taryboje, ir buvo priimtos rezoliucijos dėl sankcijų Teheranui ir Pchenjanui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų