Pasak jo, byla apeliacinės instancijos teisme buvo atsidūrusi dėl to, kad norėta už blokavimą įpareigoti mokėti asociaciją LATGA. Teismas tokį reikalavimą atmetė.
„Šis sprendimas dar gali būti apskųstas Aukščiausiajam teismui“, – sakė advokatas.
Tačiau, pasak jo, dabartinį sprendimą jau reikės vykdyti nuo sužinojimo apie jį dienos, t.y., kad ir nuo trečiadienio, o Aukščiausiasis teismas jau ateityje galės nuspręsti, jei bylą bus nutarta priimti nagrinėjimui, laikinai stabdyti šį įpareigojimą.
Primename, kad LATGA pateikė ieškinį ryšio tiekėjams, kurie ir yra įpareigoti blokuoti prieigą prie tinklalapio.
Tai bendrovės „Telia Lietuva“, „Cgates“, „Bitė Lietuva“, „Init“, Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras), „Balticum TV“, Penkių kontinentų komunikacijų centras ir „Splius“.
Su piratavimu kovoja ir įstatymais
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad lapkričio 8 d. Seimas priėmė Autorių teisių ir gretutinių teisių priedų pakeitimo įstatymą, kuris turėtų padėti efektyviau kovoti su piratavimu Lietuvoje. Įstatymas numato, kad jei internetinis puslapis skelbia nelegalų turinį, pažeidžiantį autorių teises, Lietuvos radijo ir televizijos komisija gali užblokuoti šį puslapį.
Šio įstatymo darbo grupėje dalyvavo Seimo nariai, ministerijų, policijos, Lietuvos banko, autorių teises ginančių organizacijų ir kitų institucijų atstovai. Intelektinės nuosavybės apsaugos centro (INAC) vadovas taip pat prisidėjo rengiant įstatymo projektą, bet neseniai, atsidaręs jau priimtą įstatymą, nustebo pamatęs nuostatą, apie kurią diskutuota nebuvo.
Intelektinės nuosavybės apsaugos centro vadovas Vytas Simanavičius buvo vienas iš prie įstatymo dirbusios darbo grupės narių. Jo organizacija gina autorių teises, tad norėdamas pasitikrinti kaip veiks visos piratinių svetainių blokavimo procedūros, atsivertė priimtą įstatymo projektą. Dar kartą jį perskaitęs nustebo, nes jame atsirado detalė, kurią jis pamatė pirmą kartą.
Įstatyme atsirado nuostata, kurioje numatyta, kad jei interneto svetainė pašalina nelegalų turinį, pažeidžiantį autorių teises, ji per 5 darbo dienas atblokuojama. V. Simanavičiaus teigimu, tokia nuostata iš esmės nieko nekeičia ir kova su nelegaliais filmais ar dainomis besidalijančiomis svetainėmis nesustiprėja.
Darbo grupė buvo suderinusi, kad pastebėjus nelegalų turinį, tinklapių savininkams siunčiami pranešimai, kad jie jį išimtų. Jei tinklapis piktybiškai nešalina nelegalaus turinio, kreipiamasi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, kuri tokį piratinį puslapį užblokuoja visam laikui. „Buvo numatyta visa procedūra, apie atblokavimą jokios kalbos net nebuvo“, – tv3.lt pasakojo pašnekovas.
V. Simanavičiaus nuomone, naujasis įstatymas jokio proveržio teisių gynimui nesuteiks.
„Taip buvo sugriauta visa ilgai ruošta ir formuota autorių ir gretutinių teisių gynimo sistema Lietuvoje“, – apgailestavo intelektinę nuosavybę ginančios organizacijos vadovas.
Pašnekovas tikino, kad naujosios nuostatos nesumažins piratinių puslapių skaičiaus.