Pagal Lietuvos Valstybinę darbo inspekciją, darbo patalpų oro temperatūra normuojama atsižvelgiant į dirbančiojo fizines pastangas atlikti darbą – kuo mažiau fizinio darbo, tuo aukštesnė turėtų būti oro temperatūra. Darbdaviams būtina žinoti ir pasirūpinti, kad biuro darbuotojai dirbtų ne žemesnėje nei 20 laipsnių temperatūroje. Sprendžiant iš minėtos apklausos rezultatų, kiek aukštesne nei 20 laipsnių temperatūra įstaigose mėgaujasi tik 39 proc. dirbančiųjų, o net 55 proc. atsakė, kad jų darbo vietoje oro temperatūra žemesnė nei 20 laipsnių.
Bandant nustatyti, kaip per žema ar per aukšta temperatūra įtakoja darbo našumą, įvairiose pasaulio šalyse atlikta nemažai mokslinių tyrimų, vienas žinomiausių atliktas Kornelio universitete (JAV) prieš keletą metų.
Vienos draudimo kompanijos darbuotojų buvo paprašyta per fiksuotą laiką klaviatūra įvesti tekstą, biure esant 20 laipsnių oro temperatūrai. Kas 15 min. oro temperatūra buvo keliama keliais laipsniais. Po šio tyrimo paaiškėjo, kad 20 laipsnių temperatūra yra per žema mažai judantiems biuro darbuotojams, nes jie per fiksuotą laiką sugebėjo įvesti tik kiek daugiau nei pusę duoto teksto, kurio ketvirtadalis buvo klaidingas. Temperatūrai darbo patalpoje pasiekus 25 laipsnius, per tą patį fiksuotą laiką buvo įvestas visas tekstas, o jame aptikta tik 10 proc. klaidų. Po šio tyrimo prieita prie išvados, kad šąlantys darbuotojai daro daugiau klaidų, dirba lėčiau, nėra nusiteikę darbe užsibūti ilgiau, o tai darbo kaštus padidina maždaug 10 proc.
Nors įmonių savininkams svarbiausias yra darbuotojų produktyvumo rodiklis, visgi CVmarket.lt specialistai pataria dėmesį atkreipti ir į tai, kad šaltesnėse biuro patalpose dirbantys žmonės savo įmonę vertina prasčiau, linkę viešoje erdvėje neigiamai atsiliepti apie ją ir jos savininkus, ieško geresnes darbo sąlygas galinčių suteikti darbdavių.