Norvilų šeimos atžalos susitinka Kretingos kapinėse, prie neseniai supilto kauburėlio. Prieš mėnesį jie čia palaidojo 81-erių mamą. Vaikams mamos mirtis buvusi lyg perkūnas iš giedro dangaus: guvi senolė gyveno viena, vaikščiojo, buvo gana sveika, kol šeimos gydytoja patarė profilaktiškai pasitikrinti.
Nesusipratimas sukėlė nuostolių
Vienas sūnus dirba Norvegijoje, dukra gyvena Anglijoje, kitas sūnus – Kaune, tad vaikai buvo prašę medikų, kad jei tik kas atsitiktų – paskambintų. Senolę lankė marti. Deja, iš vakaro dar pasišnekėjusi su močiute, naktį sulaukė netikėtos žinios.
Tačiau bėda po vieną nevaikšto – vaikams kuo skubiau reikėjo mirties liudijimo, kad galėtų palaidoti mamą. Ligoninėje jiems pavyko gauti popierinį dokumentą, tačiau nuo Naujųjų, jei žmogus miršta ligoninėje, gydytojai privalo duomenis apie mirtį suvesti į elektroninę sistemą.
Pasak pašnekovo, toks nesusipratimas kelia ir moralinių, ir materialinių nuostolių: jau kelintą kartą žmonės parskrenda į Lietuvą be reikalo.
Iškilo ir daugiau klausimų
Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus šiandien darbe nebuvo, o pavaduotojas Mindaugas Kundrotas mamą palaidojusiems vaikams patarė viską išdėstyti raštu ir dešimt dienų laukti atsakymo.
Problemą išdėstę raštu, vaikai turi ir daugiau klausimų: kaip iš pažiūros sveika mama galėjo numirti vos per septynias dienas ir dar gulėdama ligoninėje.
Reikalai pajudėjo civilinės metrikacijos skyriuje, kur darbuotojai pasitikėdami popieriniu mirties liudijimu, faktą įtraukė į sistemą, tačiau vis tiek reikės oficialaus dokumento iš ligoninės. Gargždų civilinės metrikacijos skyriaus specialistės šiemet turėjo ir dar porą tokių atvejų, kai miręs žmogus dar kurį laiką oficialiai buvo gyvas – gydytojai prie naujos tvarkos ne taip greitai įpranta.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: