ESP GER 18:40
    POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40

Anglijos rinktinė pratęsė pasirodymą Europos čempionate, nors pirmieji rungtynėse 24-ą minutę pasižymėjo slovakai. Dar vienas blankias rungtynes žaidę Europos vicečempionai pratęsimą išplėšę tik per teisėjo pridėtą laiką pačioje mačo pabaigoje, kai įvarčiu per save pasižymėjo jaunasis Jude'as Bellinghamas. Pratęsimo metu Anglija atrodė išsaugojusi daug daugiau jėgų ir po greito Hary Kane'o įvarčio šventė pergalę 2:1.

Pirmajame kėlinyje abi rinktinės rodė didelį kovingumą, ko pasekoje Anglijos rinktinė buvo nubausta keturiomis geltonomis kortelėmis per itin trumpą laiką. Kai anglų agresyvumas ginantis sumažėjo aikštėje išryškėjo slovakų pranašumas, kuris 24-ą minutę virto gražiu slovako Ivano Schranzo įvarčiu 1:0.

Po praleisto įvarčio anglai strigo puolime, o Slovakija ėmė vis labiau atsitraukinėti į gynybą. Kai atrodė, jog anglai po 90 minučių važiuos namo, juos išgelbėjo kylanti šalies žvaigždė Jude`as Bellinghamas.

Saugas įvarčiu per save išlygino rezultatą, o pratęsime vos po kelių minučių savo įvarčių sąskaitą čempionate atsidarė ir Harry Kane`as 2:1.

Nors po anglų greito įvarčio Slovakijos rinktinė surezgė keletą pavojingų išpuolių, bet šios komandos treneris jau buvo pakeitęs didžiąją dalį savo ekipos pagrindinių futbolininkų, o atsarginiai žaidėjai savo pranašumo įrodyti nesugebėjo.

Rungtynių eiga

Pratęsimas:

104 min. Anglai vos neprisižaidžia. Slovakai pakėlė aukštą kamuolį į baudos aikštelę, o nuo įvarčio favoritus apsaugojo tik kiek netiksliai iš arti į vartus smūgiavęs Peteris Pekarikas.

100 min. Po dar kelių sėkmingų išpuolių anglai pradėjo atsitraukinėti į gynybą ir rezga lėtas pozicines atakas su daug perdavimų.

91 min. Pirmą pratęsimo minutę dar vienas smūgis į paširdžius slovakams. Anglija atliko keleta pavojingų atakų, o po vieno iš smūgių aukšai į orą pakilusį kamuolį į vartus nukreipė H. Kane'as 2:1. Tai 14-as H. Kane'o įvartis didžiuosiuose turnyruose.

Antras kėlinys

95 min. Išsigelbėjimas! Jaunasis Jude'as Belinghamas muša įvartį per save ir paskutinę akimirką išgelbėjo savo ekipą 1:1. Neabejotinai vienas įspūdingiausių šių pirmenybių įvarčių. Laukia pratęsimas.

86 min. Anglija didelėmis pajėgomis eina į puolimą, tačiau gynyboje slovakai ir toliau nepralaužiami. Po vieno iš išpuolių slovakai surengė kontraataką, o į vartus iš tolėliau laimę pabandęs S. Lobotka pataikė tiesiai į vartininką.

80 min. D. Rice'as pabandė laimę iš 25 metrų ir jo smūgis suvirpino vartų konstrukciją, o atšokusį kamuolį į vartus bandęs nukreipti H. Kane'as nepataikė.

79 min. I. Schranzo smūgis vis dar tebėra vienintelis tikslus abiejų ekipų smūgis į vartų plotą.

74 min. Anglijos kamuolio kontrolė didėja iki 76 procentų, bet į gynybą vis labiau atsitraukiantys slovakai ir toliau sėkmingai išnarplioja kiekvieną pavojingesnį varžovų sumanymą.

66 min. Priverstinis keitimas. Anglijos gretose į aikštę žengė Cole'as Palmeris, kuris pakeitė susižeidusį K. Trippierą.

59 min. K. Mainoo išprovokavo pražangą prie varžovų baudos aikštelės prieigų, tačiau baudos smūgių specialisto K. Trippierio smūgį galva blokavo aukštai iššokęs Slovakijos žaidėjas.

