• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Politinis pabėgėlis iš Irano Mehranas Karimi Nasseri daugiau nei 17 metų pragyveno Paryžiaus oro uoste. Remiantis jo gyvenimo istorija Holivude buvo sukurtas filmas, tačiau tikrasis likimas herojui nepagailėjo karčių smūgių.

9

Politinis pabėgėlis iš Irano Mehranas Karimi Nasseri daugiau nei 17 metų pragyveno Paryžiaus oro uoste. Remiantis jo gyvenimo istorija Holivude buvo sukurtas filmas, tačiau tikrasis likimas herojui nepagailėjo karčių smūgių.

REKLAMA

Kaip iranietis atsidūrė Paryžiuje? Iš Irano M. K. Nasseris buvo išvarytas dėl jo dalyvavimo antivalstybiniuose protestuose. Jaunuolis studijavo Didžiojoje Britanijoje ir domėjosi politika. Dalyvavo 1977-ųjų protesto akcijose Londone. Iš ten grįžo atgal į tėvynę ir buvo sulaikytas vietos saugumo.

M. K. Nasseris sulaukė kankinimų ir buvo išsiųstas iš šalies. Iranietis beveik dešimt metų klaidžiojo po įvairias Europos šalis, kuriose jam vis atsakydavo suteikti prieglobstį. Galų gale, tik 1988-aisiais, Belgijoje jis gavo JT pabėgėlio statusą, kuris galiojo bet kurioje pasirinktoje Europos valstybėje. Vyras nusprendė vykti į savo mamos tėviškę – Didžiąją Britaniją.

Biurokratinės pinklės

Iš Belgijos atskridęs į Prancūziją jis turėjo persėsti į lėktuvą, skrendantį į Londoną, tačiau oro uoste jam pavogė lagaminą su dokumentais. Vyras dar turėjo bilietus, todėl sugebėjo įsėsti į lėktuvą ir išskristi į Didžiąją Britaniją, tik ten pasitikę pasieniečiai jį išsiuntė atgal į Prancūziją.

REKLAMA
REKLAMA

Grįžusį iranietį pasitiko jau prancūzai. Išsiųsti jo kur nors kitur negalėjo, nes vyras neturėjo dokumentų. Belgija galėjo išduoti dokumentus, tačiau tik tuo atveju, jeigu M. K. Nasseris pasirodys pats. Iš oro uosto Prancūzija jo išvaryti negalėjo, nes į jį vyras pateko legaliai (su dokumentais, kurie iš jo buvo pavogti). 1995-aisiais, po ilgų diplomatinių derybų, Belgija sutiko išduoti dokumentus nuotoliniu būdu, tačiau pareikalavo, kad vyras gyventų prižiūrimas socialinių darbuotojų Belgijoje. M. K. Nasseris atsisakė, nes tikėjosi apsigyventi Didžiojoje Britanijoje. Gyvenamąją vietą jam siūlė ir Prancūzija, ir Belgija, tačiau vyras norėjo išvykti į Didžiąją Britaniją, todėl nesutiko pasirašyti popierių.

REKLAMA

Taip jis ir gyveno oro uosto terminale 18 metų – nuo 1988 iki 2006. M. K. Nasseris turėjo savo „kambarėlį“ – nedidelę sofą, stalelį ir kėdę. Valgyti jam duodavo vietos darbuotojai, prausėsi vyras tualete. Laisvu laiku jis daug skaitė, rašė dienoraštį ir studijavo ekonomiką.

Kaip tai virto filmu?

S. Spielbergo kompanija „DreamWorks“ sumokėjo M. K. Nasseriui 250 tūkst. JAV dolerių už teisę panaudoti jo gyvenimo istoriją filmui.

REKLAMA
REKLAMA

Taip gimė kino juosta „Terminalas“, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko Tomas Hanksas. Pačiame filme nėra nė žodžiu užsiminta apie iranietį, nebuvo naudojamasi jo vardu ir reklamuojant juostą.

Toks vyro gyvenimas tęsėsi iki 2007-ųjų. Pranešama, kad tuomet jis buvo išgabentas į ligoninę, o netrukus į vienus globos namus Prancūzijoje. Vietos žiniasklaidos teigimu, galėjo sutrikti jo psichinė sveikata.

Vyro šeima teigia, kad jis pats pasirinko tokį likimą. Tolimesnis jo likimas taip pat nėra žinomas, kaip ir tai, kam atiteko šimtai tūkstančių dolerių, kuriuos vyras gavo iš S. Spielbergo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų