Jei norite auginti mažą, gražų ir vikrų gyvūną, rinkitės Sibirinį burunduką. Šis žvitrus gyvūnėlis visuomet pralinksmins Jus ir Jūsų vaikus.
Sibirinio burunduko kūno ilgis yra 12-17 cm. (2/3 viso kūno ilgio). Kaip ir kitų burundukų, jo kailis yra ryškių spalvų, su tamsiomis juostomis.
Ausys yra mažos ir truputėlį užapvalintos. Priklausomai nuo gimimo, kailis nugaros srityje yra nuo rusvai pilkos iki geltonos spalvos. Taip pat jis turi keturias šviesias ir penkias tamsias išilgines juostas ir spalvotą uodegą (šviesiai rudą su plačiomis rudomis linijomis abejose pusėse ir siaurais baltais galiukais).
Pilnai subręsta 1 metų amžiaus. Gamtoje burundukas didžiąją dalį žiemos praleidžia miegodamas. Poruojasi antroje balandžio pusėje ir jau pradžioje vasaros gali atsivesti 4-6 jauniklius.
Sibirinis burundukas yra visaėdis. Jis minta daržovėmis, spygliuočių sėklomis, medžių pumpurais, krūmų šakelėmis, grybais, uogomis, lauko augalais, taip pat kviečiais, avižomis ir grikiais. Burundukai dar gaudo vabzdžius, jaunus paukščius ir driežus.
Sibiriniai burundukai slepia maistą 5 cm po žeme. Jie patys prausiasi pradėdami nuo nugaros ir baigdami uodega. Kartais jie vienas kitą šukuoja. Taip pat skleidžia įvairius garsus, tarp jų cypsėjimą. Jei burundukas yra išsigandęs ar susijaudinęs, jis cypsi 3-6 kartus.
Jie yra aktyvūs dienos metu. Kadangi gamtoje jie gyvena medžiuose, jiems reikia aukšto narvo. Negalima laikyti akvariumuose ir triušių narvuose. Narvas turėtų būti 120x92x92 cm tam, kad burundukas turėtų pakankamai vietos šokinėti. Narve turėtų būti įtaisyta daug šakų, slėpimosi uolų ir lizdelis (puikiai tinka banguotų ir vidutinių papūgėlių) tam, kad burundukas galėtų žaisti, laipioti ir slėptis.
Narvo tinklas turėtų būti pakankamai retas, kad burundukas galėtų laisvai ant jo laikytis ir iškišti snukutį lauk (bet ne galvą). Narvo viršuje taip pat turėtų būti įtaisytas medinis lizdas, kuriame būtų pakankamo dydžio landa. Narvo dugną galima iškloti medžio drožlėmis arba presuotomis medžio pjuvenų granulėmis.
Burundukus reikėtų išleisti iš narvelio pabėgioti. Kadangi jie yra ypač greiti ir vikrūs, prieš paleidžiant burunduką reikia patikrinti keletą dalykų:
1. Įsitikinti, kad burundukas neturi prisikišęs maisto į pažandės maišelius.
2. Uždaryti visas duris ir langus ir uždengti visus galimus išėjimus.
3. Nepalikti burunduko be priežiūros.
Jei norite, kad sibiriniai burundukai veistųsi, geriausiai yra laikyti patelę ir patinėli arba dvi pateles ir du patinėlius.
www.gyvunai.lt
Šaltinis:
Balsas.lt, gyvunai.lt
REKLAMA