Pasaulinį pripažinimą pelnęs baritonas Dmitrijus Chvorostovskis gimė ir mokėsi Krasnojarske. 1985 m. sąjunginiame vokalistų konkurse pelnė laureato vardą, M.Glinkos konkurse - Didįjį prizą. 1989 m. tapo prestižinio konkurso „Cardiff Singer of the Word„ nugalėtoju. Nuo pat karjeros pradžios žiūrovus stebino sodrus ir nepaprastai gražus D.Chvorostovskio balso tembras bei įgimtas muzikalumo pojūtis. Po debiuto P.Čaikovskio operoje „Pikų dama“ Nicoje, Dmitrijui atsivėrė prestižinių pasaulio teatrų durys. Jis buvo pakviestas į Karališkąjį operos “Covent Garden„ teatrą Londone, „Metropolitan operą“ Niujorke, Bavarijos valstybinę operą Miunchene, „La Scala„ Milane, „Colon“ teatrą Buenos Airėse, Vienos valstybinę operą, Zalcburgo festivalį, Paryžiaus, Čikagos, Sankt Peterburgo teatrus ir garsiausius operos festivalius. Vaidmenų sąraše greta P.Čaikovskio Germano - W.A.Mozarto Don Žuanas, Laporelo, G.Rossinio Figaro, G.Verdi Poza, Žermonas, Rigoletas ir daugelis kitų.
Žymaus solisto kalendorius planuojamas trims metams į priekį, o gastrolių geografija itin plati – D.Chvorostovskio koncertų laukiama visuose kontinentuose. Jis pavergė klausytojų širdis tokiose koncertinėse salėse kaip „Wigmore Hall„ Londone, „Queen's Hall“ Edinburge, „Carnegie Hall„ Niujorke, „La Scala“ Milane, P.Čaikovskio konservatorijoje Maskvoje, „Gran Teatre de Liceu" Barselonoje, kultūros centre Honkonge. Jis rengė solinius koncertus Seule, Osle, Stambule, Jeruzalėje, o taip pat Australijoje. Dmitrijus dažnai koncertuoja akompanuojant aukščiausio lygio orkestrams, tokiems kaip Niujorko filharmonijos, San Francisko simfoniniam, Roterdamo filharmonijos ir kitiems garsiems kolektyvams. Dainininkas bendradarbiauja ir su žymiais dirigentais, tokiais kaip Jamesu Levine'u, Bernardu Haitinku, Claudio Abbado, Zubinu Mehta, Jurijumi Temirkanovu ir Valerijumi Gergijevu.
D.Chvorostovskis palaiko ir glaudžius muzikinius bei asmeninius ryšius su Rusija. Jis tapo pirmuoju atlikėju, surengusiu solinį koncertą su orkestru ir choru Maskvos Raudonojoje aikštėje, kurio vaizdo įrašą pamatė 25 šalių televizijos žiūrovai. Dainininkas nuolat rengia išskirtinius pasirodymus “Chvorostovskis ir draugai" Maskvoje, į kuriuos kviečia tokias operos pasaulio garsenybes kaip Renée Fleming, Sumi Jo, Sondrą Radvanovsky ir daugelį kitų. Neseniai D.Chvorostovskis pradėjo bendradarbiauti su populiariu Rusijos kompozitoriumi Igoriu Krutojumi, jie kartu įrašė bendrą albumą ir sėkmingai jį pristatė Maskvoje, Sankt Peterburge ir Kijeve.
Per savo karjerą D.Chvorostovskis dainavo su tokiais muzikos grandais kaip Luciano Pavarotti, Anna Netrebko, Lara Fabian ir kitomis žvaigždėmis. 49-nerių aukštas, charizma spinduliuojantis žilaplaukis dainininkas yra patekęs į žurnalo “People" gražiausių žmonių 50-tuką, kas itin reta klasikinės muzikos atstovų tarpe.
Autoritetingų spaudos leidinių recenzijos byloja pačios už save:
„Jo seksualumo, nuostabaus balso ir romantiškojo temperamento sintezė skatina naują kartą domėtis klasikine muzika"
- ENTERTAINMENT WEEKLY
„Tai viena iš labiausiai stebinančių vokalinių karjerų pasaulyje per pastaruosius dešimtmečius. Jo balsas dvelkia prabanga: nuostabus tembras, tikslios intonacijos, elegantiškas ir aistringas atlikimas"
- NEW YORK TIMES
„Genijus – retenybė klasikinės muzikos pasaulyje, tačiau rusų baritonas Dmitrijus Chvorostovskis vienas iš jų. Jis nuostabus, publika dievina jį. Vos jam pakilus į sceną salė sprogsta nuo aplodismentų. Tai, be abejo, patvirtina tą faktą, kad jis – vienas geriausių dabarties solinių atlikėjų"
- THE GUARDIAN
„Chvorostovskis garsėja savo aksominiu lyriniu baritonu ir nepaprastai plačiu repertuaru, kurį sudaro kaip neapolietiškos liaudies dainos, taip ir sakralinė muzika. Bet to dar negana – šiuolaikiniame operos pasaulyje jis bene vienintelis tikrasis sekso simbolis" - W MAGAZINE
Dmitrijus Chvorostovskis (nuotr. Organizatorių)
Bilietai prekyboje nuo liepos 30 d. www.bilietupasaulis.lt