Tai leidiniui pareiškė buvusi NATO strateginio planavimo štabo vadovė Stefanie Babst.
„Iki šiol rusai pasikliovė visko naikinimo [strategija]. Tačiau [Vladimiras] Putinas negali to padaryti savo valstybėje.
Jis [V. Putinas] paprasčiausiai negali atkovoti užimtos teritorijos naudojant bombas, o taip pat vykdant apšaudymus iš artilerijos, kaip tai su Ukrainos miestais Donbase padarė Rusijos kariuomenė“, – svarstė ji.
Ji taip pat pridūrė, kad surengtos oro atakos Kursko srityje taip pat keltų grėsmę svarbiausiems Rusijos infrastruktūros objektams.
„Rusijos kariuomenė turės atlikti sumanią chirurginę intervenciją, jei nori susigrąžinti prarastasKursko teritorijas. Tai nelengva užduotis“, – kalbėjo pašnekovė.
JAV paskelbė plataus masto sankcijas asmenimis ir bendrovėms
JAV penktadienį paskelbė plataus masto sankcijas beveik 400 asmenų ir bendrovių, susijusių su Rusijos karu Ukrainoje.
Apie tai paskelbta Ukrainos nepriklausomybės dienos išvakarėse.
JAV iždo, valstybės ir prekybos departamentų paskelbtais veiksmais papildoma Rusijai dėl jau trečius metus besitęsiančios invazijos nustatytų sankcijų virtinė.
„Rusija savo ekonomiką pavertė Kremliaus karinio pramoninio komplekso įrankiu“, – sakoma iždo sekretorės pavaduotojo Wally Adeyemo pareiškime.
Anot jo, JAV iždo departamentas „šiandienos veiksmais toliau įgyvendina prezidento Bideno ir jo kolegų iš Didžiojo septyneto (G-7) įsipareigojimus sutrikdyti Rusijos karinės pramonės bazės tiekimo grandines ir mokėjimo kanalus“.
Iždo departamentas paskelbė sankcijas ir Rusijoje, ir už jos ribų esantiems beveik 400 asmenų ir bendrovių, „kurių produktai ir paslaugos Rusijai leidžia palaikyti savo karo veiksmus ir vengti sankcijų“, rašoma pareiškime.
Tarp tų, kuriems paskelbtos sankcijos, yra 60 Rusijoje įsikūrusių gynybos ir technologijų įmonių, „labai svarbių Rusijos gynybos pramonės palaikymui ir plėtrai“.
Be penktadienį paskelbtų sankcijų, JAV prekybos departamentas pareiškė, kad imasi „agresyvių veiksmų“, siekdamas dėl „neteisėto Kremliaus karo prieš Ukrainą“ dar labiau apriboti Jungtinėse Valstijose pagamintų arba taip paženklintų prekių tiekimą Rusijai ir Baltarusijai.
„Šiandienos veiksmai dar labiau apribos Rusijos galimybes apginkluoti savo kariuomenę, nes jais taikomasi į neteisėtus pirkimo tinklus, skirtus apeiti pasaulinę eksporto kontrolę“, – rašoma departamento pranešime.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Paskutinė naujiena - pagal naftos gavybą Rusijoje esanti 4 vietoje bendrovė Surgutneftegaz 2024 m. antrame ketvirtyje tapo nuostolinga. Jos pajamos sumažėjo 6 kartus.