Diuseldorfe Europos futbolo čempionato ketvirtfinalis baigėsi dar viena 11 m. baudinių serija. Po 90 minučių kovos Anglijos ir Šveicarijos rinktinės buvo įmušusios po įvartį 1:1, o per pratęsimą išsiskyrė taikiai be įvarčių. Baudinių serijoje geriau sekėsi Europos vicečempionams, kurie laimėjo seriją 5:3.

Pusfinalyje anglų varžovais bus Nyderlandų rinktinė.

Pirmajame kėlinyje ne tik nebuvo pavojingų momentų, bet ir nė vieno smūgio į vartų plotą.

Situacija pasikeitė po pertraukos, artėjant antrojo kėlinio pabaigai. Skersuotas šveicarų kamuolys pasiekė Breelį Embolo, o šis išvedė šveicarus į priekį 1:0.

Jau po penkių minučių rezultatą išlygino Bukayo Saka, kuris iš toli pasiuntė kamuolį į apatinį tolimąjį vartų kampą 1:1.

Baudinių serijoje Anglijos rinktinė nė karto varžovų vartininkui nesuteikė nė menkiausio šanso atremti baudinio, o šveicarai suklydo dar pirmuoju bandymu kai Manuelio Akanji smūgį atrėmė Jordanas Pickfordas.

Rungtynių eiga

11 m. baudinių serija

Pirmasis smūgiavo Cole'as Palmeris, kuris užtikrintai pasiuntė kamuolį į priešingą pusę, nei šoko Y. Sommeris 1:0.

Pirmas Šveicarijos gretose smūgiavo E. Akanji, kurio nestiprų smūgį į dešinę lengvai atspėjo J. Pickfordas 1:0.

Antrą smūgį atliko J. Bellinghamas, kuris puikiai išpildė 11 m. baudinį ir ramiai pasiuntė kamuolį į priešingą vartų kampą nei šoko vartininkas 2:0.

Šveicaras Fabianas Scharas neklydo ir rezultatas tapo 2:1.

Trečiasis anglų gretose smūgiavo B. Saka, kuris irgi atspėjo Y. Sommerio šuolio kryptį ir pasiuntė kamuolį į pati dešinį vartų kampą 3:1.

Skirtumą švelnino X. Shaqiri, kuris atliko smūgį į dešinį vartų kampą 3:2.

H. Kane'ą pakeitęs I. Toney atliko silpną smūgį į dešinį kampą. Nors Y. Sommeris kamuolio skriejimo kryptį atspėjo, tačiau smūgio neatrėmė 4:2.

Z. Amdouni pasiuntė kamuolį meistriškai į vartų vidurį ir viskas sprendėsi paskutinio anglų smūgio metu 4:3.

Paskutinis smūgiuoti stojo Trentas Alexanderis-Arnoldas, kuris galingu smūgiu pasiuntė Angliją į euforiją 5:3!

Pratęsimas

120 min. Per likusį žaidimo laiką komandoms pasižymėti nepavyko, tad viskas spręsis 11 m. baudinių loterijoje.

116. Kampinis prie Anglijos vartų, o kamuolį kėlęs patyręs X. Shaqiri vos neįsuko kamuolio į vartus. Laimei, kamuolys atsimušė į vartų konstrukciją.

111 min. Anglijos gretose pasirodė puolėjas Ivanas Toney. Anglija rungtynėms artėjant prie pabaigos pradėjo kiek spausti savo varžovus ir aštriai baudos aikštelėje sužaidė C. Palmeris. Iškart po to sekė Šveicarijos atsakas ir dešiniajame aikštės krašte laisvas likęs Xherdanas Shaqiri atliko smūgį, kurį laiku blokavo varžovų gynėjas.

105 min. Prasidėjo antrasis pratęsimas. Komandos žaidžia labai atsargų futbolą ir panašu, kad yra nusiteikusios keliauti santykių aiškintis į 11 m. baudinių seriją.

101 min. Iš baudos aikštelės smūgį atlieka Jude`as Bellinghamas, kuris sugeba išvengti gynėjų, bet vartininkas jo bandymą pagauna.

99 min. Aikštės viduryje solo reidą atlieka E. Eze. Išmaudęs kelis šveicarus jis išprovokavo varžovų pražangą.

