60-metis M. Messina Denaro buvo vienas iš pagrindinių „Cosa Nostra“, tikro Sicilijos nusikalstamo sindikato, vaizduoto kultiniame filme „Krikštatėvis“, veikėjų.
Mafijozas buvo sučiuptas „Palermo sanatorijoje, kur jis buvo nuvykęs gydytis“, policijos išplatintame pranešime teigė specialiųjų operacijų vadas Pasquale Angelosanto.
Jis toje klinikoje jau metus reguliariai gydėsi nuo storosios žarnos vėžio, pasivadinęs svetimu vardu, ir nesipriešino suėmimui, pranešė naujienų agentūra ANSA.
Esekso universiteto kriminologijos ekspertė Anna Sergi sakė, kad M. Messina Denaro buvo „paskutinis, atspariausias, „gryniausias“ išlikęs Sicilijos mafiozas“.
„Paslaptys, kurias, kaip teigiama, jis saugo, skatina sąmokslus, susijusius su mafijos ir valstybės susitarimais dešimtajame dešimtmetyje, – tvirtino ji naujienų agentūrai AFP. – Jis yra didžiosios istorinės „Cosa Nostra“ galios esmė. Mitai apie jo slapstymosi laikotarpį yra viena iš priežasčių, kodėl išliko mafijos mitas.“
„Itin pavojingas“
Ministrė pirmininkė Giorgia Meloni teigė, kad M. Messina Denaro buvo svarbiausias mafijos bosas, o jo suėmimas gimtojoje Sicilijoje – „didelė valstybės pergalė“ kovoje su organizuotu nusikalstamumu.
Policijos išplatintoje nuotraukoje matyti M. Messina Denaro, sėdintis ant galinės automobilio sėdynės, dėvintis kreminės spalvos skrybėlę, akinius nuo saulės ir rudą odinę striukę su kreminiu avikailio pamušalu.
Iki šiol vienintelė žinoma jo nuotrauka buvo datuojama XX amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžia. Jis slapstėsi nuo 1993 metų.
M. Messina Denaro buvo suimtas praėjus dienai po to, kai sukako 30 metų nuo 2017 metais mirusio Salvatore Riinos, kuris dėl savo žiaurumo buvo gavęs Žvėries (La Belva) pravardę, suėmimo.
Jis buvo Italijos ieškomiausių asmenų sąrašo viršuje, kaltinamas ryšiais su mafija, keliomis žmogžudystėmis ir sprogmenų naudojimu.
Jis įtariamas prisidėjęs prie sprogdinimų Romoje, Milane ir Florencijoje 1993 metais, per kuriuos žuvo 10 žmonių. Vos keliais mėnesiais anksčiau per panašius išpuolius „Cosa Nostra“ nužudė su mafija kovojusius teisėjus Giovanni Falcone ir Paolo Borsellino.
Vidaus reikalų ministras Matteo Piantedosi teigė, kad „itin pavojingo bėglio“ sulaikymas yra „nepaprasta diena valstybei“.
2015 metais policija nustatė, kad jis su artimiausiais bendradarbiais bendravo naudodamasis „pizzini“ sistema, kai Sicilijoje esančioje fermoje po akmeniu palikdavo mažus sulankstytus popierinius laiškelius.
Tyrėjai kelis dešimtmečius tikrindavo žinomų mafijos boso sąjungininkų namus ir įmones saloje.
Jie ypač ieškojo slėptuvių griovose, urvuose ar net bunkeriuose pastatų viduje, kur būtų galima paslėpti žmogų, pravarde „Diabolikas“.