Opozicijos atstovai tokius samprotavimus neigia, o žmonės stebisi, kam Seimo nariams dvigubai ilgesnės atostogos nei eilinams mirtingiesiems.
Pagal įstatymus parlamentarams atostogos nepriklauso ir jie nebūtinai Seime, bet turi dirbti ištisus metus. Maždaug trečdalį dienų per metus Seime sesijos nevyksta, iš viso susidaro apie 100 dienų, kai parlamentarai gali laisvai planuoti savo laiką ir poilsį.
Seimo pirmininko nuomone, toks darbo imitavimas, o dažnai ir atostogavimas, turi baigtis. Jis siūlo įteisinti parlamentarams 40 dienų atostogas.
Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė apgailestauja, kad Seimo nariams pavasarį nepavyko įteisinti sau 40 dienų atostogų. Ji mano, kad atostogų trukmės Seimo nariai nesiryžo nustatyti, mat per jas negautų parlamentinei veiklai skiriamų pinigų, už du mėnesius tai būtų daugiau kaip 1600 €.
Konstitucinis teismas prieš 12 metų yra išaiškinęs, kad parlamentarai turi aiškiai nustatyti savo atostogų trukmę, o ne vaidinti, kad vasarą ilsėdamiesi susitikinėja su rinkėjais.
Ir nors daugelį metų šį nurodymą Seimas atidėlioja, dabartiniai valdantieji toliau puoselėja viltį parlamentarams nustatyti atostogų ribas.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: