„Ten neleidžia, bet mes su traktoriais ten atvažiuosim“, – BNS pirmadienį Tilto gatvėje, kur deginamas laužas, sakė Pieno gamintojų asociacijos prezidentas J. Vilionis.
Čia susirinko apie dešimt ūkininkų.
„Ūkininkams kantrybė išseko, (...) gal pajus tų laužų kaitrą ir gal tada išgirs, ko ūkininkams reikia. Jie prisigalvoja to viso mėšlo, kurį dabar mums pila ant laukų, tai jų už metų nebebus, o mes turėsim viską kuopti. Mes būsim, o jų nebus“, – aiškino J. Vilionis.
Kalba apie solidarumą
Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovas Jonas Sviderskis teigė, kad šiuo metu yra itin svarbu visiems ūkininkams solidarizuotis.
„Mes solidarizuojamės su visais žemdirbiais, kadangi mes kaip Žemės ūkio bendrovių asociacija šiuo atveju atstovaujam jiems čia, Vyriausybėje, Seime, Europos Komisijoje, Europos Parlamente. Mes negalime kitaip daryti, mes privalome su jais būti ir būsime tiek, kiek reikia“, – BNS sakė J. Sviderskis.
Šalčininkų rajone ūkininkaujantis Kamalas Zulfijevas pridūrė, kad tikisi, jog „valstybė matydama tuos laužus supras, kokia situacija ir priims atitinkamus sprendimus“.
Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas anksčiau teigė, kad laužai nuo 14 valandos maždaug tris valandas degs visuose Lietuvos rajonuose, proteste dalyvaus daugiau nei 50 ūkininkų organizacijų, o kitas ciklo renginys planuojamas sausio pabaigoje.
Palaikydami protestus pirmadienį Lietuvos žemės ūkio rūmai aplinkos ir žemės ūkio ministrams įteikė rezoliuciją su maždaug 30 reikalavimų. Vis dėl to, J. Sviderskio ir J. Viliono teigimu, tai – veidmainystė. Anot jų, ši organizacija neprisideda prie ūkininkų gerovės ir viešai paskelbę ūkininkus palaikančią nuomonę vėliau stoja ministerijos pusėn.