Su ašaromis akyse įsiamžinęs Paulius Ambrazevičius pristatė savo projektą „Jie gyvena Vilniuje“ ir skundėsi brangiu šildymu sostinėje.
NUOTRAUKOS: garsūs šalies vyrai prisijungė prie "verktinių trolių" armijos
(16 nuotr.) Andrius Užkalnis (nuotr. facebook.com)
Paulius Ambrazevičius (nuotr. facebook.com)
Arijus Katauskas (nuotr. facebook.com)
Vytaras Radzevičius (nuotr. facebook.com)
Žygimantas Zabieta (nuotr. facebook.com)
Adomas Bužinskas (nuotr. facebook.com)
Vytautas Reinys (nuotr. facebook.com)
Šarūnas Černiauskas (nuotr. facebook.com)
Katlerius Artūras (nuotr. facebook.com)
Tomas Šiuipys (nuotr. facebook.com)
Valdas Lopeta (nuotr. facebook.com)
Marius Kuzmickas (nuotr. facebook.com)
Nerijus Kardonas (nuotr. facebook.com)
Saugirdas Vaitulionis (nuotr. facebook.com)
#verktiniai (nuotr. facebook.com)
Šauktiniai (nuotr. facebook.com)
„Aš nesitikėjau, kad XXI amžiuje šildymas gali būti toks brangus. Man niekas nesakė, kad gyvenant Vilniuje, senos statybos name, šildymas gali kainuoti iki 3 eurų už kvadratą. Jeigu valdžiai reikia, tegul pati šildosi ir moka už tą šildymą, aš tikrai neleisiu gražiausių savo jaunystės metų dirbdamas sistemai - šildymo sistemai". #verktiniai
Keliautojas Vytaras Radzevičius apgailestavo, kad jo gyvenimas taip pat griūna.
„Aš Vytska. Man tuoj 50. O aš vis dar turiu mokėti mokesčius ir PSD, nors nesergu. Tai griauna mano gyvenimą. Kam man to reikia?”, - rašė Vytaras Radzevičius.
Rašytojas Andrius Užkalnis savo raudoje atskleidė, norintis emigruoti.
„Gyvenu nuomuotame būste Vilniuje, neturiu aukštojo mokslo diplomo, pragyvenimui rašau straipsnius ir knygas. Dėl tokio gyvenimo su manim niekas nesitarė. Ketinu emigruoti”.
Viešųjų ryšių agentūros vadovas Arijus Katauskas taip par prisijungė prie verktinių armijos.
„Arijus, beveik 37. Esu nusipirkęs sugižusio pieno #verktiniai”, - rašė komunikacijos specialistas.
Menininkė ir laidų vedėja, pristačiusi visuomenei projektą, paaiškino, kodėl nusprendė prieš fotoobjektyvą įamžinti ašarojančius vyrus.
„Su Neringa Rekašiūte užfiksavome 14 skirtingų vyrų portretų ir užrašėme jų įžvalgas apie vyriškumą bei šauktinių kariuomenę. Suprantame, kad sistemai, nusistovėjusiems stereotipams ir įsitikinimams nėra įdomus atskiras individas ir jo mąstymas, bet juk tai – būtini pilietinės visuomenės veiksniai: nuomonių įvairovė, įsiklausymas į skirtingas pozicijas ir pagarba kito nuomonei bei pasirinkimui”, - apie savo projektą rašė Beata Tiškevič-Hasanova.
Humoro neskotojantys interneto vartotojai kaipmat sureagavo į visą šalį apėmusią isteriją ir ėmė kurti vadinamus "memus", kuriuose šmaikštauja apie fotoprojekto "Jie laimėjo loterijoje" herojus, bet ir
tv3.lt primena, kad antradienio vakarą savo nuomonę apie masine psichoze virtusį menininkų projektą išsakė ir garsus viešųjų ryšių specialistas Mykolas Katkus.
NUOTRAUKOS: jautriame socialiniame projekte įamžintos šauktinių ašaros
(14 nuotr.) Vytenis, 18 m. „Aš tai visai galėčiau, nes dažnai jaučiu, kad neturiu jėgų prisiversti kažką daryti. Jeigu žmogus visa tai atlaiko ir nepalūžta, tai čia labai gerai. Mane labai įkvepia mano draugės-šaulės pasakojimai.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Edvinas, 18 m. „Ar galima prievarta įkalinti žmogaus pasirinkimą kanarėlės narvelyje ir teigti, kad gyvename laisvėje?“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Danas, 28 m. „Manau, kad mesišaugome iš tų laikų, kai vyrai turėjo tempti bizonus iš miškų. Dėl kariuomenės, ar ji blogai – ne. Dėl privalomos, ar ji gerai – irgi ne.
Vytautas, 27 m. „Kariuomenė vyru nepadaro, jeigu buvai durnas, tai ir liksi.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Denisas, 23m. „Šiuolaikinėje visuomenėje nėra vietos priespaudai ir diktatūrai. Priverstiniai dalykai yra ir turi būti tik kiekvieno atskiro individo pasirinkimas.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Dominykas, 26 m. „Mano reikalas, kokiu vyru aš renkuosi būti.“
Jaunius, 18 m. „Ginklas rankose neparodo, kad esi vyras.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Jegoras, 25 m. „Tik kovoje yra įmanomas pralaimėjimas.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Justas, 18 m. „Manau, kad stiprybė yra leisti sau turėti laisvę rinktis. Tad leiskite mums būti stipriems.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Justas, 27 m. „Man kariuomenė yra laiko švaistymas ir nesuprantu, kiek dar karių reikia. Yra labai daug savanorių. (N. Rekašiūtės nuotr.)
Lukas, 25 m. „Jeigu mane kviestų į kariuomenę, ieškočiau priežasties neiti, nes esame susituokę, mums viskas labai gerai sekasi, tad mano pozicija yra tokia tik dėl šeimos. Per daug esame sukūrę, kad būtų galima sugriauti.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Martynas, 22 m. „Labai vyriška yra priimti savo paties sprendimus.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
Mindaugas, 25 m. „Reikėjo ne panaikinti kariuomenę, o ją palikti. Man baigiant mokyklą ją nuėmė, tada džiaugiausi, o dabar galvoju – reikėjo palikt ir reikėjo nueiti.
Rokas, 17 m. „Vyriška yra siekti savo tikslų ir ginti savo požiūrį į gyvenimą. Į karą kiekvienas gali eiti, bet ne kiekviename žmoguje yra kariuomenė.“ (N. Rekašiūtės nuotr.)
REKLAMA