Smiltynėje ties Lietuvos jūrų muziejumi šeštadienį iškilmingai atidengtas paminklas „Albatrosas“, skirtas jūroje žuvusiems Lietuvos jūrininkams ir nuskendusiems laivams atminti, praneša VE.lt.
Ceremonijoje dalyvavęs susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, klaipėdietis, jūreivio sūnus, sakė žinąs, kas yra žmogaus išlydėjimas į jūrą ir laukimas jo sugrįžtant. Jis pasidžiaugė, kad Klaipėdoje atsirado simbolis, dar kartą įrodantis, kad Lietuva – jūrų valstybė.
Buvęs susisiekimo ministras, parėmęs Lietuvos marinistikos žurnalistų klubo „Marinus“ atgaivintą idėją, sudaręs darbo grupę paminklui statyti Algirdas Butkevičius pasidžiaugė tuo, kad pagaliau tas darbas padarytas.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sakė, kad nuo šiol „Albatrosas“ simbolizuos, jog Klaipėda niekada nepamirš tų, kurie išplaukė į jūrą ir negrįžo. Meras pasidžiaugė, kad uostamiestyje atsirado dar vienas jūrinės valstybės, kurios centras – Klaipėda, simbolis. Jis išsakė viltį, jog vieta prie paminklo „Albatrosas“ taps jūrinės valstybės epicentru.
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, finansavusios paminklo postamento statybą ir organizavusios jo iškilmingo atidengimo ceremoniją, generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas pastebėjo, kad paminklus žmonės statosi sau, kad primintų svarbius dalykus. Uosto vadovas tikisi, jod šis paminklas taps klaipėdiečių traukos centru.
Teisė atidengti paminklinį užrašą „Išplaukusiems ir negrįžusiems“ suteikta būsimiesiems jūrininkams – Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentams. Paminklą pašventino kunigas Virgilijus Poškus.
Paminklo autorius skulptorius Klaudijus Pūdymas pasidžiaugė, kad jo 12 metrų aukščio „Albatrosas“ jau atlaikė pirmąją didelę audrą praėjusį savaitgalį. Dabar jis ramus, kad jis atlaikys ir visas kitas audras.
Taigi „Albatrosas“ pakilo į amžinąjį skrydį. „Norėtųsi, kad šis galingas, audras atlaikantis paukštis būtų visada gyvas klaipėdiečių širdyse“, – sakė klubo „Marinus“ prezidentas Vidmantas Matutis.