• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šampano purslai, salvės, triumfo akimirkos bei gausus sirgalių palaikymas - tai tik viena, gražioji, Klaipėdos "Žuvėdros" sportinių šokių ansamblio pusė, o kita - visiškai priešinga: varganos treniruočių sąlygos, dėl milžiniškų krūvių kūno skausmai, stresas ir net nemiga. "Jei visi mano, kad mes gyvename kaip inkstai taukuose, galiu pasakyti, kad gerokai klysta. Pavyzdžiui, aš bankams esu įsiskolinęs net pusę milijono litų", - "Vakarų ekspresui" širdį atvėrė "Žuvėdros" vadovas Romaldas Idzelevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Paradoksalu, beveik pusšimtį amžiaus vardan Tėvynės garbės savo laisvalaikį šokių aikštelėje aukoję bei per sportinę karjerą planetos ir Europos čempionatuose daugiau nei 30 skirtingų spalvų medalių iškovoję Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai spindinčiais turtais pasigirti negali.

REKLAMA

"Kiekvieną dieną, net savaitgaliais, dirbame nuo 8 iki 23 valandos. Anksčiau ir į kiną, ir į teatrą nueidavome, o dabar nebeturime jokio laisvalaikio, - pasakojo R. Idzelevičius. - Rytas prasideda paskaitų dėstymu Klaipėdos universitete, o įpusėjus dienai laiką skiriame šokių užsiėmimams. Krūvis didžiulis."

REKLAMA
REKLAMA

Vyras su skauduliu širdyje atskleidė, jog nepaisant to, senatvėje būti ramus ir džiaugtis nevaržomu gyvenimu negali.

"Gavau mamos palikimą 35 hektarus žemės, iš tėvo - malūną. Visa tai pardaviau, bet iš savo lėšų net namo pasistatyti negaliu. Turėjau banko prašyti milžiniškos paskolos. Pavyzdžiui, krepšinio treneriai padirba vieną kitą sezoną ir vos ne visam gyvenimui apsirūpina pinigais, - kalbėjo R. Idzelevičius. - Graudu, atiduodi visą širdį ir energiją, o klausimas, ar tai kam nors rūpi?"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drabužinės ir dušai - apgailėtini

Išties, užsukus į šešiskart pasaulio ir septyniskart Europos čempionų treniruočių stovyklą Klaipėdos universiteto menų fakultete nustembame - rūbinės toli gražu nespindi: linoleumas apiplyšęs, vietomis žėri cementas, nuo sienų apibyrėjęs tinkas, tualetai ir dušinės - apgailėtinos.

REKLAMA

"Kol iš dušų pradeda bėgti bent apyšiltis vanduo, turime laukti maždaug 10-15 minučių. O vasarą išvis buvo prastai - šiltas vanduo apskritai buvo išjungtas", - "Vakarų ekspresui" pasakojo treniruočių patalpas aprodžiusios naujosios Europos čempionės Lina Diktanaitė ir Monika Šiaučiūnaitė.

REKLAMA

Pasak pašnekovių, vasarą po intensyvių treniruočių prausėsi tik tie, kurie labiausiai užsigrūdinę, kiti net po keliasdešimt kilometrų suprakaitavę būdavo priversi važiuoti namo.

"Skaudu, kad valdžios požiūris į sportinius šokius toks atsainus. Juk būtent "Žuvėdra" nuolat skambiai reprezentuoja šalį visame pasaulyje, - teigė šokėjai. - Dažnai susimąstome, kad "Žuvėdros" kolektyvas reikalingas tik mums. Išlaikome pusšimtį krepšinio ekipų, o skirti pinigų šokėjams nesugebame."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išgąsdino vokietį

R. Idzelevičius prisiminė prieš daugiau nei dešimtmetį nutikusią istoriją, kuomet į Klaipėdą buvo atvykę vokiečių šokėjai.

"Įvedžiau vieną vokietį į tualetą, tai net išbėgo. Sako: aš negaliu čia būti. Tai teko vežti jį į viešbutį, kad atliktų gamtinius reikalus, - prisiminė "Žuvėdros" vadovas. - Beje, tuomet mūsų sporto bazėje dar buvo tvarkingesni tualetai, nei šią dieną."

REKLAMA

Idzelevičiai ne kartą yra teigę, kad valstybės skiriama parama padengia tik kostiumų ir kelionių sąnaudas, už laimėjimus šokėjai jokių premijų negauna.

