Į VK posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas punktas „Dėl LTOK narių (Lietuvos biatlono federacijos, Lietuvos dviračių federacijos, Lietuvos laipiojimo sporto federacijos, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos, Lietuvos teniso sąjungos) įspėjimo arba laikino narystės sustabdymo.“ Šie LTOK nariai buvo pakviesti ir į patį posėdį.
Jame dalyvavusi Lietuvos laipiojimo sporto federacija sulaukė neoficialaus įspėjimo, o kitos keturios organizacijos atsiuntė oficialų raštą prieš pat VK, tad dėl jų sprendimo priėmimas buvo nukeltas.
Remiantis LTOK Įstatų 33 straipsniu, „LTOK nariui arba LTOK Garbės nariui LTOK VK sprendimu gali būti pareikštas įspėjimas arba laikinai sustabdyta jo narystė (priklausant nuo faktų rimtumo ir padarytos žalos ar pažeidimo lygio), suteikus suinteresuotam nariui galimybę būti išklausytam LTOK VK“.
„Laipiojimo federacija vienintelė nėra Nacionalinės sporto federacijų asociacijos, vadovaujamos Edžio Urbanavičiaus, Vykdomajame komitete, be to, jie oficialiai pateikė raštą apie išstojimą iš šios asociacijos, todėl jai skyrėme neoficialų žodinį įspėjimą. Sprendimus dėl kitų keturių LTOK narių Vykdomasis komitetas priims atskiro susitikimo metu.
Toks federacijų elgesys yra nepateisinamas, nes jų pateiktos Sporto įstatymų pataisos neatitinka LTOK interesų. Dėl to mes prarandame galimybę gauti finansavimą iš valstybės“, – sakė LTOK prezidentė, olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.
Pirminiame Sporto įstatymo siūlyme LTOK buvo sudaryta išimtis dėl kadencijų ribojimo Vykdomajame komitete, mat tai nebūtų suderinama su Olimpinės chartijos principais. Remiantis Olimpinės chartijos 28 taisyklės 1.1 dalimi, Tarptautinio olimpinio komiteto nariai privalo būti įtraukti į už olimpinio judėjimą atsakingos organizacijos vykdomąjį komitetą. Toks reikalavimas yra privalomas visiems nacionaliniams olimpiniams komitetams.
„Dėl šios priežasties išimtis buvo mums sudaryta, bet Nacionalinė sporto federacijų asociacija pateikė pastabas dėl jos išbraukimo. Vėliau Jaunimo ir sporto reikalų komisija jas svarstė, po to sekė pasiūlymai dėl Sporto įstatymo projekto pakeitimo mūsų nenaudai. Tą darė žinodami, kad ši išimtis taikoma tik LTOK ir ji būtina, kad mes būtume pripažinti Tarptautinio olimpinio komiteto“, – aiškino D. Gudzinevičiūtė.
Nacionalinės sporto federacijų asociacijos prezidentas yra Darius Levickis, o direktorius – Edis Urbanavičius.
VK posėdyje patvirtinta kovo 7 d. vyksiančios LTOK Generalinės asamblėjos (GA) eilinės sesijos surengimo eiga bei komisijų ir sekretoriato sudėtis.
LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė taip pat pristatė 2024-ųjų VK veiklos ataskaitą, o Revizijos komisijos pirmininkas Paulius Petraitis – LTOK 2024 metų veiklos plano ir įstatų suderinamumo analizę.
VK nariai pritarė audituotoms 2024 m. finansinėms ataskaitoms ir sutarė jas teikti LTOK GA patvirtinimui.
Naujasis LTOK generalinis sekretorius ir Lietuvos olimpinio fondo (LOF) direktorius Mindaugas Griškonis VK nariams pristatė organizacijos 2025-2028 metų programą, ateinančių metų veiklos planą, siūlomas kandidatūras komisijoms bei pateikė LOF biudžeto įvykdymo apyskaitą ir naujo biudžeto projektą.
Iždininkas Darius Čerka aptarė LTOK 2024 m. biudžeto įvykdymo apyskaitą ir 2025-ųjų biudžeto projektą.
Taip pat VK posėdyje patvirtinta rinktinė, vyksianti į vasario 9-16 dienomis Sakartvelo miestuose Bakurianyje ir Batumyje vyksiantį Europos jaunimo žiemos olimpinį festivalį.
LTOK Vykdomojo komiteto posėdžio metu buvo paskirtas ir VK narys, kuris dalyvaus UAB „Olifėja“ akcininkų susirinkime. Juo išrinktas LTOK generalinis direktorius Einius Petkus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!