54 min. Aikštės viduryje anglai prarado kamuolį, o smūgį nuo vidurio linijos paleidęs slovakas Davidas Strelecas vos nenuginklavo vartus neapdairiai palikusį Jordaną Pickfordą.

49 min. Anglijos rinktinė surengė pavojingą greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Kevinas Trippieras, atlikęs perdavimą Philui Fodenui. Likęs vienas prieš vartus Ph. Fodenas pelnė įvartį, tačiau netrukus mačo arbitras paskelbė nuošalę.

Pirmas kėlinys

Po pirmojo kėlinio  – trapi Slovakijos persvara 1:0. Pirmoje mačo dalyje Garetho Sauthgate'o kariauna kontroliavo kamuolį net 73 proc. laiko ir atliko 6 smūgius link vartų, tačiau nė vienas iš jų nebuvo į vartų plotą. Slovakija atliko 5 smūgius link vartų ir vienas iš jų virto įvarčiu.

47 min. Pavojingai varžovą išmaudė K. Mainoo, kuris atliko tolimą smūgį pažeme, tačiau kamuolys prariedėjo šalia vartų.

38 min. Anglijos rinktinė kelia nemažai aukštų kamuolių į Slovakijos baudos aikštelę. Viename jų pavojingai galva sužaidė Declanas Rice'as, tačiau vartininkas Martinas Dubravka laiku iškmuščiavo kamuolį toliau nuo vartų. Šio išpuolio metu nukentėjo Slovakijos rinktinės gynėjas Denisas Vavro, kuriam šuolio metu J. Bellinghamas alkūne kliudė galvą.

24 min. Fantastinis įvartis! Slovakija surezgė netikėtą išpuolį iš aikštės gilumos, kurio smaigalyje atsidūrė krašto puolėjas Ivanas Schranzas ir pelnė jau trečiąjį įvartį šiose pirmenybėse 1:0.

22 min. Rimtas gaisras prie Slovakijos rinktinės vartų: pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė J. Bellinghamas, tačiau jo perdavimas komandos draugui buvo netikslus. Vėliau buvo pakeltas aukštas kamuolys į baudos aikštelę ir į vartus bandė galva smūgiuoti Hary Kane'as, tačiau kamuolys pralėkė šalia vartų virpsto.

16 min. Dar viena geltona kortelė. Šįkart nuobauda skirta ir Jude'ui Bellinghamai, kuris aikštės viduryje bandė gesinti beprasidedančią greitą varžovų ataką.

11 min. Greitoje kontraatakoje dešiniajame aikštės krašte Kyle'ą Walkerį įveikė Lukas Haraslinas, o komandą paskutiniu metu išgelbėjo koją laiku pakišęs ir nuo itin pavojingo smūgio apsaugojęs M. Guehi.

3 min. Slovakija aktyviai pradėjo susitikimą ir jiems pavyko išprovokuoti dvi greitas Anglijos rinktinės geltonas korteles. Vieną užsidibo Kobbie Mainoo, kitą – centro gynėjas Marcas Guehi.

0 min. Rungtynės prasidėjo!

Komandų forma ir priešistorė

Slovakija per pirmas tris rungtynes atliko 37 smūgius, iš kurių 13 skriejo į vartų plotą. Tai geriausias jų pasiekimas didžiuosiuose turnyruose per šalies istoriją.

Slovakijos rinktinė savo startinėje sudėtyje grupių etape atliko vos vieną keitimą.

Anglai laimėjo 5 iš 6 tarpusavio rungtynių tarp šių rinktinių. Tiesa, vienintelis susitikimas svarbiausiuose turnyruose baigėsi slovakų pergale „Euro 2016“ turnyre.

Anglijos startinė sudėtis:

Slovakijos startinė sudėtis:

Slovakija mėgsta spausti savo varžovus

Kad Slovakija yra ypač pavojinga komanda, parodė jau pirmoji jų dvikova su Belgija. Tuomet slovakai daug kam netikėtai 1:0 palaužė trečią vietą FIFA reitinge užimančius belgus, o įvartį tų rungtynių 7 minutę pelnė Ivanas Schranzas.

Pati Slovakija FIFA reitinge žengia 45-a ir yra panašaus kalibro komanda kaip Slovėnija (57 FIFA reitingas), su kuria paskutinėse grupės rungtynėse vargo Anglija ir sužaidė lygiosiomis 0:0.

