„Eurostat“ duomenys leidžia šiek tiek pasmalsauti ir sužinoti vidutinę kurioje nors šalyje gyvenančio žmogaus gyvenimo trukmę. Keista tai ar ne, tačiau amerikietis ir europietis, remiantis šiais duomenimis, nugyvena skirtingos trukmės gyvenimus, ra6oma „The Independent".
Pasak „Eurostat“, šiandien Europos Sąjungoje gimęs kūdikis, tikėtina, gali sulaukti vidutiniškai 80 metų amžiaus. O štai tas pats kūdikis, tik gimęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, gali tikėtis kiek liūdnesnio likimo – jis gali tikėtis gyventi maždaug iki 78 metų ir devynių mėnesių.
Žvilgtelkime į Havajus. Pasak skelbiamų duomenų, čia gyvenantys žmonės turi ilgiausią gyvenime trukmę Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vidutiniškai ji siekia 81 metus ir 2 mėnesius.
Pietų Amerikoje gyvenimo trukmė mažiausia. Misisipėje ir Alabamoje ji siekia 75-76 metus.
Tačiau mums, lietuviams, aktualiausia yra Europa. Nusikelkime į ją.
Gyvenantiems Ispanijoje ar Šveicarijoje, greičiausia, pasisekė labiausiai.
Jeigu jums pasisekė gimti šioje šalyje, jūsų vidutinė gyvenimo trukmė siekia net 83 metus ir tris mėnesius.
Kiek mažiau pasisekė, jeigu gyvenate Jungtinėje Karalystėje, Airijoje ar Belgijoje. Vidutinė gyvenimo trukmė šiose šalyse siekia 81 metus ir 4 mėnesius.
Nesinorėtų liūdinti lietuvių, tačiau gyvenantys Rytų ir Centrinėje Europoje, pasak „Eurostat“, gyvena trumpiausiai. Lietuvoje, Latvijoje ar Bulgarijoje vidutinė gyvenimo trukmė siekia 74 metus ir 5 mėnesius.