Lenkų ekspedicija, vadovaujama Krzysztof Wielicki tapo pirmoji pasaulyje, kuriai pavyko pasiekti Brod Pikas - Karakorumo kalnų viršūnę Gašerbrumo masyve žiemos metu. Tokiu metu į 8051 metrų dydžio kalną dar nebuvo užkopęs nei vienas žmogus.
Kovo 5 dieną, nuo 17.30 iki 18 valandos vietos laiku (Brod Pikas yra ties Pakistano ir Kinijos siena, 8 km nuo K2 kalno) ekstremalai pirmą kartą pasaulyje pasiekė šio kalno viršūnę žiemos metu. Ir tai jie padarė nesinaudodami deguonies kaukėmis!
Lenkų ekspedicijoje, kuri užkopė į 12 pagal dydį žemės kalną buvo jos lyderis K.Wielicki (1980 metais pirmą kartą žiemos metu užkopė į Everestą su tautiečiu Leszek Cichy, 1986 metais į trečią pagal dydį kalną Kančendžangą (8586 m.) su Jerzy Kukuczka ir 1988 metais vienas įkopė į ketvirtą pagal dydį kalną Lotsė (8516).
Komandoje taip pat buvo žiemą pirmieji dramatiškai užkopę į Gašerbrum I Adam Bielecki bei Janusz Golab, Marcin Piotr Kaczkan, Tomasz Kowalski, Rafal Fronia, Artur Malek ir Maciej Berbeka, kuris dalyvavo pirmajame pasaulyje kopime žiemos metu į Manaslu 1984 ir Čo Oju 1985 metais.
Su lenkais istoriniame kopime dalyvavo ir trys Pakistano alpinistai: Amin Ullah, Shaheen Baig, Karim Hayyat, kurie padėjo įrengti aukštumose stovyklas.
Į Brod Piko viršūnę pasikėlė M.Berbeka, A.Bielecki, T.Kowalski ir A.Malek.
Alpinistai nusileido į 7400 metrų aukštyje įrengtą stovyklą Camp4, kur jų laukė pakistanietis K.Hayyat. Grupės vadovas K. Wielicki, likę du pakistaniečiai S.Baig ir A.Ullah laukė komandos bazinėje stovykloje, kurią turėjo pasiekti šiandien.
Kopimas į Brod Piką vyko naudojantis klasikine taktika, apsistojant keturiose stovyklose.
Pradžioje kalnas Brod Pik buvo pavadintas K3, kadangi neturėjo vietinio pavadinimo. Taip pat kartais vartojamas pavadinimo „Broad Pikas" vertimas į baltų kalbą Faičan Kangri.
Į Brod Piką 1957 m. pirmieji įkopė Fritz Wintersteller, Marcus Schmuck, Kurt Diemberger ir Hermann Buhl (Austrijos/Vokietijos ekspedicija).
Beje, kai kurie šaltiniai teigia, kad kalno aukštis ne 8051, bet 8047 metrai.