• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas apžiūrėjo pirmąjį šalies karinį žvalgybinį palydovą ir pritarė jo ateities veiksmų planui, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas apžiūrėjo pirmąjį šalies karinį žvalgybinį palydovą ir pritarė jo ateities veiksmų planui, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

REKLAMA

Prieš apžiūrėdamas palydovą Kim Jong Unas antradienį susitiko su Nenuolatinio palydovų paleidimo parengiamuoju komitetu, pranešė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Prieš mėnesį šalies vadovas pareiškė, kad palydovo statyba baigta, ir uždegė žalią šviesą jo paleidimui.

Šis pranešimas balandžio 18 dieną buvo paskelbtas praėjus maždaug savaitei po to, kai Pchenjanas paleido, jo teigimu, naują kietojo kuro tarpžemyninę balistinę raketą (ICBM) ir padarė didelį proveržį savo uždraustų ginklų programose.

Analitikai teigia, kad ICBM ir kosminių raketų paleidimo pajėgumų kūrimas technologiškai labai sutampa.

Antradienį, „išsamiai susipažinęs su komiteto darbu, [Kim Jong Unas] apžiūrėjo karinį žvalgybos palydovą Nr. 1, kuris yra paruoštas pakrovimui po galutinio bendro surinkimo patikrinimo ir kosminės aplinkos bandymo“, pranešė KCNA.

REKLAMA
REKLAMA

Kim Jong Unas apkaltino Jungtines Valstijas ir Pietų Korėją eskaluojant tai, ką jis pavadino konfrontaciniais veiksmais prieš Šiaurės Korėją, ir sakė, kad jo šalis pasinaudos savo teise į savigyną.

REKLAMA

Tada Kim Jong Unas „patvirtino būsimą parengiamojo komiteto veiksmų planą“, pridūrė KCNA.

Karinio žvalgybinio palydovo kūrimas buvo vienas iš svarbiausių 2021 metais lyderio įvardytų gynybos projektų.

2022 metų gruodį Šiaurės Korėja pranešė, kad atliko svarbų baigiamąjį bandymą kuriant palydovą, kuris, anot jos, turėjo būti baigtas iki šių metų balandžio.

Tuo metu Pietų Korėjos ekspertai netrukus suabejojo rezultatais, sakydami, kad Šiaurės Korėjos paskelbtų nespalvotų vaizdų, kaip įtariama, padarytų iš palydovo, kokybė buvo prasta.

REKLAMA
REKLAMA

Pchenjanas nenurodė paleidimo datos, nors praėjusį mėnesį Kim Jong Unas teigė, kad palydovas bus išsiųstas numatytu laiku.

Praėjusiais metais Šiaurės Korėja pasiskelbė esanti negrįžtama branduolinė galybė ir iš esmės nutraukė derybų dėl denuklearizacijos galimybę.

Anot analitikų, Pchenjanui būtų sunku atlikti palydovinę žvalgybą naudojant savo technologijas ir be Rusijos ar Kinijos pagalbos.

Vis dėlto „kadangi Šiaurės Korėjos žvalgybiniai palydovai yra svarbus veiksnys prevencinio branduolinio smūgio atveju, jie kelia didelę grėsmę Pietų Korėjai“, praėjusį mėnesį naujienų agentūrai AFP sakė Seule įsikūrusio Šiaurės Korėjos studijų universiteto profesorius Yang Moo-jinas (Jang Mudžinas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reaguodami į tai Vašingtonas ir Seulas sustiprino bendradarbiavimą gynybos srityje ir surengė bendras karines pratybas, kuriose, be kita ko, dalyvavo pažangūs nesusekami („stealth“) naikintuvai.

Šiaurės Korėja tokias pratybas laiko invazijos repeticijomis ir praėjusią savaitę jas apibūdino kaip visuotinio karo prieš Pchenjaną imitaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų