„Mums reikia įtraukti visus ..., kad būtų daromas spaudimas agresoriui ir teroristui – Rusijai, kuri pagrobė tiek mūsų vaikų“, – pareiškė V. Zelenskis per Kyjive surengtą spaudos konferenciją, kurioje taip pat dalyvavo Čekijos ir Slovakijos prezidentai.
„Jungtinės Tautos, daugelis kitų nori ką nors padaryti, bet rezultatai kol kas buvo prasti. Todėl kreipiausi į Kinijos lyderį“, – pridūrė jis.
Apie tai, kad telefonu pasikalbėjo su Kinijos prezidentu, V. Zelenskis pranešė trečiadienį.
Tai buvo pirmas šių lyderių pokalbis nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios.
„Turėjau ilgą ir turiningą pokalbį telefonu su [Kinijos] prezidentu Xi Jinpingu. Tikiu, kad šis pokalbis ... suteiks stiprų postūmį mūsų dvišalių santykių plėtrai“, – tuomet parašė V. Zelenskis platformoje „Twitter“.
I had a long and meaningful phone call with 🇨🇳 President Xi Jinping. I believe that this call, as well as the appointment of Ukraine's ambassador to China, will give a powerful impetus to the development of our bilateral relations.
REKLAMAREKLAMA— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) April 26, 2023
Pekinas oficialiai laikosi neutralumo dėl Rusijos karo Ukrainoje, o Xi Jinpingas niekada nėra pasmerkęs Rusijos invazijos.
Kovą Kinijos lyderis Rusijoje susitiko su Vladimiru Putinu ir tuomet save vaizdavo kaip tarpininką, kuriam rūpi išlaikyti stabilumą.
Tarptautinis Baudžiamasis Teismas yra išdavęs arešto orderį V. Putinui dėl „neteisėto“ ukrainiečių vaikių deportavimo į Rusiją.
Kyjivo teigimu, nuo Rusijos invazijos pradžios 2022 metų vasario 24-ąją į Rusiją buvo deportuota per 16 tūkst. ukrainiečių vaikų.
Daugelis šių vaikų, kaip teigiama, pateko į vaikų namus ar buvo apgyvendinti globėjų namuose.
Rusija šiuos kaltinimus neigia ir tvirtina gelbėjanti ukrainiečių vaikus nuo „karo baisumų“.