Tiria įvairias versijas
Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotoja Angelė Plančiūnaitė sako, kad šią savaitę gauti jų tarnybos bei Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamento Nevėžio vandens tyrimų duomenys.
Mėginiai buvo paimti praėjusį savaitgalį, būtent tada, kai gaišo žuvys. Vanduo buvo tirtas dėl toksiškumo bei dėl jame galimų cheminių medžiagų – tirpiklių. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad vanduo nėra toksiškas, jame nėra medžiagų, kurių koncentracija galėtų pakenkti žuvims.
„Galbūt buvo koks nors momentinis taršos šaltinis“, – svarsto pavaduotoja.
Aplinkosaugininkai taip pat tiria versiją, ar teršalai į upę negalėjo patekti per pralaidą.
Jie pakėlė dangčius tų kanalizacijos šulinių, kurie susijungia su į upę vedančią pralaida.
A. Plančiūnaitės teigimu, kol kas taršos šaltinis iš įmonių, jeigu toks buvo, neaptiktas.
Kreipėsi į mokslininkus
ŽuvysPanevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai kreipėsi į mokslininkus, kad jie atsakytų, ar žuvų gaišimui neturėjo įtakos gamtos sąlygos, t. y. karščiai.
„Tai mažai tikėtina, nes žuvys krito tik vienoje upės dalyje. Tačiau turime aiškintis visas galimas priežastis“, – „Sekundei“ teigė A. Plančiūnaitė.
Praėjusį pirmadienį žuvų gaišenos buvo nuvežtos ištirti į Panevėžio maisto ir veterinarijos tarnybą, tačiau paaiškėjo, kad pūvančios žuvys tyrimams netinkamos.
Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas per visuomenės informavimo priemones prašė atsiliepti gyventojus, galinčius suteikti kokios nors informacijos apie galimus taršos šaltinius. Tačiau per savaitę nesulaukė nė vieno skambučio.
Aplinkosaugininkai gamtai padarytą žalą dar tikslina.
Inga Smalskienė