Penki kaltinamieji – Vilniaus, Alytaus, Druskininkų ir Varėnos gyventojai šiandien atvyko į Panevėžį išklausyti teismo verdikto. Visi jie pažįstami, byloje žiauraus nusikaltimo bendrininkai: „Nekomentuoju aš nieko. – Kodėl? – Nes nenoriu, kam reikia, aš tam pasakau. Jums aš neprivalau nieko sakyt.“
5 vyrų kompanija į teisiamųjų suolą sėdo dėl itin brutalaus nusikaltimo, kurį sukurpė, kaip jie patys aiškino prokurorams, norėdami „išmušti skolą“.
„Mačiulaitis parengė šių nusikalstamų veikų planą bei jų mechanizmą ir vadovaudamas bei dalyvaudamas bendrininkų grupės nusikalstamose veikose 2020 metų rudenį tiksliai nenustatytu laiku paprašė Žvynakevičiaus ir Medekšos padėti pasičiupti nukentėjusį Vilkončių gimusį 1983 metais, įsimesti jį į bagažinę ir išmušti iš jo skolas“, – komentuoja teisėjas Valdas Meidus.
Kaltinamieji suplanuotą egzekuciją surengė gruodį. Pagrobė anykštėną iš jam priklausančios sodybos, įgrūdo jį į automobilio bagažinę ir nuvežė į vienam kaltinamųjų priklausiusią atokią sodybą Alytaus rajone. Ten jie jau buvo aukai sukalę maždaug metro dydžio medinę dėžę.
Maža to, auką su visa ta dėže patalpino į metalinę cisterną. Ir taip nukentėjusįjį, spaudžiant 2 laipsnių šalčiui, surištą ir negalintį pajudėti, laikė kone dvi paras. Po to vyrą apvyniojo plėvele, atvežė atgal į Anykščių rajoną ir basą spaudžiant šalčiui išmetė ir paliko pakelės griovyje.
Panevėžio apygardos teismas žiaurią egzekuciją surengusią vyrų kompaniją pripažino kaltais dėl tyčinio nusikaltimo – kankinant ir itin žiauriu elgesiu sunkiai sutrikdžius anykštėno sveikatą.
„Dėl kurių jis dar šiuo metu negali gyventi pilnaverčio gyvenimo. Jis dar sunkiai valdo dešinę ranką, dėl to negali vairuoti motociklo, dirbti jam įprastų darbų, nuo stipraus surišimo ir nušalimo likę randai. Ilgą laiką praleido ligoninėse, reabilitacijos įstaigose, 60 procentų nedarbingas“, – kalba V. Meidus.
Panevėžio apygardos teismas keturis kaltinamuosius pasiuntė į kalėjimą. Nusikaltimo organizatoriui skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, kitiems nuo 2 iki 3 metų nelaisvės. Realios laisvės atėmimo bausmės išvengė vienas, dalyvavęs pagrobime, tačiau toliau atsisakęs tęsti žiaurią egzekuciją.
Teismas jam skyrė 30 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant pusei metų: „Atsiprašėt nukentėjusiojo? – Be abejo. – Ar atleido? – Taip."
Kaltinamieji dar iki paskelbiant nuosprendį atlygino nukentėjusiajam turtinę ir neturtinę žalą – per 20 tūkstančių eurų.