• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl Turkijoje susiklosčiusios neaiškios įstatyminės situacijos nekilnojamojo turto (NT) agentūra „ŽIA valda real estate“ laikinai stabdo prekybą NT projektais šioje šalyje.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrovė prognozuoja, kad Turkijos parlamentas jau artimiausiu metu išspręs kilusią teisinę problemą, tačiau siekdama savo klientams garantuoti visišką investicijų saugumą, kol kas nesiūlys pirkti NT Turkijoje.

REKLAMA

Padėtis, kai fiziniams ir juridiniams asmenims iš užsienio valstybių nebegalima įsigyti nekilnojamojo turto Turkijos teritorijoje, kilo po to, kai Konstitucinis teismas sustabdė tai leidžiančio daryti įstatymo galiojimą. Šis teismo sprendimas įsigaliojo vakar (balandžio 16 dieną).

„Visuomet siūlome tik saugius sandorius, kurių patikimumą galime garantuoti. Nors nedramatizuojame situacijos ir manome, kad ji bus greitai išspręsta, tačiau nenorime klampinti klientų į nežinią ir rizikuoti savo reputacija“, - sako „ŽIA valda real estate“ direktoriaus pavaduotoja Gintarė Mikučionytė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, kai tik Turkijos parlamentas peržiūrės įstatymus ir pašalins trukdžius įsigyti NT užsieniečiams, bendrovė iš karto atnaujins prekybą. „ŽIA valda real estate“ partneriai teisininkai Turkijoje neabejoja, kad tai įvyks greitai, nes valstybė yra ekonomiškai suinteresuota užsieniečių investicijomis. Be to, tokią poziciją jau oficialiai išreiškė ir aukšti Turkijos valstybės pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikimės, kad situacija greitai pasikeis, o naujasis įstatymas ne tik leis investuoti į NT užsieniečiams, bet ir palengvins turto įsigijimo tvarką. Oficialių Turkijos pareigūnų siunčiami signalai sustiprina šias viltis“, - sako G.Mikučionytė.

Į nekilnojamąjį turtą užsienio šalyse norintys investuoti Lietuvos gyventojai ir toliau gali jį įsigyti kitose panašiose rinkose, pavyzdžiui, Bulgarijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Egipte ir t.t. Pastarosios NT rinkos ir iki šiol susilaukdavo didesnio lietuvių dėmesio nei Turkija. Iš besidominčiųjų investicijomis užsienyje maždaug 15-20 proc. interesantų iki šiol teiraudavosi apie NT Turkijos rinkoje.

Pažymima, kad susidariusi teisinė padėtis neturės įtakos anksčiau Turkijoje NT įsigijusiems užsieniečiams – jie laisvai galės disponuoti turimu turtu ir jį parduoti Turkijos piliečiams bei kompanijoms. Pranešama, kad šioje šalyje užsienio asmenims priklauso daugiau nei 60 tūkst. NT objektų, daugumą iš jų valdo Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Graikijos investuotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų