• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš oro darytose Šiaurės Korėjos koncentracijos stovyklų nuotraukose užfiksuoti struktūrų pokyčiai. Stebėtojai baiminasi, kad režimo priespaudą įtvirtinantys statiniai plečiasi, rašo news.com.au.

3

Iš oro darytose Šiaurės Korėjos koncentracijos stovyklų nuotraukose užfiksuoti struktūrų pokyčiai. Stebėtojai baiminasi, kad režimo priespaudą įtvirtinantys statiniai plečiasi, rašo news.com.au.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Amnesty International“ paviešino nuotraukas, kuriose matyti dvi koncentracijos stovyklos, žinomos kaip Kwanliso 15 ir Kwanliso 25. Nuotraukos padarytos iš tų pačių pozicijų kaip ir 2013 metais. Lyginant nuotraukas pastebėti pokyčiai, kurie kelią ypatingą nerimą. Stovyklose, kuriose, pasak Jungtinių tautų organizacijos, vykdomi prievartavimai, kankinimai, vaikų žudymai, taip pat kaliniai marinami badu ir nuteisiami myriop, pastebėti nauji apsauginiai postai ir žemės ūkio darbai. Be to, manoma, kad vykdomi darbai prie pastato, kuris, spėjama, yra krematoriumas.

REKLAMA

News.com.au 2013 metais pranešė, kad šiose koncentracijos stovyklose kenčia apie 50 tūkstančių žmonių. Dabar manoma, kad čia tiesiog nežmoniškomis sąlygomis gali būti kalinami net iki 120 tūkstančių vaikų, moterų ir vyrų.

Kwanliso kalinių skaičiaus augimas prognozuojamas ir dėl to, kad nuotraukose pastebimos naujų gyvenamųjų blokų statybos.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuotraukų, kurias analizavome, informacija sutampa su turėtais ankstesniais duomenimis apie Kwanliso prievartinio darbo ir sulaikymo stovyklas Šiaurės Korėjoje. Visos stovyklos atrodo veikiančios. Šiaurės Korėja į tokias stovyklas neleidžia pakliūti jokiems žmogaus teisių stebėtojams, mokslininkams ar bet kam, vykdančiam tyrimą“, - pasakoja „Amnesty Internatonal“ vaizdų analitikas Micahas Farfourras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visa struktūra yra tokia didelė, kad yra matoma iš kosmoso.

„29 žemės ūkio arba pramoninės paskirties pastatai buvo sunaikinti, tuo pačiu metu sugrauta ir 14 nelaisvių gyvenamųjų pastatų. Administraciniai pastatai, apsaugos postai ir viela aptvertos teritorijos stebėjimo laikotarpiu nesikeitė“, - tvirtina specialistas.

REKLAMA

Iš stovyklos pasprukę pareigūnai ir kaliniai yra pasakoje, ką reiškia gyventi tokioje stovykloje.

Vienas pareigūnas, įvardytas tik kaip ponas Lee, dirbęs stovyklose 1980-aisiais-1990-aisiais metais, pasakojo apie žiaurius susidorojimo su kaliniais būdus. Jie būdavo priverčiami išsikasti sau kapus ir tuomet būdavo nužudomi kūjo smūgiais į kaklą. Jis taip pat yra matęs, kaip kaliniai būdavo prismaugiami ir tuomet daužomi medinėmis lazdomis iki mirties. Moterų dingimas stovyklose taip pat nebuvo laikomas neįprastu.

REKLAMA

„Po nakties, kuomet „dirbdavo pareigūnams“, moterys turėdavo mirti, nes paslaptis apie tokius dalykus jokiu būdų neturėjo būti atskleista kitiems. Ir tokie dalykai nutinka daugelyje koncentracijos stovyklų Šiaurės Korėjoje“, - sako ponas Lee.

Kimas Young-soonas, buvęs kalinys (1980-1989 metai) pasakojo, kaip atrodė dviejų bandžiusių pabėgti ir sugautų kalinių mirtis.

„Po to, kai buvo žiauriai sumušti, jie buvo atgabenti ant tam tikros scenos. Čia jie buvo pririšti prie medinių stulpų ir turėjo atlaikyti tris šūvius – į galvą, krūtinę ir koją“, - pasakojo jis.

Šiaurės Korėja neigia kaltinimus, kad valstybėje veikia milžiniškos koncentracijos stovyklos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų