Teismo sprendimas nutraukė dukters ir motinos ginčą dėl teisės į vaikų atvaizdą, rašoma BBC. Teisėjas nustatė, kad šioje byloje buvo pažeistas Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR).
Naujienų agentūros kalbintos ekspertės teigimu, toks sprendimas „atspindi poziciją, kurios Europos Teismas laikosi jau daugelį metų“.
Už kiekvieną uždelstą dieną – 50 eurų bauda
Į teismą moteriai teko kreiptis kuomet jos mama atsisakė ištrinti socialiniuose tinkluose paviešintas nuotraukas. Vaikų mama kelis sykius paprašė jas panaikinti.
GDPR, teismo nuomone, šiuo atveju yra taikomas nepaisant reglamente esančių išimčių dėl „grynai asmeninių“ ar „namų reikmėms“ naudojamų duomenų. Paviešinus nuotraukas socialiniuose tinkluose nuotraukos jau nebuvo naudojamos asmeniniais tikslais, o pasiekė platesnę visuomenės dalį.
„Feisbuko atveju, negalima atmesti to, kad paviešintos nuotraukos gali būti perduotos trečiosioms šalims“, – aiškinama teismo sprendime.
Močiutė ne tik privalo panaikinti nuotraukas, bet ir dar gali sulaukti 50 eurų baudos už kiekvieną pradelstą vykdyti dieną. Maksimali bauda šiuo atveju siektų 1 tūkst. eurų.
Jeigu ji paviešintų daugiau savo anūkų nuotraukų ateityje, jai būtų skiriama papildoma 50 eurų už kiekvieną dieną bauda.
„Manau, kad toks teismo sprendimas nustebins daugelį žmonių, kurie tikriausiai daug negalvoja prieš rašydami ar viešindami nuotraukas“, – BBC pasakojo technologijų teisininkė Neil Brown.
Jos teigimu, tokiais atvejais reiktų tiesiog paklusti žmogaus norui nesiviešinti.
„Nepaisant teisinės pozicijos, ar nebūtų logiška žmonėms, kurie paviešino tas nuotraukas pagalvoti, kad gal jis ar ji jau nebenori daugiau to daryt?“, – cituojama ji, pridūrusi, kad tai būtų paprasčiausiai žmogiškas žingsnis.