Europos klimato pranešėjų tinklo (CBN-E) suvažiavime specialistai konstatavo, kad žiniasklaida dar nepakankamai išsamiai informuoja visuomenę apie klimato kaitą ir jos padarinius.
Šiame suvažiavime šiemet dalyvavo per 40 meteorologų, klimatologų ir orų pranešėjų iš Europos Sąjungos šalių. Lietuvai atstovavo Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros vedėjas prof. Arūnas Bukantis ir TV bei spaudos orų apžvalgininkas Naglis Šulija, sakoma Vilniaus universiteto pranešime.
Europos šalių orų pranešėjai ir klimatologai suvažiavime konstatavo, kad žiniasklaida dar nepakankamai išsamiai informuoja visuomenę apie klimato kaitą ir jos padarinius. Šią informacijos spragą galėtų užpildyti orų ir klimato komentatoriai, kurie sukūrė savo tinklą (CBN-E), kad atsakytų į šį iššūkį.
Suvažiavimo dalyviai išgirdo daug žymių mokslininkų ir žinomų orų komentatorių pranešimų apie pastarųjų metų klimato kaitos tyrimų rezultatus, naujus būdus pateikti svarbias autentiškas žinias apie globalų atšilimą savo šalių gyventojams.
Svarstytos klimato kaitos keliamos specifinės regionų grėsmės. Konstatuota, kad vasarų karščio bangos, sausros ir vandens stygius kelia didžiausią grėsmę Pietų ir Vakarų Europos šalims, bet to, čia plinta atogrąžų ligos; Alpių regione ir kitur kalnuose sparčiai mažėja sniego dangos trukmė, tirpsta ledynai, dėl to nuostolių patiria žiemos kurortai, atsiranda sunkumų su vandens tiekimu; Centrinėje ir Šiaurės Europoje daugėja pavojingų orų anomalijų (audrų, liūčių, potvynių, sausrų), šiltėja žiemos. CBN-E nariai taip pat svarstė, kaip jie galėtų geriausiai prisidėti prie platesnių vyriausybinių informacijos kampanijų palaikant Europos Sąjungos pastangas pasiekti ambicingų šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos mažinimo tikslų per artimiausius metus ir dešimtmečius, teigiama pranešime.