Slovakijos rinktinę treniruoja italas Francesco Calzona, tad šios komandos žaidimas pirmiausia grindžiamas nuo kompaktiškos gynybos, o kontraatakose pavojų kelia aikštės viduryje žaidžiantis „Napoli“ ekipos saugas Stanislavas Lobotka, kuris gerai suranda į varžovų aikštės pusę kertančius žaidėjus.

Visgi F. Calzona skirtingai nei ankstesni Slovakijos rinktinę treniravę vietiniai specialistai neapsiriboja vien gynyba atsitraukus į savo aikštės pusę ir savo varžovus pasitinka aukštu presingu.

Mareko Hamšiko svarba komandai

Neabejotinai vienas geriausių visų laikų Slovakijos rinktinės futbolininkų yra Marikas Hamšikas, kuris futbolininko karjerą baigė praėjusiais metais.

Nors M. Hamšikas nebepadeda savo rinktinei aikštėje, bet buvo vienas pagrindinių F. Calzonos atsiradimo Slovakijos rinktinėje iniciatorių.

Nors didžioji dalis tautos piktinosi Slovakijos futbolo federacijos sprendimu rinktinės vairą perduoti iki tol vyriausiojo trenerio duonos neragavusiam specialistui iš užsienio, tačiau M. Hamšiko akis neklydo.

M. Hamšikas su F. Calzona yra pažįstamas nuo tų laikų, kai žaidė „Napoli“ klube, o italas darbavosi šios komandos trenerių štabe. Dabar M. Hamšikas padeda italui Slovakijos rinktinėje savo patarimais greta šoninės linijos ir komandoje eina vadovo pareigas.

Anglijos rinktinės treneris: rungtynėse su Slovėnija žengėme gerą žingsnį į priekį

Anglijos rinktinės treneriui Garethui Southgate'ui šiame čempionate teko atlaikyti didžiulę savo tautos kritikos laviną dėl neįprastų taktinių sprendimų ir savito žaidėjų išnaudojimo aikštelėje.

Visgi buvęs Anglijos rinktinės žaidėjas mano, kad yra kritikuojamas nepelnytai, o jo rinktinė paskutinėse rungtynėse su Slovėnija dėjo didelį žingsnį į priekį.

„Nesvarbu, ką apie mane galvoja gerbėjai. Nes pats svarbiausias dalykas yra palaikymas komandai, ir tai, ką sakiau po tų rungtynių. Mes turime pasistengti, kad gautume tokį palaikymą, kokio komanda sulaukė antrajame rungtynių su Slovėnija kėlinyje. Žaidėjų keitimai visose rungtynėse turėjo didelį poveikį rungtynių baigčiai, ir tam skiriame dideli dėmesį. Žaidėjai varžosi dėl vietos aikštėje, čia taip pat yra konkurencija ir mums reikia tokios gilios sudėties“, – sakė brangiausiai apmokamas Europos čempionato treneris.

Kalbėdamas apie Slovakijos rinktinės stiprybes jis pabrėžė, kad tai komanda, galinti nustebinti daugelį.

„Visi dažniausiai kalba apie komandas favorites, bet kitos komandos taip pat žaidė išskirtinai gerai ir sukūrė nuostabių akimirkų. Taigi, manau, esame pakankamai patyrę ir žinome, kad tokiuose turnyruose tai yra svarbiausia: per tam tikrą laiko tarpą turi pasiekti aukščiausią lygį ir gerai pasirodyti, todėl Graikija buvo laimėjusi Europos čempionatą. Komandos gali sukurti tokius pasirodymus per tam tikrą laikotarpį, tad visos 16 likusių komandų gali laimėti šias pirmenybes“, – sakė G. Southgate'as.

Nors Anglija dar neparodė savo tikrojo veido, F. Calzona įsitikinęs, kad „Trys liūtai“ gali pabusti bet kurią akimirką.

„Kai Anglija sužais geras rungtynes kaip komanda, jie taps nenugalimi. Jie turi aukščiausios kokybės komandą, geriausią visame Europos čempionate. Jie turi fiziškumą, techniką ir daug kūrybiškumo. Jie netgi galėjo daug gerų žaidėjų nesivežti į čempionatą, nes turi iš ko rinktis. Mėginsime laimėti. Nesu optimistas ar pesimistas, tiesiog tikiu savo komanda ir jos galimybėmis pademonstruoti savo žaidimą“, – prieš aštuntfinalį sakė F. Calzona.