Teigiama, kad Vladimiro Putino priešei – žurnalistei, kuri siekė skleisti tiesą – buvo „prievarta suleisti“ nežinomi narkotikai. Dėl jų moteris tris dienas buvo netekusi atminties.
44 metų rusų žurnalistė Marija Ponomarenko tvirtina, kad ją du kartus prikaustė sargybiniai ir apsvaigino vaistais po to, kai ši buvo uždaryta klinikinėje Sibiro psichiatrijos ligoninėje. Čia ji papuolė todėl, kadangi priešinosi Vladimiro Putino režimui bei jo sukeltam karui Ukrainoje.
Dviejų vaikų mamai buvo taikoma bausmė bei pradėtas atlikti tyrimas dėl jos skelbtų įrašų apie karą Ukrainoje, kuriuose moteris rašė: „Neįmanoma tylėti žinant apie tūkstančių nekaltų žmonių mirtį“ bei „Sveiko proto žmonės yra už taiką.“
Iš gyvenimo išbrauktos trys dienos
Dėl tokių moters pasisakymų, Marijai buvo liepta atlikti psichiatrinį „įvertinimą“ vienoje įstaigoje. Moteris teigia, kad būtent čia ją du kartus prispaudė sargybiniai vyrai ir suleido nežinomos medžiagos, po kurios ji tris dienas nieko neprisiminė.
„Paprašiau asmeninių drabužių, stalo įrankių, higieninių įklotų ir pagrindinių skalbimo priemonių“, – sakė ji. „O tada man buvo priverstinai suleista kažkokia nežinoma medžiaga. Tai neva turėjo mane nuraminti, o rezultatas buvo toks, kad aš visiškai neprisimenu šių trijų dienų savo gyvenime.
Ačiū, Dievui, kad mano draugei pavyko prieiti prie kameros. Prisimenu, kad jai sušukau: „Skubiai surask man advokatą, nes man suleido injekciją.“ Tuo metu sargybiniai mane vėl atitraukė ir dar kartą suleido šios neaiškios medžiagos.“
„RusNews“ leidiniui, kuriame ji dirba, M. Ponomarenko sakė: „Ar žinote, kaip jie taip elgiasi? Trys jaunuoliai šiame kalėjime tave už kojų ir rankų įkelia į lovą, o tuo metu slaugytoja suleidžia injekciją. Kol viskas vyko, mano kameros draugė buvo išvaryta iš jos.“
Marija dabar grįžo į įprastą kardomojo kalinimo centrą ir sakė, kad palyginus su tuo, ką teko patirti, ji čia jaučiasi prabangiai, rašoma mirror.co.uk.
Žmogaus teisių organizacija „Myagkaya Sila“ teigė, kad M. Ponomarenko buvo „naujausia vadinamosios „baudžiamosios psichiatrijos“, kuri šiuolaikinėje Rusijoje vėl atgyja, kovodama su režimui prieštaraujančiais žmonėmis, auka“.
Toks elgesys, anot jų, buvo įprastas sovietmečiu. „Baisiausia, kad ši praktika sveiką žmogų gali paversti psichikos ligoniu“, – sakė „Myagkaya Sila“ atstovai. „Tai, kas nutiko Marijai klinikoje, yra visiškas žmogaus kankinimas.“
Pranešama, kad jeigu moteris bus pripažinta kalta, jai grės dešimt metų kalėjimo arba įkalinimas psichiatrijos įstaigoje be termino.