Naujienų portalui tv3.lt programavimo paslaugas teikiančios kompanijos „Inventi“ bendraįkūrėja A. Meškerevičiūtė pasakoja, kad su vyru ji susipažino Amerikoje, jie ten studijavo. Ilgainiui moteris pamatė, kad sutampa požiūris į gyvenimą, atsirado jausmai. Tačiau viskas apsivertė aukštyn kojom, kai pora pradėjo gyventi. Anot verslininkės, išryškėjo kultūriniai skirtumai.
„Mes susipažinome JAV, universitete, kur abu studijavome magistratūrą. Žmogus prisistatė prancūzu ir atrodė, kad panašaus požiūrio, pasaulėžiūros žmogus – ir taip pradėjome bendrauti. Aš iki jo turėjau verslą, buvau išsilavinusi.
Būna, kad moterys kartais galvoja, kad gali susirasti turtingą arabų tautybės vyrą, bet vyras buvo neseniai praradęs darbą ir gyveno iš bedarbio pašalpos.
Kai pradėjome kartu gyventi, labai išsiskyrė kultūriniai skirtumai, ypač, kai gimė vaikas. Tas toks manymas, kad vaikas yra visiškai motinos reikalas, turbūt mūsų kultūroje labai nepriimtina ir apskritai, ne tai, kad moteris, čia savo draugui taip nedarytum, o ką kalbėti apie moterį“, – sako ji.
Verslininkė teigia, kad gimus vaikui viskas pasikeitė
A. Meškerevičiūtė prisimena, kad sutuoktinių gyvenimas ir santykių darna pradėjo irti vaikui gimus. Moteris teigia, kad vyras nėštumo metu ir po buvo šaltas, užsiėmęs savo reikalais ir beveik nesirūpino vaiku. A. Meškerevičiūtė sako, kad ji buvo statoma į moters, kuri neturi balso poziciją ir šeimoje jos žodis nebuvo svarbus.
„Blogėti viskas pradėjo turbūt nuo pirmo momento, kai gimė vaikas. Man apskritai keistas jo noras dabar tą vaiką imti. Yra grasinęs, kad norėtų, kad ir jo gyvenamoji vieta būtų su juo, norėtų, kad su juo nuolat gyventų. Matyt, čia kultūriškai moteris neturi žodžio ir tėvas šeimoje viską sprendžia. Tai dar gimdymo namuose į rankas vaiko neėmė, sėdėjo su kompiuteriu ir turėjo savo reikalų.
Aš labai ilgai galvojau, kad galiu prie to prisitaikyti, nes aš išėjau, kai vaikui buvo dveji su puse, tai prieš daugiau nei metus, aš bandžiau prisitaikyti ir rasti sutarimą. Man šeima yra vertybė ir mano tėvai nugyveno amžių neišsiskyrę. Tiesiog įsivaizdavau, kad būna taip kaip pasakose – susituoki ilgai ir laimingai“, – kalbėjo moteris.
A. Meškerevičiūtė: „Super tėčiu per naktį tapo“
Žymi verslininkė, programavimo paslaugas teikiančios kompanijos „Inventi“ bendraįkūrėja, sako, kad vyras gimusio vaiko nelaikė ant rankų, o netrukus pradėjo vis dažniau skraidyti dėl darbo į Paryžių. Vyrui vaikas parūpo, kai moteris pasakė, kad nori skirtis.
„Mano nėštumas buvo lengvas, aš dirbau iki paskutinės dienos, kažkaip man to dėmesio iš jo nereikėjo, nes aš esu pakankamai savarankiška moteris ir man tikrai nereikia vyro, kad kažkaip padėtų ūkyje, man reikia partnerio, kuris mane palaikytų besąlygiškai ir tada kai man lengva, ir tada kai sunku.
Šeima ištinka daug visokių sunkumų, mama neišsimiegojusi, vaikas reikalauja daug dėmesio, o jis palikdavo mane vieną, išvažiuodavo dirbti į Prancūziją, iš pradžių – kas savaitę, po to – kas antrą.
