Ar gali būti, kad tas daiktas specialiai paveiktas, pavyzdžiui, užkalbėtas, kad nuo jo savininko pasitrauktų liga ar nesėkmė? Ir ar gali būti, kad kartu su daiktu visa tai ,,perleidžiama“ mums? Beje, kalbame ne apie įvairaus plauko valkatėlių siūlomus nežinia kokiais būdais susimedžiotus ar nugvelbtus daiktus, bet tokius, kuriuos kažkodėl siūlo normalus žmogus.
Sulaukę kelių panašių klausimų – ar iš tikrųjų galima ką nors ,,perkelti“ nuo vieno žmogaus kitam pasinaudojant daiktais ir ką tuomet daryti, atsakyti į juos paprašėmė bioenergetikės, jauniausia Lietuvos ragana tituluojamos Neringos Saladžės.
„Norint kitam pakenkti atliekami specialūs ritualai, ir negalima atmesti, kad daiktas, kurį būtinai norima jums kaip nors įduoti ar palikti jūsų namuose, galėjo būti atitinkamai paveiktas“, – atsako bioerengetikė.
Žiogelis po kilimėliu nebūtinai „pakiša“
Pasak N. Saladžės, jei kas nors atneša jums ar, tarkime, palieka prie durų daiktą, kuris nežinia kodėl jums atrodo „neaiškus“, galima įtarti, kad tai ,,pakiša" - piktavalio darbas.
,,Pavyzdžiui, viena moteris skambino ir sakė radusi prie buto durų kiaušinį. Sakau jai, tik nelieskite plikomis rankomis. Juk kiaušiniai šiaip sau neatsiranda prie durų. O kitą kartą kartą atėjo moteris ir pasakojo radusi koridoriuje po kilimu prisagstyta žiogelių. Paprastai žiogeliai naudojami apsaugai – kai kas juos segasi prie drabužių norėdamas apsisaugoti nuo nužiūrėjimo. Bet šiuo atveju kažkas tikriausiai bandė tuose namuose gyvenantį žmogų „uždaryti“ – paveikti, kad jis ko nors nedarytų, kur nors neitų“, – pasakoja jauniausia Lietuvos ragana.
Bioenergetikė teigia, kad net radus ką nors nesuvokiama, kad ir žiogelį ar kiaušinį, baimintis nereikėtų, nes vien įsegti ar padėti juos atitinkamoje vietoje nepakanka – prieš tai su jais turi būti atliekami tam tikri veiksmai. ,,Tačiau yra labai nedaug žmonių, kurie moka tinkamai ,,užkalbėti“, o dar mažiau tokių, kurie sutiks tai daryti“, – ramina ji.
N. Saladžė pasakoja, kad yra daug būdų, kaip piktavalio „linkėjimus“ pasiųsti jam atgal. ,,Dažniausiai to neprireikia, nes paaiškėja, jog kas nors paprasčiausiai pajuokavo, tačiau jei jums bus ramiau, užpilkite ant to radinio druskos, uždekite žvakę ir lašindami ant jo vašką pasakykite: „Eik ten, iš kur atėjai. Tau čia vietos nėra“. O tada užsimaukite pirštines ir išmeskite daiktą“, – sako Neringa. Anot jos, jeigu kas nors iš tikrųjų linkėjo pikta, tai labai greitai paaiškės.
Bet pasitaiko ir kuriozinių situacijų. „Pavyzdžiui, aptikę laiptinėje eglių spyglių, neskubėkite ieškoti, kas jums linki blogo. Pirmiausia pagalvokite – gal jau artėja kalėdos, ir kaimynai paprasčiausiai eglę namo parsinešė“, – aiškina bioenergetikė.
Kita vertus, tęsia Neringa, jei gatvėje rasite pamestą auksinę grandinėlę, kodėl turėtumėte jos nepaimti? ,,Tik reikia ją nuplauti, kaip pasakojau anksčiau, vandeniu su druska. O tada galite nešioti ir džiaugtis savo radiniu“, – sako ji.
Anot bioenergetikės, svarbiausia negalvoti, kad kas nors būtinai linki blogo, o ramiai viską apgalvoti. „Ir niekada nelinkėkite blogo kitiems“, – šypsodamasi sako jauniausia Lietuvos ragana N. Saladžė. Už pateiktos infomacijos tikslumą ir teisingumą naujienų portalas balsas.lt neatsako.