Dėl palydovinės TV ir skaitmeninių technologijų plėtros Žemė tampa vis mažiau pastebima nežemiškų civilizacijų kosmose atstovams, tvirtina nežemiškos gyvybės paieškų ekspertas.
Pasak nežemiško proto paieškai skirtos organizacijos SETI (Search for Extra-terrestrial Intelligence) steigėjo daktaro Franko Drake‘o, prieš 50 metų pradėjusio „protingų“ radijo signalų kosmose paiešką, skaitmeninių technologijų amžius efektyviai „slopina“ Žemės elektromagnetinį spinduliavimą, nes į kosmosą patenka vis mažiau TV ir radijo signalų.
Tai galėtų būti gera naujiena tiems, kurie baiminasi „Nepriklausomybės dienos“ scenarijaus – fantastiniame filme parodytos ateivių iš kosmoso invazijos, skelbia „Daily Mail“. Tačiau, pasak mokslininko, tai taip pat reiškia, kad nežemiškos gyvybės Visatoje ieškantiems Žemės mokslininkams ją aptikti bus dar sunkiau.
Šiuo metu Žemė „apsupta“ maždaug 50 šviesmečių pločio elektromagnetinės spinduliuotės apvalkalo, sudaryto iš analoginės TV, radijo siųstuvų ir radarų paskleistų signalų. Tačiau jiems kosmose įveikus atstumą iki kaimyninių žvaigždžių sistemų, veržli skaitmeninių komunikacijų plėtra Žemėje vis sparčiau slopina tokias elektromagnetines „transliacijas“.
Pasak daktaro F. Drake‘o, iš Žemės atsklindantys skaitmeninės TV signalai nežemiškų civilizacijų atstovams atrodys kaip elektromagnetinis triukšmas. Be to, skaitmeninės TV siųstuvų galingumas žymiai mažesnis, nei antžeminių analoginių TV siųstuvų.
Senieji analoginės TV siųstuvai galėdavo pasiekti 1 MW galią, tuo tarpu palydoviniams skaitmeninės TV siųstuvams pakanka beveik 20 W. Be to, mokslininko teigimu, palydovai TV signalus nukreipia tiesiai į Žemę, todėl jie beveik nepatenka į kosmosą. Elektromagnetinę Žemės spinduliuotę „slopina“ ir sparčiai plintančios kabelinio ryšio technologijoms bei didėjanti jų pralaida.
„Dabar į kosmosą iš Žemės prasiskverbiančių signalų galia siekia tik maždaug 2 W – ne ką daugiau, nei spinduliuoja mobilusis telefonas, – pareiškė Frankas Drake‘as. – Jei taip tęsis ir toliau, mūsų pasaulis taps nepastebimas. Jei kaip pavyzdį naudosime save, galima daryti prielaidą, kad susidursime su kur kas didesniais sunkumais ieškodami kitų civilizacijų.“