Kartais juokaujama, kad lietuviai – tikri sporto fanatikai, nes kiekvienas, sėdintis vakarais prie televizoriaus ir lyg užhipnotizuotas stebintis krepšinio varžybas, neabejotinai gali dirbti komandos treneriu. Šiemet olimpinės žaidynės rengiamos Londone, apie kurį dažnas lietuvis sako, kad kad šis miestas tiesiog „ranka pasiekiamas“. Tad naujienų portalas Balsas.lt pasidomėjo, ar iš tiesų likus mažiau nei 100 dienų iki olimpinių žaidynių pradžios vis dar galima pigiai nuskristi į Londoną, surasti ir kur apsigyventi ir, žinoma, gauti bilietus į varžybas.
Didžiausi sirgaliai jau turi bilietus
Į klausimą, ar prieš Londono olimpines žaidynes padaugėjo kelionėmis į šį miestą besidominčių žmonių, kelionių agentūros BALTIC CLIPPER rinkodaros vadovė Diana Miškinytė atsakė: „Užklausimai kelionėms į Londono žaidynes prasidėjo daugiau nei prieš metus, rimčiausiai nusiteikę kelionei sporto aistruoliai jau įsigijo bilietus, užsakė apgyvendinimą. Suaktyvėjimas ypač pasijautė pastaraisiais mėnesiais, skubama įsigyti bilietus, kol skrydžių kainos yra priimtinos.“
Apie tai, ar sulaukiama pageidavimų iš keliautojų, kuomet domimasi visu paslaugų paketu (bilietais, viešbučiais ir pan.), pašnekovė teigė: „Taip, visas kelionės paketas yra aktualiausias. Mūsų agentūra gali pasirūpinti visomis kelionių paslaugomis. Situacija Lietuvoje su bilietais į žaidynes ne pati geriausia ir, nors ES rinka yra atvira, bet paklausa gerokai viršija pasiūlą, mes sudarome laukiančiųjų sąrašus ir tikimės bent dalies sporto šakų bilietų papildymo.
Vėluojantiems teks daugiau mokėti
Ar iki olimpiados likus mažiau nei 100 dienų dar įmanoma gauti skrydžių bilietų ir susirasti, kur apsistoti? „Tiek bilietais, tiek apgyvendinimu pasirūpinti galėsime ir prieš pat kelionę, tačiau užsakant iš anksto kelionės kaštai bus gerokai mažesni, tačiau reikia įvertinti tai, kad jau šiuo metu apgyvendinimo kainos yra aukštos, o likus minimaliam terminui iki kelionės pradžios, jos, tikėtina, bus ženkliai didesnės, o apgyvendama gali būti tolokai nuo Londono miesto ribų“, – kalbėjo pašnekovė.
Paklausta, kaip vertina kainų pokyčius, apie kuriuos atvirai kalba žaidynių organizatoriai – kainų augimas, viešojo transporto problemos ir pan., pašnekovė sakė: „Kainų pokyčiai didelių renginių metu yra įprastas reiškinys viso pasaulio mastu, kadangi paklausa gerokai padidėja, o pasiūla dažniausiai lieka nepakitusi. Londonas, būdamas labiausiai lankomu miestu pasaulyje, pritraukia didžiulį lankytojų srautą, dėl to buvimas jame lietuviams ir įprastu metu yra nepigus, o žaidynių metu viskas dar labiau brangs. Per olimpiadą miesto valdžia organizuos ir daugybę kultūrinių renginių, kurie sujungs sportą ir pramogas.“
Kiek sporto aistruoliams kainuos olimpinis Londonas?
Paklausta apie tai, kiek preliminariai galėtų kainuoti turistui olimpinis Londonas, D. Miškinytė sakė: „Lėktuvo bilietus, priklausomai nuo skrydžio datos ir pasirinktos oro kompanijos galime pasiūlyti apytiksliai nuo 500 Lt asmeniui, žinoma, pigesni skrydžiai vykdomi į oro uostus, kurie įsikūrę toliau nuo miesto.
Apgyvendinimo galimybės yra labai įvairios, nuo svečių namų už Londono ribų (pigesni nakvynės variantai), iki prabangių viešbučių pačiame Londono centre ar prie olimpinių stadionų, tad kainos gali labai svyruoti. Kainos renginio metu yra gerokai šoktelėjusios. Mes nuolat stebime situaciją ir siekiame atsižvelgti į besidominčiųjų pageidavimus, bet planuojantys keliauti turėtų įvertinti tai, kad dauguma viešbučių yra suinteresuoti paslaugų teikimu visam žaidynių laikotarpiui, todėl renkantis dalines datas apgyvendinimo pasiūla sumažėja.“
Anot pašnekovės, dažniausiai keliautojai domisi tradicinėmis sporto šakomis – vyrų krepšiniu, lengvąja atletika. „Besidomintys taip pat mielai nueitų į lauko teniso ir plaukimo varžybas, tačiau, kaip rodo olimpinė istorija, dėl labai mažo žiūrovų vietų skaičiaus šiuose renginiuose bilietų į juos gauti praktiškai neįmanoma. Kol kas nepalankus laikas pirkti bilietus į populiariausias tarp lietuvių vyrų krepšinio rungtynes, kadangi nežinomi pogrupiai ir neaišku, kada žais mūsų komandos. Žinoma, geras krepšinis yra visada mielai stebimas, tačiau savo šalies komandos palaikymas – visuomet prioritetas. Tikimės po kito bilietų pardavimo etapo gauti bilietų į didelių stadionų renginius, tokius kaip futbolas, žolės riedulys, varžybos kituose D. Britanijos miestuose.
Londonas brangesnis už Pekiną
Apie tai, ar galima būtų palyginti situaciją prieš Pekino olimpines žaidynes ir kelionių į Londono olimpiadą populiarumą, pašnekovė sakė: „Londonas yra gerokai arčiau, todėl ir pigiau pasiekiamas nei tolimoji Azija, tačiau apgyvendinimas, paslaugos šalies viduje ir bilietai i varžybas ir renginius yra gerokai brangesni nei Pekine. Pvz. B kategorijos bilietas į ceremoniją kainuoja apie 900 svaru (3600 Lt), tačiau, nepaisant kainos, net ir brangių bilietų gauti yra beveik neįmanoma.“
Apie tai, ko reikėtų saugotis ir kuo galbūt galima pasirūpinti iš anksto nusprendusiems vykti į Londoną, pašnekovė sakė: „Visas Londonas labai aktyviai ruošiasi renginiui, transporto sistema puikiai išplėtota, papildomai bus organizuojami apsaugos punktai metro ir gatvėse, didesnes darbo pajėgas ruošia ir ambasadų darbuotojai, tad viskas turėtu vykti sklandžiai ir saugiai.“
Tik pusė sirgalių pasiryžo keliauti savarankiškai
Kelionių agentūros UAB „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė naujienų portalui Balsas.lt apie tai, kiek gali kainuoti kelionė į Londoną norintiems stebėti olimpiadą, sakė: „Vidutiniškai nustatyti kainą labai sudėtinga, nes ją lemia jūsų kelionės trukmė, viešbučio kategorija, kokias varžybas norėsite stebėti. Skrydžio kaina nuo 800 Lt. iki 1500 Lt., 1 naktis dviviečiame kambaryje 4 žvaigždučių kategorijos viešbutyje nuo 1300 iki 1750 Lt., bilietas į varžybas nuo 300 Lt. (atskirais atvejais gali viršyti ir 1000 Lt.).“ Anot pašnekovės, beveik pusė iš besikreipiančių keliautojų renkasi visą kelionės paslaugų paketą, likusieji keliones organizuoja iš dalies savarankiškai.
Pašnekovės teigimu, kol kas gerų skrydžių pasiūlymų ieškotojai dar neturėtų nuleisti rankų: „Bilietų kainos buvo konkurencingos, netgi ir dabar, likus mažiau nei 100 dienų, klientams pasiseka surasti visai nebrangių variantų. Viešbučių kainos pakilo 1,5–2 kartus ir tai yra normalu, nes didelė paklausa.“
Domisi ne kaip nuvykti, bet kur apsigyventi
Žinomas kelionių entuziastas ir kelionių tinklalapio Makalius.lt įkūrėjas Rimvydas Širvinskas-Makalius, paklaustas, ar sulaukia keliautojų užklausų apie tai, kaip nuvykti į Londoną, sakė: „Daugėja ne užklausų, kaip nuvykti į Londoną, bet kaip jame apsigyventi. Į mane dažniausiai kreipiasi žmonės, kurie neturi artimųjų ar bičiulių Londone ir paprastais stebisi, kad nusipirkti bilietus buvo gana paprasta, o didžiąja problema tampa nakvynė.“
R. Širvinskas pasakojo, kad jo draugai, kurie šiuo metu gyvena Londone, iš savo buto šeimininko sulaukė pasiūlymo žaidynių metu grįžti į Lietuvą, o nes šis norėjo išnuomoti būstą: „Šiems žmonėms buto šeimininkas pasiūlė sumokėti už skrydį ir pasaugoti jų daiktus, bet neslėpė, kad per olimpiadą butą išnuomos už penkis kartus didesnę sumą.“
R. Širvinsko teigimu, tie, kurie vykti į Londoną sugalvojo tik dabar, tikrai dar spės nusipirkti nebrangių skrydžio bilietų iš pigių oro linijų bendrovių, bet jiems teks nakvynės prašytis pas draugus. „Pigiausi bilietai tuomet, kai iki skrydžio lieka 6–8 savaitės, tad jų dar tikrai galima surasti. Viešbučių kainos žaidynių laikotarpiu bus 3–4 kartus didesnės, bet maitinimo įstaigų tinklai kelti kainų neturėtų vien todėl, kad turi filialų visame pasaulyje.“
Savaitė olimpiniame mieste 1500–1800 litų
Paprašytas paskaičiuoti, kiek galėtų kainuoti kelionė į Londoną ir savaitės pragyvenimas turistui, kuris tik dabar suprato, kad būtinai privalo pamatyti olimpines žaidynes, R. Širvinskas-Makalius kalbėjo: „Bilietai kainuotų apie 400–500 litų, apie apgyvendinimą sunku kalbėti, nes paprastai skaičiuojame, kad gyvenant kambaryje su bendrakeleiviu ar net dviem, naktis kainuoja nuo 20 svarų, bet gali būti ir 40–60 svarų. Tad bendra suma gali siekti 1500–1800 litų.Viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus poreikių.“
Kelionių specialisto Makaliaus teigimu, jei susiruošėte olimpiados metu aplankyti šį miestą, svarbiausia – nepasiklysti didelėje žmonių minioje, atidžiai sekti viešojo transporto nuorodas. Žaidynių metu Londono gatvėse, renginių vietose dirbs daugybė savanorių, tad nebijokite jų klausti kelio, o tiems, kurie nesidomi sportu, žinomas Makalius pataria nekelti kojos į šį miestą bent jau tol, kol nepasibaigs olimpiada.