Ši frazė reiškia, kad žmonės tyčia, sąmoningai mylisi be prezervatyvo ar kitų apsaugos priemonių, kartais siekdami didesnio intymumo. Tačiau gydytojai teigia, kad toks sąmoningumas neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų, rašo independent.co.uk.
„Svarbu žinoti, kad taip santykiaujant lytiškai plintančių ligų rizika niekur nedingsta, – internetinėje svetainėje „VeryWellHealth“ rašo dr. Elizabeth Boskey. – Tai ypač pasakytina, jei ankstesnis lytiškai plintančių ligų tyrimas nėra išsamus. Ne visi gydytojai tikrina visas lytiškai plintančias ligas, bet ne visi tai supranta, todėl tyrimai gali suteikti klaidingą saugumo jausmą.“
Sąvoka „fluid bonding“ pastaraisiais mėnesiais tapo labai populiari, ypač atslūgus pandemijai ir žmonėms pamažu sugrįžus į gyvus pasimatymus. Ekspertai teigia, kad kai kuriems partneriams nesaugus seksas kartais – bet ne visada – gali reikšti didesnį pasitikėjimą santykiuose.
„Kai kurios monogamiškos poros mano, kad „fluid bonding“ yra būdas padidinti intymumą, – sako gydytoja E. Boskey. – Tačiau nesaugus lytinis aktas nėra intymesnis už saugų seksą. Daugelis porų išlaiko puikų intymumą, nesikeisdami savo kūno skysčiais.“
Tačiau kai kurie mano, kad pats frazės „fluid bonding“ vartojimas rodo, kad pora nenaudoja apsaugos dėl konkrečios priežasties.
„Dažniausiai nesaugus lytinis aktas yra paprastas erotinis potyris be bendravimo ir ketinimo daryti tai dėl tam tikro tikslo, – tinklalapiui „MindBodyGreen“ pasakoja dr. Jenni Skyler. – Kai žmonės tai vadina „fluid bonding“, jie jau yra suradę bendrą kalbą ir supranta, ką reiškia ši sąvoka.“
Tačiau vien kalba neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų. Jei svarstote užmegzti tokį ryšį su savo partneriu (-iais), gydytoja E. Boskey rekomenduoja visiems tame dalyvaujantiems pasitikrinti.
„Jei ketinate užmegzti fluid bondingo ryšį su partneriu, svarbu atvirai ir sąžiningai peržvelgti savo seksualinę istoriją, – sako ji. – Taip pat svarbu aptarti savo įsipareigojimus dėl monogamijos ir (arba) saugaus sekso praktikavimo. Būkite realistai nustatydami, ką galite ir ko negalite padaryti savo santykiuose.“
Kita vertus, E. Boskey sako, kad saugaus sekso praktika neturėtų būti vertinama kaip nepasitikėjimo ženklas.
„Fluid bonding“ niekada neturėtų būti būdas įrodyti jūsų meilę ar pasitikėjimą, – rašo ji. – Jei jums kyla klausimų dėl partnerio meilės ir pasitikėjimo vienas kitu, iš viso neturėtumėte net pradėti diskutuoti apie nesaugius lytinius santykius.“