94 min. Aktyviai į ataką pasijungia C. Palmeris, atlikęs kelis aštrius perdavimus. Vėliau laimę iš toli pabandė D. Rice'as, o maksimalias pastangas jį atremti turėjo pademonstruoti Y. Sommeris.

91 min. Pirmoji ataka pratęsime priklauso šveicarams, bet paskutinis perdavimas buvo itin netikslus.

Antras kėlinys

90 min. Rungtynių arbitras pridėjo 3 papildomas žaidimo minutes. Per jas kamuolį į baudos aikštelę pavojingai pakėlė M. Yakino auklėtiniai, bet smūgio į vartus šveicarų puolėjams atlikti nepavyko. Rungtynių nugalėtojas paaiškės po pratęsimo.

87min. Pavojingai kairiajame krašte sužaidė E. Eze, klaidinančiu judesiu išmaudęs varžovų gynėją, tačiau jo smūgis buvo labai nesėkmingas.

79 min. Anglijos gelbėtojas atsiranda! Juo tampa B. Saka, kuris atliko tolimą smūgį kaire koja į tolimąjį vartų kampą ir nepaliko jokių šansų Yannui Sommeriui 1:1. Tai pirmasis anglų smūgis į vartų plotą šiose rungtynėse.

76 min. Du keitimai iš karto. K. Trippierą ir K. Mainoo keičia Luke'as Shaw ir Eberechi Eze.

74 min. Įvartis ir G. Southgate'ui reikės ieškoti šviežio kraujo nuo suolo. Pasižymi B. Embolo, kuris tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus po Dano Ndoye perdavimo į baudos aikštelę. Šveicarija priekyje 1:0.

72 min. J. Bellinghamas sužaidė pavojingai prieš G. Xhaka, tačiau geltonos kortelės išvengė. Abi komandos dar nėra atlikusios keitimų.

56 min. E. Konsa ne pirmą kartą akis į akį susiduria su B. Embolo vienas prieš vieną. Šįkart Ricardo Rodriguezas pakėlė aukštą kamuolį į baudos aikštelę, bet šią mikrodvikovą vėl laimi E. Konsa.

50 min. Granitas Xhaka tęsia gerą čempionatą. Saugas atliko perdavimą į erdvę baudos aikštelėje, kur kamuolį priėmęs B. Embolo atliko smūgį į vartus, tačiau laiku prisistačius gynėjams jis buvo gerokai per silpnas. Tai vos pirmas smūgis į vartų plotą šiose rungtynėse per abi komandas.

46 min. Antrasis kėlinys prasidėjo.

Pirmas kėlnys

45 min. Po pirmosios rungtynių dalies lygybė – 0:0.

44 min. Vėl dešiniuoju kraštu į baudos aikštelę praneria B. Sako, kuris atlieką perdavimą Kobbie Mainoo. Visgi jaunojo saugo smūgį paskutinę akimirką šveicarai blokuoja.

40 min. 46 proc. savo atakų Anglija rengia dešiniuoju aikštės kraštu, kur žaidžia Kyle'as Walkeris ir B. Saka.

31 min. Stabdydamas Jude`ą Bellinghamą geltoną kortelę užsidirba Fabianas Scharas.

27 min. Bukayo Saka pavojingai prasprūdo į baudos aikštelę, tačiau jo žemą perdavimą H. Kane'ui laiku išmušę varžovų gynėjas.

25 min. Sužaidus pirmas 25 rungtynių minutes Anglija kamuolį kontroliuoja šiek tiek daugiau 52 proc. laiko.

20 min. Anglijos rinktinės gynėjas Kevinas Trippieras kėlė kampinį, o kamuolį lengvai baudos aikštelėje priėmė Hary Kane'as. Visgi puolėjo smūgis skriejo gerokai virš vartų. Rezultatas nesikeičia 0:0.

15 min. Anglijai puolant visi Šveicarijos rinktinės futbolininkai grįžta į baudos aikštelę išskyrus puolėją Breelą Embolo. Skirtingai nei rungtynėse su Italija, Šveicarija šiandien gerokai mažiau presinguoja savo varžovus. Rungtynes Diuseldorfe stebi ir Didžiosios Britanijos Karališkosios šeimos atstovas Princas Viljamas.

14 min. Iš toli iššauti pabandė Declanas Rice`as, bet anglo smūgį blokuoja gynėjas.

10 min. Rungtynių pradžioje abi komandos panašiai kontroliuoja kamuolį ir surengė keleta išpuolių, tačiau į vartų plotą dar nė vienai nepavyko pataikyti. Anglija kaip ir spėta prieš rungtynes perėjo nuo keturių prie trijų gynėjų linijos.

0 min. Rungtynės prasidėjo!

Trenerių mintys prieš rungtynes

Pirmajame pusfinalyje susitiks pasaulinio FIFA reitingo dešimtuke esančios Prancūzija (2 vt.) ir Ispanija (8 vt.). Tuo tarpu 5-oje vietoje esanti Anglija dėl galimybės žaisti pusfinalyje šiandien Diuseldorfe kausis su juoduoju pirmenybių arkliuku įvardijama Šveicarija (19 vt.).

Aštuntfinalyje Šveicarija jau įveikė vieną čempionato favoričių Italiją 2:0, tad šios rinktinės trenerio Murato Yakino nė kiek negąsdina pirmenybėse ne kokį žaidimą demonstruojanti Anglija.

„Anglija turi daug kokybės. Nežinome, ką jie planuoja daryti, bet jau parodėme, kad galime sumaišyti kortas didelėms komandoms. Tiek prieš čempionų titulą ginančią Italiją ir šeimininkę Vokietiją. Sukelsime Anglijai problemų <...> Manau, kad Anglija turi pakankamai talento, kad galėtų geriau pradėti žaisti ketvirtfinalyje. Tačiau esame geros formos ir parodėme, kad esame pasirengę nuliūdinti dideles komandas. Kodėl gi nesuteikus didžiajai Anglijai problemų. Turime žaisti savo žaidimą ir matysime, kuo viskas baigsis“, – prieš rungtynes Diusedorfe užtikrintai kalbėjo M. Yakinas.

Tai bus vos antras kartas Šveicarijos futbolo istorijoje, kai šalis žais Europos čempionato ketvirtfinalyje. Šį pasiekimą jie pirmą kartą užfiksavo „Euro 2020“ pirmenybėse ir tada po 11 m. baudinių serijos nusileido Ispanijai.

Anglija rungtyniaus su kitokia gynėjų linija?

Tuo tarpu Anglijos žaidimas sulaukia milžiniškos kritikos lavinos, o prieš šias rungtynes trijų liūtų strategas sudėtyje ketina imtis permainų.

Anglijos spaudoje rašoma, kad treneris Garethas Southgate‘as svarsto rungtynes pradėti su trijų vidurio gynėjų linija, nes aštuntfinalio rungtynėse antrą geltoną kortelę per du mačus gavo vidurio gynėjas Marcas Guehi.

„The Times“ skelbia, kad prieš šveicarus Anglijos gynėjų tandemą gali sudaryti Johnas Stonesas, Kyle'as Walkeris ir Ezri Konsa.

Netikėtumus sudėtyje mėgstantis G. Southgate'as gali ištraukti ir Luke'o Shaw kortą, kuris nežaidžia nuo vasario mėnesio. Skelbiama, kad čempionato metu traumą gydęsis „Manchester United“ krašto gynėjas jau yra pasiruošęs išbėgti į aikštelę.

„Sprendimas bus priimtas, bet reikia atsižvelgti į tai, kiek laiko jis nežaidė. Bet jis tikrai dėjo žingsnius į priekį ir yra labai laimingas, kad vėl galės žaisti, – sakė Anglijos rinktinės vairininkas, kuris taip pat gyrė varžovų taktinius manevrus. – Rungtynių metu jei atlieka pakeitimus savo sistemoje, kuriems tu turi būti pasiruošęs. Jau grupių etape jie rodė, kad gali puikiai gintis, o įsiveržę į priekį jie būna labai kompaktiški gynboje. Tai yra labai gera komanda“.

Garethui Southgate`ui tai bus 100-osios rungtynės už Anglijos rinktinės vairo. Iki jo tokį pasiekimą buvo pasiekę vos du treneriai.