• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, lyginant su 2012 m., 2013-aisiais gyventojų turto vagysčių skaičius išaugo 3 kartus, o pernai jų skaičius nors ir nežymiai, tačiau vis tiek augo. Bendrovės statistika atskleidžia, kad didžiausių nuostolių vagys padaro didžiųjų žiemos švenčių laikotarpiu - tuo tarpu pavasarį derėtų labiau saugoti dviračius.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) duomenimis, pernai metais užregistruota apie 31 tūkst. vagysčių, beveik tiek pat kiek ir užpernai. Iš jų privati nuosavybė sudaro apie 88 proc.

REKLAMA

„Išaugusį vagysčių skaičių pastebėjome jau užpernai. Deja, kol kas jis nemažėja. Nuo ilgapirščių nukenčia tiek privačių namų, tiek butų savininkai. Didžiausios vagystės įvykdomos žiemos viduryje ar antroje jos pusėje. Ilgas tamsusis paros metas nusikaltėliams ypač palankus. Vagys žino, kad po švenčių namuose pagausėja vertingų daiktų: atsiranda naujos buitinės ar garso, vaizdo technikos, kompiuterių, todėl nusikaltimai planuojami sistemingai. Kita vertus, pasitaiko atvejų, kai vagys čiumpa viską, ką randa. Esame užregistravę įvykį, kai vagys ištuštino drabužių spintą ir išnešė apatinių už 580 eurų. Todėl svarbu neprarasti budrumo, laikytis elementarių saugumo taisyklių: tuščiuose namuose nepalikti atitrauktų užuolaidų, pravirų langų, balkono. Nakčiai apsaugoti sodo padargus, batutus, nešiojamas vaikų sūpynes. Džiaugiamės, kad žmonės vis dažniau pasirūpina draudimu: mūsų duomenimis pernai turto draudimas augo 22 proc., šiemet tikimės, kad jis augs dar labiau“, - teigia Karolina Karpova, BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak departamento direktorės, vagystės nuostoliai pernai vidutiniškai siekė 700 eurų. O didžiausias įvykis, kuomet vagys įsibrovė pro išdaužtą langą ir apšvarino seifą, bendrovei atsiėjo apie 16,4 tūkst. eurų. Ilgapirščiai pasisavino grynuosius pinigus, papuošalus, kvepalus bei prabangius akinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavasarį saugokite dviračius

K. Karpovos teigimu, jei būsto saugumu reikia rūpintis nuolat, artėjant pavasariui didesnį dėmesį derėtų skirti dviračiams. Bendrovės statistika byloja, kad šių transporto priemonių vagysčių skaičius kasmet drastiškai auga. Vien pernai pavogta 3 kartus daugiau dviračių, nei užpernai. Šylant orams, kai vis daugiau dviračių transporto priemonių išrieda į gatves, padaugėja ir jų vagysčių. Žalų reguliavimo departamento direktorės manymu, tai - bene lengviausias grobis, kurį galima greitai parduoti.

REKLAMA

Tokių vagysčių vidutinė išmoka pernai siekė 300 eurų.

Meno dirbiniai draudžiami atskirai

Pasak K. Karpovos, daugiausiai vagiami papuošalai, buitinė technika, kompiuteriai, mobilieji telefonai ir fotoaparatai. Tačiau jei klientai namuose turi ypatingų daiktų: antikvarinių baldų, meno dirbinių, išskirtinių vertingų daiktų, jie draudžiami atskirai. Svarbu, kad apie tokius daiktus savininkas draudikus įspėtų iš anksto ir būtų suderintos specialiosios draudimo sąlygos, antraip gali būti, kad tokie nuostoliai nebus kompensuojami.

REKLAMA

Vagia tiek didmiesčiuose, tiek mažuose miesteliuose

Statistiškai daugiausia vagysčių registruojama Vilniaus bei Kauno miestuose ir rajonuose. Tačiau išanalizavus visos Lietuvos miestų ir rajonų gyventojų skaičiaus ir vagysčių kiekio santykį, matyti, kad ir mažuose miesteliuose nėra taip saugu, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Pavyzdžiui, pernai ypatingai padaugėjo vagysčių Trakuose, Tauragėje ir Mažeikiuose.

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA klientų aptarnavimo tinklas – vienas plačiausių Lietuvoje. Šiuo metu veikia 107 bendrovės atstovybės, klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 400 darbuotojų. 2014 m. bendrovė užregistravo 39 tūkst. naujų įvykių ir išmokėjo 27 mln. eurų draudimo išmokų. Pernai ne gyvybės draudimo bendrovė vidutiniškai per vieną mėnesį išmokėjo virš 2 mln. eurų, per vieną darbo dieną išmokėjo vidutiniškai po 100 tūkst. eurų arba per vieną darbo minutę vidutiniškai išmokėjo po 200 eurų draudiminių įvykių žaloms padengti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų