Jeigu norite į savo vestuves pasikviesti žinomą žmogų, rinktis tikrai yra iš ko, nes tokias paslaugas teikia ne vienas žinomas Lietuvoje scenos žmogus: Vitalijus Cololo, Raimondas Šilanskas, Nijolė Narmontaitė, Kristina Kazlauskaitė, Rytis Cicinas, Leonardas Pabedonoscevas, Vytautas Šapranauskas, Vytautas Rumšas ir kt.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis vestuvių vakaro vedėją ir ko galima iš jo tikėtis – klausiame žinomiausios Lietuvoje vestuvių planuotojos Kristinos Kaikarienės.
Kristina Kaikarienė (nuotr. Fotodiena.lt)
Populiariausi – aktoriai
K. Kaikarienė įsitikinusi, kad vestuvių vedėją reikia rinktis tokį, kuris būtų patyręs scenoje ir mokėtų valdyti situaciją, o ne būtų tiesiog žinomas veidas be tam tikrų sceninių sugebėjimų ir patirties.
„Labai populiarūs yra N. Narmontaitė, L. Pabedonoscevas, V. Rumšas, Gytis Balčiūnas, matyt visi tie, kurie savo vardą yra užsitarnavę ne tik televizijoje, tie, kurie sugeba patikti, moka užvesti ir kontroliuoti publiką, koordinuoti patį renginį ir padaryti jį šarmingą. Atsistoti prieš auditoriją ir padaryti taip, kad renginys būtų sėkmingas – labai sunkus darbas, todėl jie visi yra tikri šaunuoliai.
Būna vedėjų, kurie to daryti tiesiog nesugeba, žmonės juos pakviečia tiesiog dėl to, kad tai yra žinomas, matomas asmuo, o paskui po šventės lieka labai nusivylę. O štai tie, kuriuos paminėjau – iš tiesų puikiai valdo situaciją: jie yra judesio, bendravimo meistrai, o tam reikalinga diplomatija, humoro jausmas, greita orientacija.“
„Geriausi vedėjai – aktoriai – sakau tą iš patirties“, – pridūrė ji.
Vestuvių vedėjas – ne klounas
Žmonės, pasikvietę į savo šventę vestuvių vedėją, dažniausiai tikisi iš jo stebuklo – dainų, šokių, publikos užvedimo ir garantuoto užimtumo vakaro svečiams, tačiau K. Kaikarienė įsitikinusi, kad vedėjas neturi tapti vakaro klounu, kuris iki ašarų juokintų susirinkusius lėkštu humoru ir nuspėjamais juokeliais: „Vestuvių vedėjai dažniausiai nei šoka, nei dainuoja, jie užveda tuos dalykus, bet jokiu būdu jie patys netampa kažkokiais vakaro klounais, niekada to neleisčiau, nes per daug gerbiu tuos žmones, nes jie labai daug savęs atiduoda vakaro metu tai masei žmonių.
Man asmeniškai nepatinka tokie pigūs, vulgarūs nuvalkioti triukai, kuriuos dažnai daro paprasti vakaro vedėjai norėdami įtikti publikai, todėl reikia mokėti atsirinkti, ko nori pats žmogus. Esu keliskart dirbusi su keliais tik tam tikrame sluoksnyje žinomais vedėjais, tai mane buvo apėmęs liūdesys: žmonės buvo priversti klausytis nešvankaus humoro, kuris juokingas buvo tik tam pačiam vedėjui, bet tikrai ne publikai. Tokie atvejai liūdina, nes juk žmonės darosi svarbiausią savo gyvenimo šventę, kurios pakartoti neišeina jeigu kažkas nepavyksta, todėl esu įsitikinusi – vestuvių šventę turi vesti profesionalai.“
Geras vedėjas garantuoja sėkmę
Pašnekovė įsitikinusi, kad vestuvių vedėjas padaro milžinišką darbą, kad šventė taptų įdomi ir nenuobodi, todėl tikina, kad su klientais ilgai bendrauja, kad sužinotų kokio konkrečiai žmogaus jie nori, ko iš jo tikisi, kokie yra pomėgiai ir lūkesčiai, kad švente niekas nebūtų nusivylęs.
Tinkamai pasirinktas vedėjas, anot jos, beveik garantuoja sėkmę vakaro metu: „Netikėtumų gali nutikti visada, nuo to niekas neapsaugotas, kažkam nuotaika gali pasitaikyti subjurusi, nuotakai kažkas neįtikti, bet profesionalas vedėjas – beveik garantas, kad vakaras bus geras, nes nuo jo priklauso nepaprastai daug“, – įsitikinusi K. Kaikarienė.