Karantino metu skraidė mažiau, bet iš tikrųjų viskas pasikeitė ir tokiu super tėčiu per naktį tapo, tai tą dieną, kai mes išėjome, tai praeitų metų gegužės 26 dieną.
Man kartais atrodo, kad jis ne tiek to vaiko nori sau, kiek tiesiog, kad aš jo neturėčiau. Jis žino, kad niekaip kitaip negali man pakenkti“, – vardija ji.
A. Meškerevičiūtė teigia, kad vyras yra grasinęs. Tačiau paskutinis lašas moteriai pratrūko, kuomet jai teko išvažiuoti į komandiruotę ir paprašytas pasirūpinti vaiku, vyras to nepadarė. Verslininkė sako, kad jos vaikas yra ypatingai išrankus maistui, todėl į darželį maistas jam yra nešamas iš namų. Šį faktą vyras esą pamiršo ir vaiką išleido į darželį be jokio maisto.
„Jis man yra rašęs skyrybų metu, kad jis moka savo advokatams 60 tūkst. eurų ir kad aš susimąstyčiau, nes viską prarasiu. O aš turiu tik vaiką, pinigų aš uždirbsiu, nes uždirbau ir iki jo ir žinau, kaip tie pinigai uždirbami. Mane pagąsdinti galima tik vieninteliu būdu – mūsų vaiku.
Tai paskutinis lašas buvo, kai mes išėjome su vaiku, buvo toks labai buitinis, bet mūsų vaikas yra labai išrankus maistui ir kai mes pradėjome jį leisti į darželį, tai jam padavus darželio maistą, vaikas žiūrėdamas į jį verkdavo ir prie nei vieno patiekalo neprisiliesdavo. Tai mes maistą į darželį nešdavome patys dėžutėje. Vieną dieną, aš pasakiau, kad turiu darbinių reikalų, su kolegomis išvažiuosime į mokymus ir aš negalėsiu pasirūpinti vaiku ir jį suruošti į darželį. Buvom su vyrų suderinę iš anksto, jis žinojo tai, daug kartų buvo priminta, dvi dienas prieš, dieną prieš, tą patį rytą.
Grįžus man namo, paklausiau, o ką mažylis valgė. Jis man sako, kad nežinau. Klausiu jo, tai kaip tu nežinai, ką tu jam idėjai pietų? Ir jis sako, kad nieko. Ir aš tada supratau, kad kiek aš galiu tas savo ribas stumti? Žmonės šunį nepamiršta pamaitinti, o pamiršti pamaitinti savo vaiką? Man sunkiai tai suvokiama.
Tai buvo paskutinis lašas, nusprendžiau, kad tiesiog nebegaliu taip gyventi. Aš suprantu, kad jis manęs atsiprašinėjo, daug kartų sakė, kad jis gali kažką pamiršti. Aš suprantu, kad galima pamiršti raktus ar dar kažką, bet tikrai ne pamaitinti savo vaiką“, – sako moteris.
Norėtų dažniau matyti vaiką
Pasak A. Meškerevičiūtės, vaikui nėra uždrausta matyti tėčio. Jiedu susitinka kiekvieną trečiadienį ir kas antrą savaitgalį. Vyras bando išsireikalauti pilnos savaitės su vaiku.
„Visų pirma aš jokiu būdu nesiekiu apriboti jo bendravimo su vaiku. Manau, kad tai yra nesveika vaikui ir jo gerovei. Man svarbu, kad jis dalyvautu vaiko gyvenime, bet turime sutarti kažkokį adekvačią proporciją.
Žmogus, kuris visiškai nedalyvavo vaiko gyvenime iki dvejų su puse metų, staiga dabar norėtų ir kad gyvenamoji vieta būtų nustatyta. Aš nesutinku tampyti vaiką vieną savaitę į vieną butą, kitą savaitę į kitą. Tą man antrino ir vaikų psichologai, kad yra nesveika neturėti vienos gyvenamosios vietos“, – aiškina ji.
Verslininkė: „Ką mes darysime, jeigu vaikas negrįš?“
A. Meškerevičiūtė sako, kad sutuoktinis visai neseniai kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydamas vaiką leisti išsivežti atostogų į Tunisą. Tai moterį nejuokais išgąsdino. Jos didžiausia baimė, kad išvykęs vaikas negrįš namo.
„Teisiškai tai vadinasi – nustatytos laikinosios apsaugos priemonės. Gyvenamoji vieta nustatyta su manimi – su mama, o tėčiui nustatyta bendravimo tvarka. Tėtis bendrauja su vaiku kas antrą savaitgalį ir kiekvieną trečiadienį. Dviese ir su nakvyne pas jį. Pasiima vaiką ir stengėmės nesusitikti. Aš galbūt labiau nenoriu susitikti, nes tas kiekvienas susitikimas kainuoja nervų.
Tai tokia bendravimo tvarka, dėl ko mes negalime išsiskirti tiek laiko, nes jis nesutinka su tokia tvarka. O dabartinis skandalas, kas čia nutiko, tai vyras kreipėsi į teismą dėl tų laikinų apsaugos priemonių pakeitimo ir jam buvo leista vaiką išsivežti į Tunisą. Institucijos tam pritaria, pavyzdžiui vaikų teisės irgi pritaria šitam sprendimui ir mano, kad tai yra vaiko interesas ir palaiko vyro prašymą vežtis į Tunisą. Bet aš turiu vienintelį klausimą – ką mes darysime, jeigu tas vaikas negrįš?“, – svarsto moteris.
Pakomentavo ir vyras: „Esu visiškai pasiryžęs užtikrinti savo vaikui meilės ir rūpesčio pilną aplinką“
A. Meškerevičiūtės vyras (jo tikrasis vardas ir pavardė red. žinoma) sako, kad jo pagrindinis motyvas yra apsaugoti vaiką nuo viešų tėvų konfliktų, kurie turėtų išlikti teismo viduje bei suteikti vaikui meilės ir rūpesčio kupiną aplinką. Vyras priduria, kad atostogos Tunise yra skirtos vaikui aplankyti senelius, pusbrolius ir kitus giminaičius, lygiai taip pat ši išvyka yra suderinta su institucijomis.
„Esu visiškai pasiryžęs užtikrinti savo vaikui meilės ir rūpesčio pilną aplinką, vedamas savo nepalaužiamo tikėjimo lygiomis tėvų teisėmis. Tvirtai pasisakau už lygią bendrą globą, suderintą su vaiko teisių apsaugos tarnybų rekomendacijomis. Labai gerbiu Lietuvos Respublikos, kurioje gyvenu, moku mokesčius ir į kurią perkėliau savo įmonės būstinę, kad būčiau šalia sūnaus, teisines institucijas.
Nusprendžiau nekomentuoti pastarųjų viešų pranešimų. Manau, kad ginčai turėtų būti sprendžiami Lietuvos teisinėje sistemoje. Man labiausiai rūpi mano vaiko gerovė, todėl siekiu apsaugoti jį nuo viešo tėvų konflikto.
Kalbant apie keliones su sūnumi, turiu visus teismo leidimus ir siekiau papildomų dienų, viršijančių laikinąsias apsaugos priemones, kad galėčiau užtikrinti kokybišką jo laiką su seneliais ir pusbroliais. Mūsų šeimos susitikimas buvo surengtas mano motinos paplūdimio name, kuriame ji gyvena dėl su amžiumi susijusių sveikatos problemų.
Apmaudu matyti veiksmus, prieštaraujančius įstatymams, teismo nutartims, vaiko apsaugos rekomendacijoms ir geriausiems mūsų vaiko interesams. Tikiuosi, kad galime rasti sprendimą, kurio prioritetas – mūsų vaiko laimė ir augimas. Išlieku atviras bendravimui, siekiu užtikrinti mūsų vaiko teises į vienodą abiejų tėvų rūpestį ir meilę“, – komentavo vyras.