Degančiomis akimis Kauno „Žalgirį“ (3-1) savo tvirtovėje priėmęs Vilniaus „Rytas“ (2-1) pirmajame „Betsafe-LKL“ sezono derbyje aikštę paliko aukštai pakeltomis galvomis. Nors Andrea Trinchieri vyrai antroje mačo pusėje bandė vytis vilniečius, tačiau „Rytas“ neišbarstė po 2 kėlinių turėto 15 taškų pranašumo ir šventė sunkią pergalę 91:88 (22:18, 28:17, 14:17, 18:28).

30

Pirmuosius rungtynių taškus prasiveržimu pelnė Deividas Sirvydis, o po Matto Mitchello dvitaškio nuo maždaug baudų metimo linijos kauniečiai pirmavo 4:0. Tačiau gerą svečių atkarpą atšaldė Gytis Radzevičius, pataikęs tris tolimus metimus ir išvedęs kėlinio viduryje saviškius į priekį 12:9.

Antrajame kėlinyje šeimininkai nemažino apsukų ir netrukus jų pranašumas tapo dviženklis (34:24). Žalgiriečiams ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti varžovų puolimą, o po pirmosios mačo dalies pusšimtį taškų suvertę Lietuvos čempionai turėjo komfortišką pranašumą – 50:35.

Po ilgosios pertraukos A. Trinchieri ėmė sėkmingai išnaudoti Bryantą Dunstoną, kuris rinko lengvus taškus, tačiau į visus italo sumanymus Giedrius Žibėnas turėjo savo atsakymą.

Gerą atkarpą sužaidė 15-ą tašką pelnęs Ą. Tubelis, vis labiau įsidrasino ir kitas „Ryto“ naujokas Jayvonas Gravesas.

Trečio ketvirčio paskutinių atakų metu „Rytas“ kelis kartus atsikovojo kamuolį puolime, o dvitaškį galiausiai pelnęs Martynas Paliukėnas emocingai džiaugėsi vilniečiams gražinęs 13 taškų persvarą prieš lemiamą ketvirtį 73:60.

Per pirmąją paskutinio ketvirčio minutę „Žalgiris“ sugebėjo įžiebti intrigą (66:74). B. Dunstono dėjimas dar labiau priartino jo komandą prie oponentų (73:78).

Vis tik G. Radzevičiaus vedami vilniečiai stabilzavo padėtį ir netrukus susigrąžino saugesnį atotrūkį (85:75), likus pustrečios minutės.

Tačiau tai dar nebuvo viskas – Sylvainas Francisco 6 taškais paeiliui grąžino žalgiriečius į kovą (83:87).

Pačioje mačo pabaigoje S. Francisco turėjo galimybę tritaškiu išplėšti pratęsimą, bet skirtingai nuo dvikovos prieš „Barcelona“, šįkart prancūzas netapo mačo herojumi ir vilniečiai šventė sunkią pergalę.

Po dviejų kėlinukų energingesni atrodė „Ryto“ krepšininkai, kurie laimi kovą dėl atšokusių kamuolių (16 prieš 13).

Pirmoje rungtynių pusėje sostinės ekipa tritaškius meta 63 proc. taiklumu (7/11 trit.), tuo tarpu žalgiriečiai pataikė vos 2 tritaškius iš 9 (22 proc.)

Pagrindiniai „Ryto“ pergalės kalviai – lietuviai. G. Radzevičius buvo nuostabus: pelnė 20 taškų (3/3 trit., 7/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir sukaupė 27 naudingumo balus. 15 taškų pridėjo Ą. Tubelis, o arti dvigubo dublio buvo Gytis Masiulis (9 tšk., 9 atk. kam., 19 naud. bal.).

„Rytas“: Gytis Radzevičius 20, Ąžuolas Tubelis 15, Jayvonas Gravesas 12, Gytis Masiulis ir R.J. Cole'as po 9, Martynas Paliukėnas ir Stevenas Enochas po 7, Margiris Normantas ir Savionas Flaggas po 6.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas ir Bryantas Dunstonas po 16, Sylvainas Francisco 15, Deividas Sirvydis 14, Mattas Mitchellas 6.

Rungtynių eiga

Ketvirtas kėlinys

Lemiamo ketvirčio pradžioje ketvirtą pražangą puolime gavo Ą. Tubelis, kuris greitai sėdosi ant atsarginių žaidėjų suolelio.

Netrukus B. Dunstonas pelnė du baudos metimus, o kamuolį iš M. Paliukėno perėmęs ir dvitaškį greitoje atakoje pelnęs S. Francisco po ilgo laiko sumažino kauniečių atsilikimą iki vienženklio 74:66.

