Iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir nacionalinio biudžeto lėšų Paskolų fondui skirta 450 mln. Lt. Ši suma jau pradėta ir keliais etapais toliau bus skirstoma kredito įstaigoms, kurios lengvatinėmis sąlygomis lėšas perskolins galutiniams kreditų gavėjams - ūkininkams ir perdirbėjams.
Žemės ūkio paskolų garantijų fondas, kaip Paskolų fondo administravimo funkcijas atliekanti institucija, pirmajame veiklos etape aštuoniems Lietuvos komerciniams bankams (DnB NORD bankas, bankas „Snoras“, Medicinos bankas, Parex bankas, SEB bankas, „Swedbank“ , Šiaulių bankas, Ūkio bankas) paskirstė 18 mln. eurų ir 35 mln. litų – iš viso 100 mln. sumą ekvivalentu litais.
Finansuojamas gali būti tik investicinių projektų įgyvendinimas. Paskolas galima imti tiek litais, tiek eurais, paskolos trukmė – iki 7 metų, didžiausia paskolos suma pagal priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas – parama paskolomis“ – 300 tūkst. eurų, o pagal priemonę „Žemės ūkio produktų perdirbimo ir pridėtinės vertės didinimas – parama paskolomis“ – 4 mln. eurų.
Pieno kooperacijai paskolos gali būti teikiamos iki 10 metų ir turi neviršyti 10 mln. eurų. Lengvatinių paskolų palūkanos yra mažesnės negu rinkos – šiandien jos siekia 5 proc. už paskolas litais ir 4 proc. už paskolas eurais.
Į Nacionalinę mokėjimo agentūrą paskolai ir paramai gauti jau kreipėsi 152 asmenys, kuriems išduotos tinkamumo paskolai gauti pažymos. Iš jų tik 4 perdirbimui, likusios – modernizavimui. Norima gauti paskolų suma sudaro 61,34 mln. Lt.
Naujausiais duomenimis, šiandien bankai jau yra priėmę 21 sprendimą, kuriuose sutinkama išduoti paskolų už 2,98 mln. eurų (10,28 mln. litų). Iš viso pasirašyta 11 paskolų sutarčių už 0,8 mln. eurų (2,78 mln. litų). Atkreiptinas dėmesys, kad visos paskolos paimtos eurais. Daugiausiai sutarčių yra pasirašęs Medicinos bankas – 4, Šiaulių ir „Snoro“ bankas – po 2, „Swedbank“ ir Ūkio bankas – po 1.