Naujausio tyrimo metu astronomai įsitikino, jog Žemė gali „atjauninti“ asteroidus per nuotolį, daug didesnį, nei manyta iki šiol.
Šį tyrimą paskatino neįprastos arti Žemės praskriejančių asteroidų savybės. Tyrinėdami nuo asteroido paviršiaus atsispindėjusių spindulių spektrą, mokslininkai gali nustatyti apytikslį jo amžių. Tyrimai liudija, kad didžioji dalis šių kosminių kūnų, skriejančių netoli Žemės, yra gana jauni, nors pagrindiniame asteroidų žiede, kuris yra pagrindinis šių objektų šaltinis, jaunų asteroidų kiekis yra žymiai mažesnis.
Tyrinėtojai spėjo, jog įtakos tam gali turėti gravitacinis Žemės poveikis – traukos jėga sukelia asteroidų viduje procesus, panašius į seisminį aktyvumą. Jų metu keičiasi ir paviršiaus struktūra, o tai savu ruožtu įtakoja signalo spektrą – taip gaunami duomenys apie „atjaunėjusį“ asteroidą.
Ši idėja nėra labai nauja, tačiau iki šiol manyta, jog panašūs procesai gali vykti tik tuomet, jei asteroidas praskrieja nuo Žemės paviršiaus atstumu, mažesniu už 1-2 planetos spindulius. Nauji skaičiavimai parodė, jog šis atstumas gali siekti ir 16 spindulių.
Atradimas padarytas mokslininkams atlikus 75 žinomų asteroidų orbitų modeliavimą 500 tūkstančių metų laikotarpiu. Tyrimas pristatomas MIT pranešime spaudai.