Vilniuje įtampa auga: E. Ulanovas sužaidė gerą atkarpą ir sukūrė kauniečiams 4 taškus. Po taiklių baudų ir rezultatyvaus kapitono perdavimo B. Dunstonui kauniečių atsilikimas buvo sumažėjęs iki 5 taškų.

Iniciatyvos lemiamu metu bandė imtis ir A. Smailagičius, tačiau serbas prametė tritaškį laisvas, o taip pat sužingsniavo baudos aikštelėje. Po prastos brangiausio kauniečių krepšininko atkarpos užpuolę vilniečiai atstatė persvarą iki 10 taškų 85:75.

Likus 1:40 min. savo pirmą vakaro tritaškį pelnė S. Francisco, gražinęs atsilikimą iki 7 taškų 87:80. Prancūzo šou tęsėsi ir kitoje atakoje. Eurolygos senbuviai apsigynė, o į greitą ataką pasileidęs S. Francisco pelnė 2 taškus su pražanga 87:82.

Likus minutei iki mačo pabaigos skirtumas ištirpo iki 4-ių, tačiau tuomet apmaudžiai prasižengė Dovydas Giedraitis. M. Normantas realizavo vieną baudos metimą iš dviejų 88:83, o tritaškį pataikęs E. Ulanovas likus 37 sekundėms pastatė vilniečius į napatogią padėtį 88:86.

Paskutinės vilniečių atakos metu kamuolys buvo J. Graves'o rankose. Legionierius parodė bebaimiškumą ir prasiveržęs pro kelis žalgiriečius vėl išvedė saviškius į saugų 4 taškų pranašumą 90:86.

Likus 15 sekundžių vilniečiai prasižengė prieš D. Sirvydį šiam metant iš 3 taškų zonos. Dvi baudas pirmas pataikęs vilnietis trečią prametė, o kamuolys atšoko į E. Ulanovo rankas. Netrukus užvirė grumtynės po krepšiu ir kamuolį iš rankų paleidęs E. Ulanovas privertė teisėjus pasinaudoti vaizdo peržiūros taisykle. Peržiūrėję epizodą kamuolį arbitrai grąžino šeimininkams.

Kauniečiai prasižengė prieš G. Masiulį. Šis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir likus 7 sekundėms kamuolys grįžo į kauniečių rankas. Visgi paskutinis S. Francisco metimas skriejo pro šalį ir „Rytas“ triumfuoja 91:88.

Trečias kėlinys

Trečiasis ketvirtis prasidėjo apylige kova, o įpusėjus kėlinukui jame 9:7 pirmavo aikštės šeimininkai.

Gerai antrą rungtynių pusę pradėjo Bryantas Dunstonas, atlikęs du gražius dėjimus. Vis aktyviau į puolimą jungiasi ir S. Francisco, kuris abiejuose epizoduose kūrė progas 39-erių amerikiečiui.

Ketvirčio antroje pusėje pasipylė taiklūs abiejų ekipų išpuoliai. Tritaškį po išsimetimo iš užribio po minutinės pertraukėlės pataikė D. Sirvydis, į tai vilniečiai atsakė aštriu Jayvono Graves'o reidu iš po krepšio. Kitoje atakoje du taškus su pražanga įsirašė B. Dunstonas, sumažinęs atsilikimą iki 64:50.

Toliau fantastikšai žaidžia jau 15 taškų pelnęs Ą. Tubelis, nugara įveikęs Edgaro Ulanovo gynybą, o kitoje atakoje tritaškiu prabilo ir Alenas Smailagičius 68:57.

Antras kėlinys

Antrojo ketvirčio starte taikliais tritaškiais apsikeitė Margiris Normantas ir Deividas Sirvydis, o įspūdingiausią epizodą sukūrė Ą. Tubelis, atlikęs „aley-oop“ dėjimą greitoje atakoje. Po jo vilniečiai pabėgo į priekį 29:23, o Andrea Trinchieri skubiai paprašė minutės pertraukėlės.

Gerą šeimininkų atkarpą pratęsė R. J. Cole'as, po kurio dvitaškio skirtumas išaugo iki dviženklio 34:24.

Stringant „Žalgirio“ legionieriams gynėjams A. Trinchieri sužaidus maždaus 4 minutes į aikštę metė Luką Lekavičių.

Sužaidus pirmas 15 minučių geriausią +/- santykį turi M. Normantas ir Ą. Tubelis, kuriems esant aikštėje vilniečiai pirmauja (+8) taškais.

Iki antrojo ketvirčio pabaigos likus 4 minutėms kauniečiai po L. Lekavičiaus dvitaškio sumažino atsilikimą iki 37:31, tačiau jau kitoje atakoje tritaškį dūrė RJ Cole'as 40:31.

