Šiaurės Karolinos valstijos universitete (JAV) vykdomas Bambos bioįvairovės projektas prasidėjo kaip mikrobiologų pokštas, tačiau tolesnė tyrimų eiga atskleidė visai rimtus rezultatus, skelbia „Science20.com".
Pasak mokslininkų, visas mūsų kūnas yra daugybės mikrobiologinių ekosistemų buveinė. Žmogaus organizme gyvena ir klesti nesuskaičiuojama daugybė įvairiausių rūšių bakterijų, o Š. Karolinos universiteto mokslininkų bandymas pasidomėti žmogaus bamboje esančių bakterijų kolonijomis netikėtai atskleidė, kad ši kiekvieno iš mūsų kūno vieta yra ypač turtinga egzotiškų mikrobų.
Bambos bioįvairovės projekto metu iš savanorių bambų buvo imami bakteriologiniai mėginiai ir tiriama juose aptiktų mikroorganizmų DNR.
Ištyrus 95 mėginius paaiškėjo, kad mikrobų bioįvairovė bamboje yra stulbinamai didelė. Universiteto specialistai jau išnagrinėjo daugiau kaip 1400 čia aptiktų skirtingų bakterijų štamų. 662 iš jų nepavyko identifikuoti bakterijų šeimų lygmenyje, o tai rimtas argumentas manyti, jog šio tipo bakterijos apskritai nežinomos mokslui.
Projekto vykdytojai jau išanalizavo labai didelį štamų kiekį, ir gauti rezultatai rodo, kad bamboje gyvenančių bakterijų ekosistemos pagrindas yra maždaug 40 rūšių bakterijos, sudarančios apie 80 proc. visos bamboje esančių bakterijų populiacijos, sakoma pranešime.