Tūkstančiai asteroidų nuo 100 metrų iki kelių kilometrų dydžio kelia potencialią grėsmę Žemei, - praneša Rusijos astronomijos institutas.
„Link Žemės artėjančių objektų užfiksuota apie 7 tūkstančiai. Potencialiai grėsmę kelia 1000-1200. Iš jų apie 150 objektų dydis siekia daugiau nei kilometrą, tūkstančiai objektų yra nuo 100 metrų iki kilometro“, – teigia instituto direktorius Borisas Šustovas.
Pasak jo, kilometrinius objektus nuolat stebi NASA. Mokslininkas paaiškina: jeigu Žemė susidurtų su 10 kilometrų dydžio kosminiu objektu, civilizacijos tikrai nebeliktų, o veikiausiai žūtų ir visa gyvybė planetoje.
„Jeigu į Žemę atsitrenktų 1-2 kilometrų dydžio objektas, tai būtų visiškai nesvarbu, į kurią vietą jis nukristų, efektas būtų globalus. Jeigu nukristų kelių šimtų metrų dydžio objektas, kad ir 300 metrų siekiantis Apofis, pasekmės būtų regioninės reikšmės. Tokio dydžio asteroidas sunaikintų vidutinės Europos valstybės plotą“, – teigia B. Šustovas.
Mokslininkas asteroido susidūrimą su Žeme lygina su branduoliniu sprogimu - pasekmės būtų tokios pat, išskyrus radiaciją. „Asteroidas Apofis pilnas energijos, kurios naikinamoji galia trotilo ekvivalente yra didesnė už visą branduolinį arsenalą Žemėje,“ – pabrėžia B. Šustovas.
Priminsime, kad tikimybė, jog asteroidas Apofis atsitrenks į Žemę 2036-aisiais, yra 1 iš 250 000. Šiuo metu mokslininkai negali nustatyti tikslios susidūrimo zonos, nes Žemės traukos laukas gali pakeisti jo trajektoriją.