Vilniaus publika ir toliau kurstoma efektingais epizodais. Stevenas Enochas gavo kamuolį baudos aikštelėje ir sugrūdo kamuolį į krepšį ne be T. Wallace'o pražangos. Po taiklios amerikiečio baudos „Rytas“ vėl priekyje dviženkliu skirtumu 45:31.

Po dviejų kėlinukų 50:35 ir užtikrinta vilniečių persvara prieš antrąją mačo dalį.

Pirmas kėlinys

Pirmuosius rungtynių taškus prasiveržimu pelnė Deividas Sirvydis, o po Matto Mitchello dvitaškio nuo maždaug baudų metimo linijos kauniečiai pirmavo 4:0.

Taškais aikštės šeimininkai atsakė po trijų minučių, kai tritaškį pataikė Gytis Radzevičius 3:4. Po kelių atakų G. Radzevičius iš toli pataikė dar sykį, o vėliau dar vieną pridėjo Ąžuolas Tubelis 9:6. Dar vieną tritaškį pridėjo ir Edgaras Ulanovas, išlyginęs rezultatą 9:9.

Įspūdingas G. Radzevičiaus startas: pelnė trečią tritaškį iš trijų 12:9.

Ą. Tubelis ir toliau aktyvus. Gavęs kamuolį baudos aikštelėje nugara įveikė M. Mitchello gynybą 16:11.

Ketvirčiui artėjant į pabaigą po Gyčio Masiulio dviejų taiklių baudų vilniečiai pirmavo 20:16.

Turimą persvarą G. Žibėno ekipai pavyko išlaikyti iki kėlinuko galo, kurį laimėjo 22:18.

Komandų pasirodymas sezone

Rungtynių dieną paaiškėjo, kad Giedriaus Žibėno auklėtiniai sulauks ypatingo gerbėjų užnugario. Į „Twinsbet“ areną talpinančią 10 tūkst. krepšinio aistruolių bilietai buvo iššluoti jau nuo pat ankstaus sekmadienio ryto.

Kauniečiai į sostinę atvyksta po nuostabaus starto Eurolygoje, kai ketvirtadienį palaikomi savo sirgalių taip pat pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje 74:67 įveikė Barselonos „Barcelona“.

Tuo tarpu vilniečiai sieks grįžti į pergalių kelią po Italijoje pralaimėtų FIBA Čempionų lygos rungtynių Emilijos Redžo „Pallacanestro“ klubui 67:77.

Praėjusiame ture „Rytas“ rezultatu 86:78 šventė pergalę prieš Utenos „Juventus“ komandą, o „Žalgiris“ 89:76 įveikė „Nevėžį“. Vienintelį pralaimėjimą LKL „Rytas“ patyrė prieš Klaipėdos „Neptūną“ pirmajame sezono mače.

Savo varžovus LKL pusfinalyje prieš rungtynes įvertinęs Vilniaus „Ryto“ kapitonas Margiris Normantas pripažino, kad vilniečiai vis dar nėra įgiję geriausios sportinės formos, tačiau prieš sezoną atsinaujinusių kauniečių per daug neaukštino.

Kol kas jie atrodo labai energingai. Jie labai norės čia laimėti, nes norės atsilyginti už praeitą sezoną. „Žalgiris“ eis mirk–griūk, mes tai žinome, tikiuosi, tai visi supranta ir tą pačią energiją duosime atgal <...>. Matysime, kaip jie žais. Atvyko pas juos „Barcelona“, prastai sužaidė, o „Žalgirį“ gale patempė Francisco. Gal jie ir bus įvairiapusiškesni, bet pažiūrėsime, kaip gynyboje. Lyg jie bando gintis aktyviai, bet tie kūnai nėra labai wow. Matysime, per kur ką atakuoti“, – varžovų stiprybes išskyrė M. Normantas.

Po pirmosios pergalės Eurolygoje prieš „Barcelona“ kauniečių strategas Andrea Trinchieri liko sužavėtas savo auklėtinių darbu gynyboje, o taip pat džiaugėsi dideliu kovingumu.

Visi svarbūs Iggy ir Francisco taškai, kuriuos jie pelnė, nebūtų tokie svarbūs jeigu nebūtume žaidę komandiškai ir gerai gynęsi. Mūsų gynyba buvo nuostabi... Arnas, Mitchellas... Jie visų rungtynių metu gynėsi prieš penkių žvaigždučių žaidėjus, kurie taip pat yra tiesiog tik žaidėjai. Pergalė atėjo dėl visos komandos įdėtų pastangų, net jeigu Iggy su Francisco pelnė svarbius taškus. Manau, tai pergalė dėl visos komandos darbo gynyboje“, – sakė jis.