Vieniems žmonėms atsisakymas paaukštinti pareigose gali tapti pasaulio pabaiga, o kiti demonstruoja, kad nėra neįveikiamų sunkumų, rašo „Business Insider“.
Siūlome susipažinti su žinomais žmonėmis, kurių karjeros kelyje pasitaikė gilių duobių ir sukrėtimų, tačiau šios asmenybės įveikė visas kliūtis ir tapo savo srities žvaigždėmis.
Šeštoje klasėje Winstonas Churchillis susikirto ir nepateko į aukštesnę klasę. Vėliau politikas kilo karjeros laiptais, tačiau beveik kiekviename poste jis susidurdavo su sunkumais ir aršia kritika. Būdamas 62 metų amžiaus W. Churchillis tapo Britanijos ministru pirmininku ir atvedė šalį į pergalę antrajame pasauliniame kare.
Išradėjo Tomo Edisono mokytojai kartodavo, jog šis vaikas yra pernelyg kvailas, kad ko nors išmoktų. T. Edisonas išrado kaitrinę lemputę, tačiau norėdamas pasiekti šį tikslą jis buvo priverstas sukurti tūkstantį lempučių, kurios nenorėjo šviesti.
KFC įkūrėjas Harlandas Davidas Sandersas niekaip negalėjo parduoti savo viščiukų. Daugiau nei tūkstantis restoranų atmetė jo pasiūlymus, tačiau galų gale vienas sutiko priimti būsimos verslo imperijos savininką į rinką.
Stevenas Spielbergas svajojo patekti į Pietų Kalifornijos universitetą, tačiau mokymo įstaiga tris kartus atmetė jo prašymą.
Iš pradžių režisieriai nenorėjo į filmų industriją įsileisti Charlie Chaplino, nes manė, kad šis aktorius yra pernelyg nykus. Vėliau C. Chaplinas tapo viena ryškiausių Holivudo žvaigždžių.
„Columbia Pictures“ atsisakė pratęsti sutartį su Marilyn Monroe, nes manė, kad aktorei trūksta grožio ir talento. Netrukis M. Monroe tapo visų laikų grožio ir sekso simboliu.
Inžinierius Soichiro Honda bandė parduoti savo produktą „Toyota“, tačiau pastaroji atsisakė priimti pasiūlymą. Inžinierius nepalūžo, įkūrė savo kompaniją, pradėjo bendradarbiauti su „Toyota“ ir tapo milijardieriumi.
Apkaltintas fantazijos trūkumu Waltas Disney'us buvo atleistas iš laikračio. Po to verslininkas patyrė dar keletą nesėkmių ir tik tada jam pavyko sukurti legendinį animacinį fimą apie Snieguolę ir septynis nykštukus.
Iki ketverių metų amžiaus Albertas Einsteinas nekalbėjo, o skaityti pradėjo septyneriu. Gydytojai manė, kad vaikas turi psichinių sutrikimų. Vėliau už pasiekimus fizikoje jis buvo apdovanotas Nobelio premija.
Charlesas Darvinas buvo vidutinis mokinys. Jis metė medicinos studijas ir panoro tapti dvasininku. Vis dėlto ilgainiui, pats to nenorėdamas ėmė griauti dogmatiškas bažnyčios tiesas, nes tapo evoliucijos teorijos kūrėju.
Seras Isaacas Newtonas turėjo rūpintis šeimos ūkiu, laimei būsimasis mokslininkas nebuvo sutvertas žemdirbystei. Ūkiui ėmus ristis žemyn I. Newtonas iškeliavo studijuoti į Kembridžą, kad vėliau taptų žinomiausiu pasaulyje fiziku.
Dickas Cheney du kartus iškrito iš Jeilio universiteto. Kartą George'as Bushas pajuokavo: „Tie kas baigia Jeilį tampa prezidentais, o tiek kas iš jo iškrenta – viceprezidentais.“
Oprah Winfrey neteko reporterės darbo, nes laidos kūrėjai manė, jog ji netinka televizijos ekranui. Šiandien ji vadinama pokalbių laidų karaliene, kuri sugebėjo tapti milijardiere.
Pirmajame filme Harrisonas Fordas nuvylė prodiuserius. Niekas netikėjo jo sėkme. Ilgainiui H. Fordas tapo vienu daugiausiai uždirbančių Holivudo aktorių.
Per visą savo gyvenimą Vincentas Van Goghas pardavė tik vieną paveikslą. Tačiau ir tą patį kūrinį įsigijo jo draugas. Kurdamas savo darbus dailininkas dažnai jautė nepriteklių. Šiandien jo paveikslai yra neįkainojami.
Pirmoji Henry Fordo automobilių gamybos bendrovė bankrutavo. Antrąją verslininkas apleido dėl ginčų su partneriais. Trečioji ėmė ristis dėl mažėjančių pardavimų. Nepaisant to H. Fordas tapo vienu žinomiausių JAV verslininku.
J. K. Rowling neturėjo darbo, išsiskyrė su vyru, viena pati augino dukterį, gyveno iš valstybės teikiamos socialinės paramos ir rašė pirmąją Hario Poterio istorijos dalį. Šiandien ji jau išleido 7 knygas apie Harį Poterį ir tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, kuris iš rašymo uždirbo milijardą.
Stephenas Kingas nekentė savo pirmosios novelės ir išmetė ją į šiukšlių dėžę. Laimei žmona atrado išmestą rankraštį. Šiandien S. Kingo parduotų kūrinių skaičius viršijo 350 mln. vienetų.