S. Idzelevičienė dar prieš praėjusį savaitgalį vykusį Europos čempionatą pabrėžė, kad naujos programos parengimas ansambliui atsieina apie 150 tūkstančių litų.

REKLAMA



R. Idzelevičius (viduryje) dienomis studentams Klaipėdos universitete dėsto paskaitas, o vakarais veda šokių užsiėmimus. "Su Skaiste kiekvieną dieną, net savaitgaliais, dirbame nuo 8 iki 23 valandos. Anksčiau ir į kiną, ir į teatrą nueidavome, o dabar nebeturime jokio laisvalaikio, - pasakojo R. Idzelevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į keliones - tik autobusais

Į pasirodymus "Žuvėdra", priešingai nei daugelis konkurentų, visuomet vyksta tik autobusu.

"Tiesiog visur taupome pinigus. Lėktuvų bilietams neturime pinigų. O važiuoti su autobusais į tolimas šalis yra itin nepatogu. Šokėjams ištinsta kojos. Per pirmąją repeticiją šokėjų neįmanoma pažinti. Ilgos kelionės gerokai atsiliepia šokių judesiams, tad visuomet stengiamės važiuoti bent vieną dieną prieš čempionatą, - kalbėjo šokių specialistas. - Net viename viešbučio kambaryje stengiamės nakčiai apsistoti po tris, skaičiuojame pinigėlius."

REKLAMA

Šokėjai tarpusavyje priversti dalintis net šokių batais. "Argi normalu, kad šokėjai treniruojasi su suplyšusiais batais? Kai batai suplyš visiškai, teks šokti basiems, - rodydamas į vienos šokėjos batą, iš kurio kyšojo pirštas, kalbėjo R. Idzelevičius. - Pamenu, kartą nuvykome į čempionatą, ogi žiūriu, vieno šokėjo batas suplyšęs. Gerai, kad šalia buvo sportinių šokių atributikos parduotuvė, greitai nubėgau ir iš savo pinigų nupirkau", - klaipėdietis prisiminė kelių metų senumo įvykį.

REKLAMA

Pasak jo, anksčiau kasmet iš miesto sulaukdavo 35 tūkstančių litų paramos, o šiemet finansavimas sumažintas iki 27 tūkstančių litų.

"Nuo 2007 metų mūsų su Skaiste atlyginimai, sudėjus abu, sumažėjo maždaug dviem tūkstančiais litų", - su grauduliu esamą situaciją dėstė nusipelnęs šokių treneris.

REKLAMA
REKLAMA



"Žuvėdros" treniruočių sporto bazė ir drabužinės toli gražu nespindi: linoleumas apiplyšęs, vietomis žėri cementas, nuo sienų apibyrėjęs tinkas.

Artimieji ragina pasitraukti

"Norėtųsi jau pasitraukti, - kalbėjo vyras. - Giminaičiai, pažįstami nuolat klausia: "Negi jums nepakaks? Kiek galite plėšytis? Negi nenusipelnėte poilsio? Tačiau žengti lemiamą žingsnį nėra taip paprasta. Tiek metų iš širdies dirbome ir visą tai kūrėme. Skaudu būtų viską akimirksniu nutraukti. Tiesiog šis sportas įaugęs į kraują."

Šokiai, choreografija, varžybų užkulisiai ir įtampa tokia artima Idzelevičiams, kad net naktimis šie vaizdai regimi sapnuose.

"Žmona naktimis kuria šokių programas, sapnuoja šokėjų judesius, varžybų pasirodymus ir intrigas. Aš esu kiek ramesnis, į šiuos dalykus mažiau reaguoju. Naktimis apie tai negalvoju, tiesiog stengiuosi nuo visko atsijungti", - teigė pašnekovas.

Pėdų ir kelių skausmai

S. Idzelevičienė neslėpė, kad po dienos darbų kankina pėdų ir kelių skausmai, o pasirodymų metu stresas - nuolatinis palydovas.

"Būtina, kad šokėjai ne tik idealiai sušoktų, bet ir scenoje skleistų energiją, nuotaiką. Reikia pasirūpinti programa, tema, kuri publiką tiesiog sudomintų ir vežtų. Visą tai įvykdyti nėra taip paprasta, tenka pasukti galvą", - sakė moteris.

Paulius MATULEVIČIUS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų