• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasideda Kalėdinių dovanų pirkimo vajus. Prekybininkai pataria pradėti dovanų ieškoti jau dabar, o finansų ekspertai tvirtina – šiais metais lietuviai dovanoms ruošiasi skirti kaip niekad daug, vidutiniškai net po 200 eurų. Psichologai tikina, kad į dovaną vertėtų pažvelgti kiek giliau, mat pagal tai, ką gaunate, galima įspėti ką žmogui reiškiate.

24

Prasideda Kalėdinių dovanų pirkimo vajus. Prekybininkai pataria pradėti dovanų ieškoti jau dabar, o finansų ekspertai tvirtina – šiais metais lietuviai dovanoms ruošiasi skirti kaip niekad daug, vidutiniškai net po 200 eurų. Psichologai tikina, kad į dovaną vertėtų pažvelgti kiek giliau, mat pagal tai, ką gaunate, galima įspėti ką žmogui reiškiate.

REKLAMA

„Daugmaž žinai ko nepirkti, o ką pirkti tu randi. – Ko nepirkti? Na, geriau abstinentui nepirkti alkoholio, geriausiai moteriai nedovanoti futbolo kamuolio, tėčiui nelabai tiktų Dartanjano skrybėlė…“, – sako atlikėjas Marijonas Mikutavičius.

Garsus atlikėjas ne tik ilgai apie dovanas nemąsto, bet ir perka jas paskutinę minutę, dažniausiai Kūčių rytą. Prekybininkai šią tendenciją pastebėję jau senokai – moterys dovanų ieškoti susiruošia bent mėnesiu anksčiau nei vyrai, dažnai per jau ir į Lietuvą atkeliavusią, lapkričio gale vykstančią išpardavimų karštinę Black Friday. Kai kurios parduotuvės turi paruošusios specialių saugiklių tiems, kurie to, ką padėti po Kalėdų Eglute, ieško paskutinę akimirką.

REKLAMA
REKLAMA

„Turi specialią akciją, kur gali gražinti arba pasikeisti įsigytą dovaną, ir vyrams tai padeda, nes jie paskutinę minutę dažniausiai rūpinasi dovanomis savo brangiosioms. Vyrai neplanuoja? Vyrai iš anksto taip neplanuoja, moterys vis dėlto, sakyčiau, jau per Black Friday tas tendencijas tikrai apsiperka anksčiau“, – sako „Europos“ generalinė direktorė Rasa Vileikytė.

REKLAMA

Pasak prekybininkų – vis populiariau vietoje daiktų dovanoti patirtis – masažus, keliones, nuotykius. Tradiciškai ieškoma kosmetikos, namų apyvokos reikmenų, knygų, kvepalų ir interjero detalių. Vis dažniau renkamės ir tokias dovanas, kurias galima suvalgyti. Taip, anot vieno garsaus Lietuvos virėjo, visuomet pataikysi.

„Ryški tendencija taip pat pasirodžiusi praėjusiais metais buvo valgomos dovanos ir matėme, kad ne tik saldumynus ir kitus įdomius, galbūt net kelionių metu rastus produktus dovanoja, patys pakuoja į įvairiausius rinkinius ir džiugina savo artimuosius“, – pasakoja „Maximos“ atstovė Vilma Drulienė.

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai dovanoju kažką iš maisto produktų. Padarau tokią kompiliaciją iš kažko tai, iš šampano, aliejaus, kažko tai dar, ir tokia būna mano Kalėdinė dovana. Neklystat? Dažniausiai, Susivartoja toks dalykas, ilgai neužsistovi“, – sako atlikėtas Gidonas Šapiro-Bilas.

Pasak psichoterapeutės Genovaitės Petronienės – blogų dovanų tikrai būna. Dovanas reikėtų interpretuoti kaip simbolį įprasminantį tarpusavio santykį – tad jei vyras jums padovanojo puodų – mato jumyse namų šeimininkę, jei seksualių apatinių – moterį, jei pigų niekutį – tikriausiai nesate jam itin svarbi. Psichoterapeutė atskleidžia ir kaip reikia išrinkti gerą dovaną – paslaptis menka – svarbiausia kitą žmogų pastebėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu esu su žmogumi, kuriam žinau, kad reikės dovanoti dovaną ir jis man netyčia pasako apie ką jis svajoja, kas jam patinka, aš nubėgu ir užsirašau iš karto ir į telefoną įsivedu iš karto. O jam patinka tokie sūriai. Liuks. Aš jau užsirašiau, po pusės metų jis man gal pasakė, o po pusės metų jis gal gaus, ir jam bus labai gera“, – sako psichoterapeutė Genovaitė Petronienė.

REKLAMA

Swedbanko finansų specialistai pastebi kad lietuvio šventinis krepšelis nuolat auga. Šiuo metu vidutiniškai lietuvių šeima skiria 100-200 eurų dovanoms bei dar tiek pat šventiniam stalui. Tačiau specialistai ragina bešvenčiant vadelių suvis neatleisti ir pinigines kartais ir priverti primenant sau, kad atsakingi už savo biudžetą esame mes patys. Norėdami ir šventėms pasiruošti, ir biudžetą reiktų ir tinkamai planuoti.

REKLAMA

„Kokie pirkiniai, galbūt atostogų planuojame išvykti ir tada reikia pasižiūrėti, kad, na, tai tikrai neviršytų tokių dešimt, galbūt, dvidešimt procentų nuo mėnesinio uždarbio, tai tikrai manau būtų labai didelė šventė, kurią ilgai atsimintumėm“, – įsitikiusi finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė.

Daugelis kalbintų pramogų pasaulio atstovų neslepia – dovanų neperka arba tai pasilieka paskutinei minutei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Svarbiausia reikia susikrapštyti galvoj kokį žmogų ir kas jį galėtų pradžiugintų, tai vat savo galvoj reikia rasti vietos, o daiktą po to surasim, jeigu ką, nereikia kartais daikto, užtenka, galbūt net šiaip paskambint“, – sako prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas.

„Sutinkame naujuosius metus, atšvenčiam šventąsias Kalėdas, ir reikia pradėti ruoštis jau kitiems metams. Nes galima pigiau ir geresnių dovanėlių surast. “, – įsitikinęs diktorius, laidų vedėjas Juozas Šakalauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų