„Žinomi žmonės padeda formuoti visuomenės nuomonę. Džiaugiuosi, kad jie rūpinasi savo sveikata ir demonstruoja gerą pavyzdį aplinkiniams“, – sakė ULAC vadovas prof. dr. Saulius Čaplinskas, taip pat prisijungęs prie besiskiepijančiųjų nuo gripo būrio.
Penkiakovininkas E. Krungolcas pastebėjo, kad didelė dalis Lietuvos gyventojų vis dar nerūpestingai žiūri į savo ir savo artimųjų sveikatą – numoja ranka į skiepus, o susirgę eina į darbą, kur gali užkrėsti aplinkinius. „Nuo gripo pasiskiepiju kasmet. Taip pat laikausi nuostatos – niekada nesportuoju net ir lengvai sirgdamas, nes man sveikata brangesnė“, – teigė sportininkas.
Padrąsinimo akciją „Pasiskiepyk nuo gripo ir nesirk!“ ULAC surengė siekdamas priminti visuomenei, kad Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigas jau pasiekė gripo vakcinos, todėl jau galima pasiskiepyti. Specialistai primena, kad skiepai yra specifinė profilaktikos priemonė, padedanti išvengti gripo ir kitų sunkių ligų bei jų komplikacijų.
Lietuvoje kasmet gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis suserga apie 400 tūkst. gyventojų, tačiau nuo gripo kasmet pasiskiepija tik maždaug 7 proc. gyventojų. Tai yra vienas žemiausių rodiklių Europoje. Kitose ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse skiepijimosi vidurkis siekia net 70–75 proc.
Didelė visuomenės dalis nežino, kad nuo gripo rizikos grupėms priklausantys asmenys gali pasiskiepyti nemokamai – valstybės lėšomis, o visi, pageidaujantys pasiskiepyti nuo gripo, paprasčiausiai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.
Jei žmogus vengia skiepytis, nes bijo adatų, jį galima paskiepyti gripo vakcina, kuri skiepijama į odą – švirkšto adata itin trumpa ir dūrio nesijaučia.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai prašo gydytojų ir žiniasklaidos labai atsakingai visuomenei teikti tik mokslu pagrįstą informaciją apie skiepus.
Verslininkas dr. V.Lašas kasmet nuo gripo skiepijasi pats ir pasirūpina, kad nuo gripo būtų paskiepyti ir jo darbuotojai. (nuotr. Organizatorių)