Sandoris, kurio įgyvendinimą prižiūri Anglijos bankas ir šalies Iždas, sudarytas penktadienį įvykusiam SVB žlugimui sukėlus paniką Didžiojoje Britanijoje dėl banko klientų iš technologijų ir gyvybės mokslų sektorių saugumo.
„Šiandien „Silicon Valley Bank UK“ buvo parduotas HSBC“, – sakoma Iždo pranešime, paskelbtame po skubiai surengtų derybų savaitgalį.
„Operaciją padėjo atlikti Anglijos bankas, pasikonsultavęs su Iždu, naudodamasis 2009 metų Bankų įstatymo suteiktais įgaliojimais“, – sakoma pranešime.
Finansų ministras Jeremy Huntas pridūrė, kad įgyvendinant sandorį, vyriausybės lėšos nenaudotos, o visi klientų indėliai yra apsaugoti.
„Šiuo [sandoriu] bus užtikrinta, kad klientų indėliai liks apsaugoti ir kad jais bus galima naudotis, kaip įprasta, be mokesčių mokėtojų paramos.“
„Džiaugiuosi, kad taip greitai pasiekėme sprendimą“, – pridūrė J. Hunt.
Pagal susitarimą, HSBC sumokės vos 1 svarą, rašoma atskirame banko pranešime.
Į Azijos regioną orientuotas skolintojas pridūrė, kad SVB UK turėjo apie 5,5 mlrd. svarų vertės paskolų ir apie 6,7 mlrd. svarų vertės indėlių.
„Šis įsigijimas turi puikią strateginę prasmę mūsų verslui JK“, – pažymėjo HSBC vadovas Noelis Quinnas.
„Jis sustiprins mūsų komercinės bankininkystės franšizę ir padidins mūsų galimybes aptarnauti novatoriškas ir greitai augančias įmones, įskaitant technologijų ir gyvybės mokslų sektoriuose, Jungtinėje Karalystėje ir tarptautiniu mastu“, – teigė bankas.
Jis pridūrė, kad SVB UK klientai „galės toliau naudotis banko paslaugomis kaip įprastai“ ir jie galės jaustis „saugūs žinodami, jog jų indėlius užtikrina HSBC stiprybė ir teikiamas saugumas“.
Kalifornijoje įsikūręs skolintojas „Silicon Valley Bank“ žlugo, kai jo klientai, daugiausia atstovaujantys technologijų sektoriui, ėmė masiškai atsiimti lėšas, o banko vėliausias mėginimas pritraukti naujų lėšų patyrė nesėkmę.
SVB žlugimas yra ne tik didžiausias banko žlugimas nuo „Washington Mutual“ bankroto 2008 metais, bet ir antras pagal dydį mažmeninio banko žlugimas JAV.